پیش فروش کتاب صوتی هنر شفاف اندیشیدن
Loading

چند لحظه ...
کتاب سیاست خارجی اسرائیل

کتاب سیاست خارجی اسرائیل

نسخه الکترونیک کتاب سیاست خارجی اسرائیل به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید

درباره کتاب سیاست خارجی اسرائیل

مطالعۀ سیاست خارجی اسرائیل، بی‌تردید یکی از دشوارترین مطالعات حوزۀ سیاست خارجی کشورهاست، اسرائیل، کشور کوچکی که از سوی بسیاری از تحلیل‌گران و پژوهشگران سیاسی مورد مطالعه و بررسی قرار گرفته است. در تمام این مطالعات، این نکته بیش از همه مورد توجه قرار می‌گیرد که اسرائیل نمونۀ خاص و استثنایی است که بالطبع مطالعه و تحلیل جوانب و ابعاد مختلف آن اعم از سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی، بررسی خاصی می‌طلبد. عموم صاحب‌نظران مسائل اسرائیل این ویژگی را به‌عنوان مهم‌ترین ویژگی ذکر کرده‌اند. ازاین‌رو مطالعه، تبیین و تحلیل رفتار خارجی اسرائیل، نیازمند تلاش و کوشش بسیاری است. مطالعۀ سیاست خارجی تنها کشور یهودی جهان بسیار مشکل‌تر از تحلیل سیاست خارجی هر کشور دیگر خواهد بود. کشوری که دارای ویژگی‌های خاصی است که کمتر در دیگر واحدهای سیاسی جهان مشاهده می‌شود، طبعاً این ویژگی‌ها منجر به این می‌گردد که مطالعۀ رفتار خارجی با مشکلات فراوانی روبرو گردد. بسیاری از تحلیل‌گران، اسرائیل را دارای ویژگی‌هایی از قبیل ملت یهودی کوچک، تنها دولت یهودی، بازیگر بااهمیت در منطقۀ خاورمیانه، دارا بودن روابط استراتژیک با ایالات متحده، قرار گرفتن در منطقۀ پر تخاصم و محاصره توسط همسایگان، عدم وابستگی به اتحادها و ائتلاف‌های منطقه‌ای، برخوردار از ایدئولوژی و فرهنگ خاص، تمایل به اعطای شهروندی به کلیۀ یهودیان جهان و تلاش برای محو دیاسپورای یهودیان، برخورداری از سیستم حزبی رقابتی داخلی و دموکراتیک برای یهودیان خود، حفظ خویش از طریق بازدارندگی نظامی هسته‌ای، و بالاخره امنیت‌محوری در کلیۀ ابعاد حکومت می‌دانند. ازاین‌رو مطالعۀ سیاست خارجی اسرائیل هرچند معتنابه اما محدود است و اندیشمندانی هم که این موضوع را مطالعه نموده‌اند معمولاً به یک وجه خاص اکتفا نموده و کمتر مطالعه‌ای جامع در این زمینه دیده می‌شود.

ادامه...

مشخصات کتاب سیاست خارجی اسرائیل

بخشی از کتاب سیاست خارجی اسرائیل

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

در حال بارگذاری...

نظرات کاربران درباره کتاب سیاست خارجی اسرائیل

بسیار مغرضانه نوشته شده. من فقط با خوندن نمونه کتاب گول خوردم و خریدم. متاسفانه اصلا ارزش وقت گذاشتن نداشت و حذف کردم. حیف پولی که بابتش دادم.
در ۲ سال پیش توسط amo...dad ( | )