کتاب‌خوان فیدیبوک
فیدیبو نماینده قانونی نشر بیدگل و بیش از ۵۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .

واپسین عصر طلایی هالیوود: جامعه، سیاست و سینمای دهۀ هفتاد آمریکا

نسخه الکترونیک کتاب واپسین عصر طلایی هالیوود: جامعه، سیاست و سینمای دهۀ هفتاد آمریکا به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است. تنها لازم است اپلیکیشن موبایل و یا نرم افزار ویندوزی رایگان فیدیبو را نصب کنید.

درباره کتاب :


رویدادها، جریان‌ها و آثار بزرگ هنری عمدتاً از دل بحران‌های سیاسی‌ـــ ‌‌اجتماعی پدید آمده‌اند.
سینمای دهۀ هفتاد هالیوود نیز در عین آنکه از سینمای اروپا و بزرگان آن (و به‌طور خاص از موج نوی فرانسه) متأثر بود، اما در بطن خود از یک‌سو اعتراضی بود به‌نظام تولید سینمایی حاکم بر هالیوود و از سوی دیگر واکنشی بود به بحران‌های عمدۀ داخلی آمریکا. بحران‌های سه‌گانۀ جنبش حقوق مدنی و جنبش زنان، پیامدهای جنگ ویتنام و ماجرای واترگیت از بزرگ‌ترین مشخصات دورانی بودند که نه با این نام‌ها بلکه بیشتر با نام یک شخصیت خاص شناخته می‌شود: «دوران نیکسون». نویسندۀ‌ کتاب حاضر که هم‌زمان یک استاد اقتصاد سیاسی و یک منتقد سینمایی است، معتقد است که ریچارد نیکسون به‌طور مستقیم یا غیرمستقیم در غالب فیلم‌های مطرح دهۀ‌ هفتاد حضور دارد. شاید بیراه نباشد اگر بگوییم آن‌چه در این کتاب با عنوان سینمای دهۀ ‌هفتاد به آن پرداخته می‌شود واکنش نسلی از هنرمندان جامعۀ ‌آمریکا به دوران نیکسون و میراث اوست.
کتاب حاضر در زمانی (۲۰۱۳) نوشته‌شده که حتی تصور حضور فردی مانند دانلد ترامپ در کاخ سفید خنده‌دار به نظر می‌رسید. حال با توجه به اینکه از بسیاری جهات او شبیه‌ترین رییس‌جمهور ایالات‌متحده به ریچارد نیکسون است باید دید آیا واکنش هنرمندان هالیوود به او جریان بزرگ و ماندگاری مانند سینمای دهۀ ‌هفتاد ایجاد خواهد کرد؟ آیا هالیوود که دیگر مدت‌‌ها است آن اهمیت انتقادی‌ای را که در دهۀ‌ هفتاد از آن برخوردار بود از دست داده می‌تواند اهمیت دوران نه‌چندان دور خود را بازیابد؟ آیا در این عصری که همۀ شواهد و قراین نشان‌دهندۀ مفرغین بودن آن است شاهد دوران طلایی تازه‌ای در سینما خواهیم بود یا همچنان باید دهۀ ‌هفتاد قرن گذشته را واپسین عصر طلایی هالیوود بدانیم؟

  • دسته بندی: سینما و تاتر ، تاریخ هنر
  • ناشر: نشر بیدگل - تاریخ نشر:
  • زبان: فارسی
  • حجم فایل : 4.1 مگابایت - تعداد صفحات : ۳۸۰ صفحه
  • شابک:

دانلود کتاب واپسین عصر طلایی هالیوود: جامعه، سیاست و سینمای دهۀ هفتاد آمریکا در فیدیبو

۲۷،۰۰۰+

| کتاب |

بیش از ۲۷،۰۰۰ کتاب، رمان جدید، پرطرفدار و رایگان را روی اندروید، آیفون و ویندوز دانلود و مطالعه کنید یا هدیه دهید.

۱،۵۰۰،۰۰۰+

| دانلود اپلیکیشن |

با دانلود رایگان اپلیکیشن فیدیبو روی موبایل، تبلت یا رایانه می‌‌توانید کتاب‌ها و مجلات بهترین ناشران ایرانی و بین‌المللی را قانونی بخوانید

۵۰۰+

|ناشر |

با نصب رایگان فیدیبو بر روی موبایل یا تبلت یا رایانه خود و دانلود کتاب از بهترین ناشران ایران، مطالعه را در فضای قانونی تجربه کنید.

نظرات کاربران

نمیدونم انگیزه مترجمین ما برای انتخاب و ترجمه یک اثر تابع چه عواملی است، ولی وقتی به وجهه بین المللی این کتاب نگاه می کنم، خواننده ها انتقاد دارند که فردی با تخصص در زمینه علوم سیاسی وقتی به حوزه دیگری وارد میشود که تخصص لازم را در آن ندارد، نتیجه چندان رضایت بخش نیست و اگر اثر را فردی متخصص در این حوزه نگاشته بود، خوانش و محتوی فرق میکرد. بنابراین، چرا بجای ترجمه اثری از مولف صاحب سبک باید به سراغ چنین اثری رفت؟
در 12 ماه پیش توسط امین آشنا