Loading

چند لحظه ...
کتاب حوض فیروزه

کتاب حوض فیروزه

نسخه الکترونیک کتاب حوض فیروزه به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید

با کد تخفیف hifidibo این کتاب را در اولین خریدتان با ۵۰٪ تخفیف یعنی ۱۱,۰۰۰ تومان ارزان‌تر بخرید!

درباره کتاب حوض فیروزه

کر کردم سارا اعتماد به نفس همه پولدارها را داشته دیگر. همان‌ها که بلدند از کدام مزون لباس بخرند که مثل ما نباشند و لباسشان تک باشد. کدام آرایشگاه بروند که مواد خوبی بکار ببرد که مبادا پوست و مویشان خراب شود نه مثل ما که فقط دنبال ارزان‌ترین جاها می‌گشتیم. لابد برای عطر و زر و زیور هم سلیقه خاص خودش را داشته نه مثل امثال ما که هرچه بهمان بدهند با خوشحالی استفاده می‌کنیم و چون پولش را نداده‌ایم، احساس پیروزی هم داشته باشیم از این که پول نداده صاحب جنسی خوب و درجه یک شده‌ایم.

ادامه...

مشخصات کتاب حوض فیروزه

بخشی از کتاب حوض فیروزه

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

در حال بارگذاری...

نظرات کاربران درباره کتاب حوض فیروزه

پانزده هزار تومااااان؟! برای یه کتاب الکترونیکیه یه مگابایتی؟! مگه کتاب چاپیش چقدره؟!!! نرم افزاره فیدیبو خیلی عالیه ولی واقعا گرون فروشه ، تو بعضی موارد که فکر میکنم همون کتاب چاپیش رو بخری بصرفه تر باشه!
در ۲ سال پیش توسط حامد اکرامی ( | )
همه کتابهای خانم حمزه لو یک طرف مهرومهتاب یک طرف
در ۳ سال پیش توسط ail...raz ( | )
فیدیبو جان لطفا کتابهای جدید این انتشارات رو هم بگذارید.
در ۳ سال پیش توسط شهرزاد ( | )
رمان در خصوص زندگی دختری است که در انتخاب خود خطا کرده و مبنای این خطا اشتباهات خود اوست. نویسنده رمان دیگری با عنوان افسون سبز با همین تم دارد اما کسانی که رمان افسون سبز از همین نویسنده را خوانده اند با خواندن حوض فیروزه قطعا ناامید میشوند. رمان از نظر ادبی نگارش خوبی دارد اما قلم نویسنده در پردازش شخصیت های رمان لنگ زده است. فیروزه دختری است با کمبودهای عاطفی و مادی که ریشه در مشکلات اقتصادی خانواده و همچنین مادری، دارد که بیش از آنکه مادر و همسر باشد، دختر خانه ی پدر است. فیروزه دختری خودسر و ناسپاس است. در واقع ناسپاسی او تا حد زیادی در رمان نمود دارد. محبت های بی شائبه دوستش ساناز را که عاشقانه و صرفا از سر دوستی به او محبت میکند را نادیده گرفته و در جای جای رمان به او طعنه میزند. حتی از ازدواج او نیز شاد نمیشود. این طرز برخورد در رفتار او با نغمه نیز مشاهده میشود. حتی در پایان داستان نیز پشیمانی او در واقع پشیمانی نیست. صرفا پاسخ به ندای عذاب وجدان است که حالا پس از رسیدن به چیزهایی که همه عمر آرزویش را داشته، غلغلکش میدهد. و دیگر این که در جای جای داستان میخوانیم "عاشق مرد اشتباهی شده بودم" در حالی که هرگز ازدواج فیروزه و پژمان بر مبنای عشق نبود. نه با عشق شروع شد و نه عشقی بین آنها به وجود آمد. فیروزه عاشق چیزهایی بود که هرگز نداشت... پول... موقعیت اجتماعی... تشخص و به خیال او پژمان اینها را داشت. شخصیت عماد نیز بسیار سست است. مردی که بارها به فیروزه میکوید"اگر اتفاقی برای سارا بیفتد خانواده اش از چشم من میبینند" یا میپرسد "خانواده اش در مورد من چه میگفتند؟" در واقع آن شخصیت محکم و استواری که نویسنده تمایل به ترسیم آن دارد یک شخصیت سست و متظاهر است که جرات ابراز حقایق زندگیش را ندارد. بجای حل مشکلات، آنها را پاک میکند و به دنبال توجیه خود است. عشقی که نسبت به فیروزه ادعا میکند بیشتر به یک جوک شبیه است. "تو در را به رویم باز کردی و معلوم بود آنقدر خوشحالی که میخواستی بغلم کنی... " تضاد عجیبی بین شخصیتی که نویسنده تقلا دارد از عماد به نمایش بگذارد با رفتارهای او وجود دارد. سارا ابزاری برای نمود عشق عماد و فیروزه قرار گرفته اما کدام عشق؟ اگر صادق باشیم فیروزه باز هم عاشق پول و جایگاه عماد بود اما فقط این بار با دخالت دادن خانواده اش در امر ازدواجش وجهه ای قابل قبول بدان بخشید. خانم حمزه لو در رمان حوض فیروزه نیز مثل افسون سبز سعی بر این دارد تا یک سمبل خوب در مقابل خطاهای قهرمان داستانش عرضه کند. در افسون سبز این الگو خواهر صبا و در حوض فیروزه ساناز دوست فیروزه است. اما علیرغم افسون سبز، در کتاب اخیر نویسنده به سرعت از آن میگذرد و برخلاف افسون سبز خواننده هیچ ندامتی در رفتار قهرمان داستان مشاهده نمیکند. همچنین آن پختگی که در ترسیم شخصیت های رمان افسون سبز و پردازش صحنه های آن رمان وجود داشت در حوض فیروزه وجود ندارد. انگار نویسنده سناریویی ترسیم کرده تا بعدا آن را تکمیل کند. این حسی است که از خواندن حوض فیروزه میگیرید. به طور کلی در مقایسه با افسون سبز، حوض فیروزه ضعیف عرضه شده است و بدون این مقایسه نیز چنگی به دل نمی‌زند.
در ۱ سال پیش توسط myb...019 ( | )
متن از اواسط کتاب دچار افت شدیدی میشه کشش خواننده کم میشه، در کل موضوع جالبی نبود. داستان خوبی نبود.
در ۳ سال پیش توسط سارا پشنگپور ( | )
  • ۱
  • ۲
  • ۳
  • ۴
  • ۵
  • ..
  • ۱۲
  • ۱۳
  • بعدی ›
  • آخرین ››