کتاب‌خوان فیدیبوک
فیدیبو نماینده قانونی آسیم و بیش از ۵۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .

جان مريم

نسخه الکترونیک کتاب جان مريم به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است. تنها لازم است اپلیکیشن موبایل و یا نرم افزار ویندوزی رایگان فیدیبو را نصب کنید.

درباره کتاب :


جانِ مریم وقتی حرف می‌زد، انگار آدم والس دانوب آبی اشتراوس را می‌شنود! مثل کوه بلندی که سر از مِه برآورده باشد، رؤیایی و پرغرور و دست‌نیافتنی به نظر می‌رسید.
برعکس گفته نیچه(۵)، آنجا که می‌گویند: «همه ما سگ‌هایی وحشی در وجودمان داریم که از شدّت شوق و هوس در زیرزمین‌های شخصیتمان پارس می‌کنند» هیچ سگ وحشی جز سگ غرور در فطرتش نداشت. لطافت روحش نمی‌گذاشت هیچ سگی در زیرزمین شخصیتش پارس کند! یعنی خویشتنداری شاهانه‌اش اجازه نمی‌داد نفاق‌ها روح لطیف و پاک و رؤیایی‌اش را مسموم کند!
دختری بود ظریف، با پوستی مانند چینی و چشمانی زنده که در چهره‌اش می‌درخشید! برخوردار بودن از توجه کامل یک انسانِ برتر، می‌توانست مست کننده و غرورآفرین باشد، اما او به قول خیلی‌ها همزاد مریم عَذرا بود! البته این به آن معنی نبود که غرور ناشی از حسّ صیانت ذات را هم نداشته باشد، که اگر کسی چنین غروری را نداشته باشد، انسانی شخصیت مُرده و خودباخته است! چنین غروری را هرگز از دست نمی‌داد. در برابر آنانی که به نوعی مزاحم و سدّ راهش می‌شدند، هوشمند و مقتدر می‌ایستاد. هرگز برای حفظ منافعش از شخصیتش مایه نمی‌گذاشت!
یک‌جور بی‌نیازی خاصّ نمی‌گذاشت به شکل سرنوشتی که انسان‌های دیگر می‌خواهند بر او تحمیل کنند تن بدهد. او در دامن مینا پرورش یافته و برخوردار از صفات ممتاز مادر بود. پدرش، یعنی بهرام هم مرد سلیم‌النّفسی بود، ولی آنی نبود که مینا از یک شوهر انتظار داشت! به همین دلیل بود که وقتی جانِ مریم پای از نوجوانی به جوانی گذاشت و بالید و رعنا شد، و پای ده‌ها خواستگار به میان آمد، به او توصیه کرد: «همه می‌گویند وقتی با عشق زندگی می‌کنی، مثل این است که در بهار و آسمان آبی پرواز می‌کنی!» البته این توصیه را از زبان دیگران بیان می‌کرد چون خودش هیچ تجربه‌ای از عشق و آسمان آبی و پرواز نداشت!

  • دسته بندی: داستان ایرانی
  • ناشر: آسیم - تاریخ نشر:
  • زبان: فارسی
  • حجم فایل : 1.8 مگابایت - تعداد صفحات : ۳۷۴ صفحه
  • شابک:

دانلود کتاب جان مريم در فیدیبو

۲۷،۰۰۰+

| کتاب |

بیش از ۲۷،۰۰۰ کتاب، رمان جدید، پرطرفدار و رایگان را روی اندروید، آیفون و ویندوز دانلود و مطالعه کنید یا هدیه دهید.

۱،۵۰۰،۰۰۰+

| دانلود اپلیکیشن |

با دانلود رایگان اپلیکیشن فیدیبو روی موبایل، تبلت یا رایانه می‌‌توانید کتاب‌ها و مجلات بهترین ناشران ایرانی و بین‌المللی را قانونی بخوانید

۵۰۰+

|ناشر |

با نصب رایگان فیدیبو بر روی موبایل یا تبلت یا رایانه خود و دانلود کتاب از بهترین ناشران ایران، مطالعه را در فضای قانونی تجربه کنید.

نظرات کاربران

من خیلی رمان خوندم و هیچ وقت رمانی رو نیمه کاره رها نکردم اما این کتاب ارزش وقت گذاشتن نداشت
در 1 هفته پیش توسط mar...c86
تو رو خدا اونایی که خوندن نظراتشونو بذارن راجع ب این کتاب
در 4 هفته پیش توسط eba....60
خیلى بد بود من تقریباً تمام کتابهاى شهره وکیلى رو خوندم ولى این کتاب واقعاً افتضاح بود
در 4 هفته پیش توسط man...emi
کتابهایی دیگه ای از شهره وکیلی خونده بودم بد نبود اما این بدترین کتایش بود.
در 3 ماه پیش توسط گلناز باقری نژاد
به جرعت بگم من کتاب خیلی زیاد میخرم و میخونم. اصلا کتاب جالبی نبود.رمان باید ثلیث باشه. ونباید توش از کلمات قلمبه سلمبه استفاده کنن تا مخاطب بتونه راحت باهاش ارتباط برقرار کنه. چندین صفحه اول به قدری بد بود که رغبتی نداشتم که کتاب و تا تهش بخونم. حیف پولی که واسه خریدش هدر دادم. افتضاح اصلا توصیه نمیکنم
در 3 ماه پیش توسط گلناز باقری نژاد