فیدیبو نماینده قانونی انتشارات مجید و بیش از ۵۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .

همه‌ی نام‌ها

نسخه الکترونیک کتاب همه‌ی نام‌ها به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است. تنها لازم است اپلیکیشن موبایل و یا نرم افزار ویندوزی رایگان فیدیبو را نصب کنید.

درباره کتاب
همه‌ی نام‌ها

رمان «همه‌ی نام‌ها» نوشته ژوزه ساراماگو (۲۰۱۰-۱۹۲۲) برنده نوبل ۱۹۹۸ است.
رمان «کوری» مشهورترین اثر ساراماگو است که توانسته به عنوان یکی از پرفروش‌ترین کتاب‌های ایران و جهان، خوانندگان بسیاری را به خود جلب کند.
ساراماگو در «همه‌ی نام‌ها»، از تاریکی و ناشناخته بودن دنیای مردگان به شکلی نمادین می‌گوید. کارمند ساده‌ی اداره‌ی ثبت که قهرمان این داستان و همنام با نویسنده‌ی کتاب است، باید برای دستیابی به اطلاعاتی در مورد مردگان با یک ریسمان خود را به نمادی از دنیای زندگان، میز جناب رئیس، ببندد و بعد در تاریکیِ بایگانیِ مرد‌گان گام بگذارد تا در آن قسمت، گم نشود.
دیگر موضوع این کتاب، مسئله‌ حادثه و اتفاق است. ساراماگو در این رمان، نقش اتفاق و تصادف را در زندگی انسان‌ها بسیار بالا می‌داند؛ به‌طوری‌که یک تصادف ساده می‌تواند زندگی انسانی را به‌طور کلی دگرگون کند؛ همان‌گونه که با خواندن این رمان خواهید دید چگونه زندگی یک کارمند ساده‌ی اداره‌ی ثبت با رویداد یک اتفاق ساده متحول شده و مسیر زندگی‌اش تغییر می‌یابد.
در قسمتی از «همه‌ی نام‌ها» می‌خوانیم:
«بالای چهارچوب در، صفحه‌ی فلزی بلند و باریکی از جنس فلز لعاب‌دار بود، قرار داشت. حروفی سیاه که در زمینه‌ای سفید روی این صفحه حک شده‌اند، عبارت «اداره مرکزی ثبت تولدها، ازدواج‌ها و فوت‌ها» را نشان می‌دهند.
قسمت‌هایی از لعاب این صفحه ترک برداشته و خراشیده شده است.
در ورودی، دری کهنه و قدیمی است و رنگ قهوه‌ای که آخرین بار رویش زده ‌شده، پوسته‌پوسته ‌شده و رویه‌ی بیرون زده چوب آن، پوست پشمالو و بدن انسان را تداعی می‌کند.
در امتداد نمای خارجی این ساختمان، پنج پنجره وجود دارد.
به‌محض ورود به ساختمان، بوی کاغذ کهنه به مشام می‌رسد.
درست است که هرروز تعداد زیادی کاغذهای جدید وارد این اداره می‌شود، کاغذهایی که حاکی از ادامه یافتن دختر و پسرهایی است که هرروز به دنیا می‌آیند؛ اما بوی کهنگی کاغذها همیشه به مشام می‌رسند. زیرا سرنوشت تمام کاغذها از لحظه خروج از کارخانه، به‌طور دائمی کهنه و کهنه‌تر شدن است».


  • دسته بندی:
  • ناشر: انتشارات مجید - تاریخ نشر:
  • زبان: فارسی
  • حجم فایل : 1.72 مگابایت - تعداد صفحات : ۲۸۸ صفحه
  • شابک:

دانلود کتاب همه‌ی نام‌ها در فیدیبو

۲۸،۰۰۰+

| کتاب |

بیش از ۲۸،۰۰۰ کتاب، رمان جدید، پرطرفدار و رایگان را روی اندروید، آیفون و ویندوز دانلود و مطالعه کنید یا هدیه دهید.

۲،۰۰۰،۰۰۰+

| دانلود اپلیکیشن |

با دانلود رایگان اپلیکیشن فیدیبو روی موبایل، تبلت یا رایانه می‌‌توانید کتاب‌ها و مجلات بهترین ناشران ایرانی و بین‌المللی را قانونی بخوانید

۵۰۰+

|ناشر |

با نصب رایگان فیدیبو بر روی موبایل یا تبلت یا رایانه خود و دانلود کتاب از بهترین ناشران ایران، مطالعه را در فضای قانونی تجربه کنید.

نظرات کاربران
درباره کتاب همه‌ی نام‌ها

خیلی خوب بود.
در 2 ماه پیش توسط
متأسفانه نظرمو جلب نکرد، ترجمه عالیه
در 2 ماه پیش توسط
کتابهای ساراماگو فوق العادن این کتاب داستان یک مردی است در اداره ثبت احوال که به نامى بر میخورد بدنبال آن جربان اصلی داستان رقم میخورد ترجمه هم بسیار عالی است
در 8 ماه پیش توسط
عالیه این کتاب ترجمشم خوبه
در 1 سال پیش توسط
قشنگه اولاش خیلی خوب نیس اما اخراش کتابو نمیشه زمین گذاشت
در 2 سال پیش توسط