فیدیبو نماینده قانونی نشر چشمه و بیش از ۵۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .

سه قصه

نسخه الکترونیک کتاب سه قصه به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است. تنها لازم است اپلیکیشن موبایل و یا نرم افزار ویندوزی رایگان فیدیبو را نصب کنید.

درباره کتاب
سه قصه

اگر سربازی ساده که در جنگی بزرگ با مرگ مواجه شده است، اگر بازرگان ساده‌ای که در قحطی بزرگ با فقر روبه‌رو شده است، اگر انسان ساده‌ای که به مصیبت سنگ دچار و با درد روبه‌رو شده است نوشتن از مرگ، فقر و درد را برگزینند، چه خواهند نوشت؟ آیا دست برداشتن از سکوت ما را به شیوه‌ی صحیح روایت می‌رساند؟
اگر سربازِ ازمرگ‌بازگشته و بازرگان ازفقربازگشته و انسان ازدردبازگشته برای تعریف خود روایتی را برگزینند، آن روایت کوتاه‌ترین و سرراست‌ترین و تراشیده‌ترین شیوه‌ی روایت خواهد بود. اگر آنان بتوانند تنهایی خود را بی‌آن‌که دیده شود با امیدی دلگرم‌کننده به روایت خود تزریق کنند، به روایتی ناب دست خواهیم یافت.
مواجهه با ادبیات و آثاری که از به نمایش گذاشتنِ متن و روایت دست برمی‌دارند و خود در کنار ما و در متن به تماشای قصه می‌نشینند تجربه‌ای است که ما را با اصل قصه روبه‌رو می‌کند. این‌چنین آثاری فقط در ظاهر برای مخاطب نوجوان نوشته می‌شوند، اما گستره‌ای که خطاب قرار می‌دهند به خط‌کشی‌های سن مخاطب اکتفا نمی‌کند. این‌ها قصه‌هایی‌ هستند با لایه‌هایی ظریف؛ با حوصله درهم تنیده شده‌اند تا خواننده لایه‌به‌لایه به عمق قصه وارد شود و بتواند تنهایی عظیم آدم‌های قصه را که طی روایت ساکت و مبهوت و کم‌حرف‌شان کرده است درک کند.


  • دسته بندی:
  • ناشر: نشر چشمه - تاریخ نشر:
  • زبان: فارسی
  • حجم فایل : 0.48 مگابایت - تعداد صفحات : ۹۶ صفحه
  • شابک:

دانلود کتاب سه قصه در فیدیبو

۲۸،۰۰۰+

| کتاب |

بیش از ۲۸،۰۰۰ کتاب، رمان جدید، پرطرفدار و رایگان را روی اندروید، آیفون و ویندوز دانلود و مطالعه کنید یا هدیه دهید.

۲،۰۰۰،۰۰۰+

| دانلود اپلیکیشن |

با دانلود رایگان اپلیکیشن فیدیبو روی موبایل، تبلت یا رایانه می‌‌توانید کتاب‌ها و مجلات بهترین ناشران ایرانی و بین‌المللی را قانونی بخوانید

۵۰۰+

|ناشر |

با نصب رایگان فیدیبو بر روی موبایل یا تبلت یا رایانه خود و دانلود کتاب از بهترین ناشران ایران، مطالعه را در فضای قانونی تجربه کنید.

نظرات کاربران
درباره کتاب سه قصه

عالی بود بخصوص داستان اخر.
در 2 روز پیش توسط
نویسنده آقای مرجیه؟!
در 2 هفته پیش توسط
الان کاملشو خوندم! فوق العاده تر شد! آدمم آخه اینقدر عمیق و جالب مگه میشه؟
در 2 ماه پیش توسط
جالب بود و همانطور که خود ایرج طهماسب گفته بود با جنبه های دیگری جز آنچه از شخصیت وی میشناسیم آشنا میشویم. در واقع طهماسب علاقه خاصی به نمادپردازی همراه با روایت ساده دارد که ظاهر داستانها را شبیه به داستان کودکان میکند. اما همچو نقشهای تلویزیونی اش، داستانها مخاطب بزرگسالی دارند همچنان علاقه مند به نمادپردازی. پررنگ ترین نمادها، نمادهای معطوف به زن هستند که به نوعی به درونیات مردانه میپردازند و در همه داستانها از جمله داستانهای ابتدایی بیشتر هویدا میشوند و طهماسب گرچه شاید قلم پخته ای نداشته باشد اما به شیوه آشنای خودش پیامها را منتقل میکند. البته جدیدترین داستان مربوط به بیش از دو دهه پیش است
در 2 ماه پیش توسط
قصه پرنده ها عالی بود 😊
در 3 ماه پیش توسط