کتاب‌خوان فیدیبوک
فیدیبو نماینده قانونی پژوهشکده مهندسی و علوم پزشکی جانبازان و بیش از ۵۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .

راهنمای بهداشت و سلامت برای جانبازان شیمیایی و مراقبین بهداشتی آنها

نسخه الکترونیک کتاب راهنمای بهداشت و سلامت برای جانبازان شیمیایی و مراقبین بهداشتی آنها به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است. تنها لازم است اپلیکیشن موبایل و یا نرم افزار ویندوزی رایگان فیدیبو را نصب کنید.

درباره کتاب :

در سالهای جنگ تحمیلی عراق علیه ایران، مردم شهرهای مرزی و رزمندگان دچار آسیب دیدگی ناشی از مواجهه با گازهای شیمیایی جنگی شدند این پدیده تلخ باعث شد تا بیماران زیادی بعد از جنگ از عوارض دراز مدت ناشی از تماس با این گازهای سمی رنج ببرند. وجود چندین هزار بیمار مصدوم شیمیایی در کشور ایران و فقدان منابع علمی کافی باعث شد تا انبوه مصدومین شیمیایی از بیماری خود و عوارض ناشی از آن اطلاعات کافی نداشته باشند و عدم اطلاع رسانی مناسب زمینه را برای برداشتهای غیر علمی از سرانجام این بیماران فراهم کرد به نحویکه این بیماران و خانواده آنها در حال حاضر شاهد نوعی وحشت نسبت به سرانجام خود هستند و این وضعیت برای بیماران و خانواده آنها و جامعه ای که این افراد در آن زندگی می کنند نامطلوب است از طرفی آگاهی یافتن از بیماری باعث می شود تا ترس ناشی از جهل از بین برود و بیمار توانایی پیدا کند برای مراقبت از خود و زندگی با بیماری خود برنامه ریزی نماید.
این در حالیست که این بیماری در این وسعت منحصراً برای کشور ایران در قرن اخیر رخ داد و در کشورهای پیشرفته که دارای توانایی علمی هستند نسبت به این بیماری شناختی وجود نداشت. لذا ضرورت داشت که متخصصین ایرانی خود به نگارش منابع علمی در وجوه مختلف و برای گروههای مختلف نمایند.
خوشبختانه در سالهای اخیر این امر مهم انجام گرفت و تعدادی کتاب و مقاله پیرامون این موضوع منتشر شد.
کتاب حاضر بخشی از انتشارات علمی را تشکیل می دهد که گروه هدف آن صرفاً مصدومین شیمیایی هستند و لذا تلاش شده است تا در این کتاب از پرداختن به مباحث تخصصی خودداری شودواطلاعات پزشکی به نحوی ارایه شودکه قابل فهم توسط بیماران باشد.

  • دسته بندی: روان شناسي، علمی، پزشکی و بهداشت
  • ناشر: پژوهشکده مهندسی و علوم پزشکی جانبازان - تاریخ نشر:
  • زبان: فارسی
  • حجم فایل : 6.78 مگابایت - تعداد صفحات : ۱۱۷ صفحه
  • شابک:

دانلود کتاب راهنمای بهداشت و سلامت برای جانبازان شیمیایی و مراقبین بهداشتی آنها در فیدیبو

۲۷،۰۰۰+

| کتاب |

بیش از ۲۷،۰۰۰ کتاب، رمان جدید، پرطرفدار و رایگان را روی اندروید، آیفون و ویندوز دانلود و مطالعه کنید یا هدیه دهید.

۱،۵۰۰،۰۰۰+

| دانلود اپلیکیشن |

با دانلود رایگان اپلیکیشن فیدیبو روی موبایل، تبلت یا رایانه می‌‌توانید کتاب‌ها و مجلات بهترین ناشران ایرانی و بین‌المللی را قانونی بخوانید

۵۰۰+

|ناشر |

با نصب رایگان فیدیبو بر روی موبایل یا تبلت یا رایانه خود و دانلود کتاب از بهترین ناشران ایران، مطالعه را در فضای قانونی تجربه کنید.

نظرات کاربران

برای افراد دچار مصدومیت شیمیایی و مراقبین ایشان راهنمای خوبی میباشد و با قلم روان و بیان ساده ای نگاشته شده است
در 9 ماه پیش توسط abdollah saeidi
عالی به همه مصدومین و مردم سفارش میکنم
در 11 ماه پیش توسط mohammadreza soroush