فیدیبو نماینده قانونی انتشارات امیرکبیر و بیش از ۵۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .

سیاست خارجی اسرائیل

نسخه الکترونیک کتاب سیاست خارجی اسرائیل به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است. تنها لازم است اپلیکیشن موبایل و یا نرم افزار ویندوزی رایگان فیدیبو را نصب کنید.

درباره کتاب
سیاست خارجی اسرائیل

مطالعۀ سیاست خارجی اسرائیل، بی‌تردید یکی از دشوارترین مطالعات حوزۀ سیاست خارجی کشورهاست، اسرائیل، کشور کوچکی که از سوی بسیاری از تحلیل‌گران و پژوهشگران سیاسی مورد مطالعه و بررسی قرار گرفته است. در تمام این مطالعات، این نکته بیش از همه مورد توجه قرار می‌گیرد که اسرائیل نمونۀ خاص و استثنایی است که بالطبع مطالعه و تحلیل جوانب و ابعاد مختلف آن اعم از سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی، بررسی خاصی می‌طلبد. عموم صاحب‌نظران مسائل اسرائیل این ویژگی را به‌عنوان مهم‌ترین ویژگی ذکر کرده‌اند.
ازاین‌رو مطالعه، تبیین و تحلیل رفتار خارجی اسرائیل، نیازمند تلاش و کوشش بسیاری است. مطالعۀ سیاست خارجی تنها کشور یهودی جهان بسیار مشکل‌تر از تحلیل سیاست خارجی هر کشور دیگر خواهد بود. کشوری که دارای ویژگی‌های خاصی است که کمتر در دیگر واحدهای سیاسی جهان مشاهده می‌شود، طبعاً این ویژگی‌ها منجر به این می‌گردد که مطالعۀ رفتار خارجی با مشکلات فراوانی روبرو گردد. بسیاری از تحلیل‌گران، اسرائیل را دارای ویژگی‌هایی از قبیل ملت یهودی کوچک، تنها دولت یهودی، بازیگر بااهمیت در منطقۀ خاورمیانه، دارا بودن روابط استراتژیک با ایالات متحده، قرار گرفتن در منطقۀ پر تخاصم و محاصره توسط همسایگان، عدم وابستگی به اتحادها و ائتلاف‌های منطقه‌ای، برخوردار از ایدئولوژی و فرهنگ خاص، تمایل به اعطای شهروندی به کلیۀ یهودیان جهان و تلاش برای محو دیاسپورای یهودیان، برخورداری از سیستم حزبی رقابتی داخلی و دموکراتیک برای یهودیان خود، حفظ خویش از طریق بازدارندگی نظامی هسته‌ای، و بالاخره امنیت‌محوری در کلیۀ ابعاد حکومت می‌دانند. ازاین‌رو مطالعۀ سیاست خارجی اسرائیل هرچند معتنابه اما محدود است و اندیشمندانی هم که این موضوع را مطالعه نموده‌اند معمولاً به یک وجه خاص اکتفا نموده و کمتر مطالعه‌ای جامع در این زمینه دیده می‌شود.


  • دسته بندی:
  • ناشر: انتشارات امیرکبیر - تاریخ نشر:
  • زبان: فارسی
  • حجم فایل : 3.9 مگابایت - تعداد صفحات : ۴۳۳ صفحه
  • شابک:

دانلود کتاب سیاست خارجی اسرائیل در فیدیبو

۲۸،۰۰۰+

| کتاب |

بیش از ۲۸،۰۰۰ کتاب، رمان جدید، پرطرفدار و رایگان را روی اندروید، آیفون و ویندوز دانلود و مطالعه کنید یا هدیه دهید.

۲،۰۰۰،۰۰۰+

| دانلود اپلیکیشن |

با دانلود رایگان اپلیکیشن فیدیبو روی موبایل، تبلت یا رایانه می‌‌توانید کتاب‌ها و مجلات بهترین ناشران ایرانی و بین‌المللی را قانونی بخوانید

۵۰۰+

|ناشر |

با نصب رایگان فیدیبو بر روی موبایل یا تبلت یا رایانه خود و دانلود کتاب از بهترین ناشران ایران، مطالعه را در فضای قانونی تجربه کنید.

نظرات کاربران
درباره کتاب سیاست خارجی اسرائیل

بسیار مغرضانه نوشته شده. من فقط با خوندن نمونه کتاب گول خوردم و خریدم. متاسفانه اصلا ارزش وقت گذاشتن نداشت و حذف کردم. حیف پولی که بابتش دادم.
در 6 ماه پیش توسط