فیدیبو نماینده قانونی ترانه پدرام و بیش از ۶۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .
کتاب چگونه ترس در کودک و نوجوان را به آرامش تبدیل کنیم!

کتاب چگونه ترس در کودک و نوجوان را به آرامش تبدیل کنیم!

نسخه الکترونیک کتاب چگونه ترس در کودک و نوجوان را به آرامش تبدیل کنیم! به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است.


فقط قابل استفاده در اپلیکیشن‌های iOS | Android | Windows فیدیبو

با کد تخفیف fdb40 این کتاب را در اولین خریدتان با ۴۰٪ تخفیف یعنی ۱,۴۴۰ تومان دریافت کنید!

درباره کتاب چگونه ترس در کودک و نوجوان را به آرامش تبدیل کنیم!

به عنوان یک پدر یا مادر که نگران ترس‌های فرزند خود هستیم جالب است بدانیم که ترس واکنشی است طبیعی، لازم، ‌مهم و مفید که اگر درست شناسایی شده و تا حدّ ممکن کنترل گردیده و به طور منطقی تعبیر شود باعث می‌شود که شخص در مواجهه با مشکلات و خطرها، بیشتر احتیاط کند. «واتسون» پایه‌گذار مکتب رفتارگرایی عقیده دارد که ترس یکی از غریزه‌هایی است که انسان با آن به دنیا می‌آید. ترس یکی از پدیده‌هایی است که نقش بسیار تعیین ‌کننده‌ای در تکامل انسان ابتدایی داشته است. همچنین ترس در شکل‌گیری و توضیح شخصیت انسان و در روابط اجتماعی، جزء یکی از فاکتورهای اساسی در توصیف شخصیت محسوب می‌شود. چنان که در همین لحظه که مشغول مطالعه‌ی کتاب مربوط به «ترس در کودکان» هستیم بعضی از ما از ترس کودک یا نوجوانمان دچار ترس شده‌ایم و بعضی با آرامش بیشتری به بررسی موضوع می‌پردازند و خودکنترلی بیشتری دارند.

ادامه...
  • ناشر ترانه پدرام
  • تاریخ نشر
  • زبان فارسی
  • حجم فایل 0.38 مگابایت
  • تعداد صفحات ۹۶ صفحه
  • شابک

بخشی از کتاب چگونه ترس در کودک و نوجوان را به آرامش تبدیل کنیم!

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

انواع ترس در سنین کودکی

«دخترم ترسو شده است این طوری نبود، مدتی است تنها نمی ماند از تاریکی هم می ترسد»
«پسرم از کوچک ترین صدایی می ترسد، مرتب به من چسبیده و نمی گذارد یک دقیقه به کارم برسم»
«پسرم حاضر نیست روی توالت بنشیند»
«بچه ام از صدای سیفون وحشت می کند»
«دخترم از زخم دستش وحشت می کند»
«پسرم از کوتاه شدن مویش گریه می کند و می ترسد»
مادران و پدران بسیاری از ترس فرزندان خود نگرانند و می ترسند. بچّه ای که تا به حال خودش تنها به دستشویی می رفته یا تاریکی را تحمّل می کرده یا با دیگران روبه رو می شده حالا از مادرش می خواهد که با او به دستشویی برود یا لامپ اتاق را برایش روشن کند.مقدمه

با وجود این که ترس و شجاعت در فرهنگ ما ویژگی هایی شخصیتی و اخلاقی تلقی می شوند و صفت «ترسو» برای هر فردی در رابطه با خود یا نزدیکانش احساسی منفی ایجاد می کند ولی لازم است دریابیم که ما با ترس، زاده می شویم و در جریان رشد نیز با انواع آن روبه رو می شویم. در بزرگسالی نیز ترس هایی داریم که ناشی از تفّکر سالم و منطقی بودن ماست.
در این کتاب کوچک به معرفی انواع ترس ها در سنین کودکی و نوجوانی پرداخته شده تا پدران و مادران با شناخت آن ها برخورد مناسب تری با فرزندان خود داشته باشند. این کتاب کوچک پاسخگوی همه ی نکته ها نیست اما نکته هایی دارد که بتواند پدران و مادران را به منابع بیشتر سوق دهد.

