پیش فروش کتاب صوتی هنر شفاف اندیشیدن
Loading

چند لحظه ...
کتاب سوپ مکزیکی

کتاب سوپ مکزیکی
گزیده داستان‌های مینیمالیسم ادبی

نسخه الکترونیک کتاب سوپ مکزیکی به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید

درباره کتاب سوپ مکزیکی

مینیمالیسم یا کمینه‌انگاری ادبی بیشتر بازخوردی در برابر افراط‌گرایی پست مدرنیستی است. این جریان در دهه هشتاد آمریکا نمود بیشتری پیدا کرد و با نمونه‌هایی در مجله گرانتا که بعضی از آثار ادبی نویسندگان کمینه انگار را منتشر کرد، رسمیت بیشتری یافت. در هر دو بازخورد مثبت و منفی از سوی منتقدان، خوانندگان و نویسندگان، کمینه‌انگاری ادبی به کمینه بودن دید و پرداخت ادبی اطلاق می‌شود و بازتابی از شرایط وجودی انسان در قرن بیستم است که چند‌پاره و از خود بیگانه است. درواقع، کمینه‌انگاری ادبی واکنشی به ادبیات پست مدرن و نوعی بازگشت به واقع گرایی قرن نوزدهم اما با رویکردی جدید و مولفه‌هایی مدرن‌تر است. در این رویکرد تازه، نویسندگان از ادبیات پست مدرن با تضادهای درونی‌اش دوری جستند. یکی از مهم‌ترین واکنش آنها سطحی دانستن احساسات و تجاربی بود که ادبیات پست مدرن به آن می‌رداخت. مقصود این نیست که کمینه انگاری ادبی تلاشی است برای دوری از احساسات؛ بلکه آنها سعی کردند احساسات را با پرداختی واقعی نشان دهند و برای همین در اکثریت این کارها، نویسنده تلاش می‌کند عاطفه و احساس شخصی را در آن دخیل نکند و شرایط را آنگونه که هست به نمایش بگذارد. در این کتاب سعی شده گزیده آثاری از مهم‌ترین نویسندگان کمینه انگاری ادبی، به خوانندگان ارائه و معرفی شود. این مجموعه، گزیده داستان‌های کوتاهی از ارنست همینگوی، ریموند کارور، آن بیتی، بابی آن میسون،فردریک بارسلیم، گریس پایلی، ماری رابیسون، توبیاس وولف، کارسون مک کالرزو ریچارد یاتس است.

ادامه...

مشخصات کتاب سوپ مکزیکی

  • ناشر نشر داستان
  • تاریخ نشر ۱۳۹۶/۰۱/۱۵
  • زبان فارسی
  • حجم فایل 0.84 مگابایت
  • تعداد صفحات ۱۲۸ صفحه
  • شابک

بخشی از کتاب سوپ مکزیکی

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

در حال بارگذاری...

نظرات کاربران درباره کتاب سوپ مکزیکی

شاید چون اوایلش نظرم زیاد مفید نباشه ولی ترجمش زیاد روان نیست.
در ۲ سال پیش توسط بهزاد کریمی ( | )