کتاب‌خوان فیدیبوک
فیدیبو نماینده قانونی دفتر نشر فرهنگ اسلامی و بیش از ۵۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .

محتشم‌نامه: گزیده‌ی ترکیب‌بندهای عاشورایی در استقبال محتشم کاشانی

نسخه الکترونیک کتاب محتشم‌نامه: گزیده‌ی ترکیب‌بندهای عاشورایی در استقبال محتشم کاشانی به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است. تنها لازم است اپلیکیشن موبایل و یا نرم افزار ویندوزی رایگان فیدیبو را نصب کنید.

درباره کتاب :

بی‌شک یکی از عوامل بسیار مهم در این حیات و تداوم و این بالندگی، «شعر» است. به شهادت تاریخ در سوگ هیچ انسانی در طول حیات بشری این مقدار مرثیه سروده نشده. گذشته بر اراده‌ی الهی بر زنده ماندن نام و یاد حسین(ع) و گذشته از جوهر شگفت‌انگیز عاشورای او که اتصّال به «حی‌لایموت» دارد و «باقی به بقاءالله» است، شاعران از بیشترین سهم در زنده نگهداشتن این واقعه برخوردارند. به راستی کاری که شاعران کردند از دیگران ساخته نبود. جوهر مقدّسی که در روح او و قیام او بود، با حقیقت شعر نسبتی داشت. پس سوگواری او را شاعران به عهده گرفتند که این مهم تنها از شعر برمی‌آمد.
شعر حسینی و مراثی عاشورایی، بی‌درنگ پس از واقعه‌ی عاشورا متولّد شد و هم عنان این واقعه حرکت کرد و مانع از فراموشی آن شد. نخستین شاعران حسینی، شاهدان عینی ماجرا بودند. در میان بازماندگان واقعه‌ی عاشورا، از امام سجاد(ع)، زینب‌کبری(س)، سکینه(س)، رباب(س) و در میان سایر منسوبین ایشان از ام‌البنین‌(س) و ام‌لقمان‌(س) اشعاری در دست است.

دانلود کتاب محتشم‌نامه: گزیده‌ی ترکیب‌بندهای عاشورایی در استقبال محتشم کاشانی در فیدیبو

۲۷،۰۰۰+

| کتاب |

بیش از ۲۷،۰۰۰ کتاب، رمان جدید، پرطرفدار و رایگان را روی اندروید، آیفون و ویندوز دانلود و مطالعه کنید یا هدیه دهید.

۱،۵۰۰،۰۰۰+

| دانلود اپلیکیشن |

با دانلود رایگان اپلیکیشن فیدیبو روی موبایل، تبلت یا رایانه می‌‌توانید کتاب‌ها و مجلات بهترین ناشران ایرانی و بین‌المللی را قانونی بخوانید

۵۰۰+

|ناشر |

با نصب رایگان فیدیبو بر روی موبایل یا تبلت یا رایانه خود و دانلود کتاب از بهترین ناشران ایران، مطالعه را در فضای قانونی تجربه کنید.

نظرات کاربران