احمد پدرام

ترس چیست؟

به عنوان یک پدر یا مادر که نگران ترس های فرزند خود هستیم جالب است بدانیم که ترس واکنشی است طبیعی، لازم، مهم و مفید که اگر درست شناسایی شده و تا حدّ ممکن کنترل گردیده و به طور منطقی تعبیر شود باعث می شود که شخص در مواجهه با مشکلات و خطرها، بیشتر احتیاط کند. «واتسون» پایه گذار مکتب رفتارگرایی عقیده دارد که ترس یکی از غریزه هایی است که انسان با آن به دنیا می آید.
ترس یکی از پدیده هایی است که نقش بسیار تعیین کننده ای در تکامل انسان ابتدایی داشته است.
همچنین ترس در شکل گیری و توضیح شخصیت انسان و در روابط اجتماعی، جزء یکی از فاکتورهای اساسی در توصیف شخصیت محسوب می شود. چنان که در همین لحظه که مشغول مطالعه ی کتاب مربوط به «ترس در کودکان» هستیم بعضی از ما از ترس کودک یا نوجوانمان دچار ترس شده ایم و بعضی با آرامش بیشتری به بررسی موضوع می پردازند و خودکنترلی بیشتری دارند.
هنگامی که ما ترس را تجربه می کنیم دست خوش تغییرات بدنی و هیجانی گوناگونی می شویم که پاسخ ترس را تشکیل می دهند.
پاسخ ترس دارای چهار عنصر است:
۱) عناصر شناختی
انتظار آسیب قریب الوقوع که ممکن است موجب اضطراب و اختلال در توجّه و تمرکز شود.
۲) عناصر بدنی
واکنش اضطراری بدن به خطر به علاوه تغییرات موجود در ظاهر ما مثل داغ و سرد شدن یا عرق کردن، تپش قلب یا دیگر تغییرات فیزیولوژیک.
۳) عناصر هیجانی
احساس دلهره و وحشت زدگی.
۴) عناصر رفتاری
گریه، جنگ، گریز، در جای خود خشک شدن، ترس های معمول کودکی با بالا رفتن سن تغییر می کند . این ترس ها شامل ترس از غریبه ها، ترس ازجدایی ترس از بلندی یا تاریکی، ترس از حیوانات و حشرات، ترس از خون یا تنها ماندن در خانه می باشد که به تفکیکِ سن در زیر بیان شده اند.
کودکان معمولاً پس ازگذراندن یک تجربه ی ناخوشایند با یک شیء خاص، ترس از آن را در ذهن خود پرورش می دهند و ممکن است به صورت ترس مرضی یا فوبیا جلوه کند که در جای خود آن را توضیح می دهیم، مثل گازگرفتگی از سگ یا تصادف یا ترس از حشرات و ارتفاع و دزد و...
«اضطرابِ جدایی» نیز به عنوان یک اختلال، معمولاً موقع آغاز پیش دبستانی و مدرسه رفتن خود را نشان می دهد ولی از یک تا سه سالگی جزء فرآیند رشد کودک می باشد.
کودکان در جریان رشد با ترس های اختصاصی روبه رو می باشند. آشنایی پدر و مادر با این نوع ترس ها می تواند آمادگی بیشتری برای آن ها ایجاد نماید.
دانستن این نکته که مراحل رشد شناختی و هوشی کودکان در هر سن این ترس ها را ایجاد می کند، به مادران و پدران کمک می کند تا در کنار آمدن با ترس ها یا پیش گیری از بروز یا کاهش آن ها در فرزندان خود بهتر اقدام نموده و یا هنگام بروز آن ها با آرامش بیشتری فرزندان خود را مورد حمایت و دلجویی قرار دهند.

نظرات کاربران درباره کتاب چگونه ترس در کودک و نوجوان را به آرامش تبدیل کنیم!