کتاب‌خوان فیدیبوک
فیدیبو نماینده قانونی انتشارات امیرکبیر و بیش از ۵۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .

قلعه مالویل

نسخه الکترونیک کتاب قلعه مالویل به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است. تنها لازم است اپلیکیشن موبایل و یا نرم افزار ویندوزی رایگان فیدیبو را نصب کنید.

درباره کتاب :

خاله تاب آن کتک را نیاورد و در چهل سالگی بر اثر بیزاری از زندگی جان داد. عمو جبران مافات کرد، بدین معنی که افتاد به‌دنبال زن‌های جوان. من هیچ ملامتش نمی‌کنم چون خودم هم از وقتی که مرد شده‌ام از این کارها کرده‌ام.
دیگر خاطرم جمع شده است، چون نه از طرف پدر کشیده‌ای به‌طرفم حواله شده نه از مادر. البته مادر بی‌میل نیست مرا سیلی بزند ولی من تازگی‌ها یک حیله دفاعی به‌کار می‌برم و آن اینکه با آرنجم سپری می‌سازم که بی‌آنکه از حدود ادب ظاهری خارج شوم ضربه دست او را خنثی می‌کنم. حیله من خیلی هم دفاعی نیست چون بازویم را به شدت به دست مادر می‌کوبم.
مادرم پس از لحظه‌ای تفکر می‌گوید: تو از سهم نان شیرینی دسر محروم خواهی بود. این تنبیه به تو حالی خواهد کرد که اذیت کردن این دخترهای بیچاره چه مزه‌ای دارد.
پدرم نوک زبانی «تته پته»ای می‌کند ولی بیش از آن چیزی نمی‌گوید. من با غرور تمام سکوت اختیار می‌کنم و با استفاده از فرصتی که پدر دماغ آویزانش را روی بشقاب غذایش پایین می‌آورد و مادر برای برداشتن آش شله‌قلمکاری که از روز پیش نم‌نمک روی چراغ خوراک‌پزی می‌جوشد از جا بلند می‌شود من شکلک زننده‌ای برای «پلاژی» نقنقو درمی‌آورم. او صدای زوزه‌اش را بلندتر می‌کند و با آن زبان الکنش از «نگاهی» که به او کرده‌ام شکایت به مادر می‌برد. من درحالی‌که چشمان معصومم را دوره می‌گردانم (معصوم به قوه دو، چون چشم‌های من آبی هستند) می‌گویم:
ـ یعنی چه! حالا دیگر حق ندارم به تو نگاه هم بکنم؟
سکوتی برقرار می‌شود. من تظاهر می‌کنم به اینکه دارم آن آش هفت جوش مادر را مزمزه می‌کنم. حتی کار جسارت را به‌ جایی می‌رسانم که از قبول اضافه سهمی که حسب‌الوظیفه به من تعارف می‌کنند امتناع می‌ورزم و در حینی که همه دارند شکم‌چرانی می‌کنند من به تصویری که بالای گنجه به دیوار آویخته و از گه مگس سیاه شده است خیره خیره نگاه می‌کنم. تصویر «بازگشت پسر مبذر» را نشان می‌دهد.

  • دسته بندی: داستان خارجی
  • ناشر: انتشارات امیرکبیر - تاریخ نشر:
  • زبان: فارسی
  • حجم فایل : 3.73 مگابایت - تعداد صفحات : ۶۱۶ صفحه
  • شابک:

دانلود کتاب قلعه مالویل در فیدیبو

۲۷،۰۰۰+

| کتاب |

بیش از ۲۷،۰۰۰ کتاب، رمان جدید، پرطرفدار و رایگان را روی اندروید، آیفون و ویندوز دانلود و مطالعه کنید یا هدیه دهید.

۱،۵۰۰،۰۰۰+

| دانلود اپلیکیشن |

با دانلود رایگان اپلیکیشن فیدیبو روی موبایل، تبلت یا رایانه می‌‌توانید کتاب‌ها و مجلات بهترین ناشران ایرانی و بین‌المللی را قانونی بخوانید

۵۰۰+

|ناشر |

با نصب رایگان فیدیبو بر روی موبایل یا تبلت یا رایانه خود و دانلود کتاب از بهترین ناشران ایران، مطالعه را در فضای قانونی تجربه کنید.

نظرات کاربران

یکی از بهترین رمان هایی که تا به امروز خواندم. در این کتاب به صورتی کاملا استادانه رفتارهای انسان هایی که ناگهان و بر اثر یک انفجار اتمی به دنیایی متفاوت پرتاب شده اند به تصویر کشیده شده است. خدا رحمت کنه مرحوم قاضی که این کتاب را تیز استادانه ترجمه کرده اند.
در 9 ماه پیش توسط محمد فیروزآبادی