کتاب‌خوان فیدیبوک
فیدیبو نماینده قانونی دفتر نشر فرهنگ اسلامی و بیش از ۵۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .

کتیبه دوازده بند محتشم

نسخه الکترونیک کتاب کتیبه دوازده بند محتشم به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است. تنها لازم است اپلیکیشن موبایل و یا نرم افزار ویندوزی رایگان فیدیبو را نصب کنید.

درباره کتاب :

کربلا نه تنها رستاخیز عشق، برپا دارنده‌ی قیامت تاریخی انسانها و رستخیزِ جانِ مردم مرده است. به قول محتشم، در کربلا جهان از هم می‌گسلد و محشر کُبرای الهی برپا می‌شود، از آسمان خون می‌بارد و حتی سُرادقِ گردون نگون می‌گردد؛ اما مانند رستخیز، به تن مردگان، جان می‌دمد و انسانها بر صحنه‌ی حیات و پهنه‌ی هستی، از تأثیر آن، برپای می‌ایستند.
برپای می‌‌ایستند تا حسین(ع) و راهِ او را بشناسند، و به سوگ بنشینند تا خود حسینی شوند. از این روی، واقعه‌ی «طف» تنها یک حادثه‌ی تاریخی نیست، کارنامه‌ی حیات سیاسی یک امّت و نیز حیاتِ فلسفی یک جامعه و فلسفه‌ی حیات یک اجتماع است. واقعه‌ی طفّ قصه نیست و اگر هست، تنها «قصه‌ی عشق» است «کز هر زبان که می‌شنوی نامکرّر است» و بیش از هزار و سیصد سال است که آن را از هر زبان می‌شنوی؛ از منابر، در مجالس، تکایا، محافل ادبی، کتابها، در مراثی که مردم سینه به سینه باز می‌گویند... و در خون شهیدان ما تکرار می‌شود.
در حقیقت، از کلام هر کس که از ستم می‌خروشد، ندای حسین (ع) می‌جوشد و ندای سرخ وی، چون پرچمی، بر چکادِ هر قیام، در اهتزاز بوده است و تا قیامت نیز خواهد بود....

دانلود کتاب کتیبه دوازده بند محتشم در فیدیبو

۲۷،۰۰۰+

| کتاب |

بیش از ۲۷،۰۰۰ کتاب، رمان جدید، پرطرفدار و رایگان را روی اندروید، آیفون و ویندوز دانلود و مطالعه کنید یا هدیه دهید.

۱،۵۰۰،۰۰۰+

| دانلود اپلیکیشن |

با دانلود رایگان اپلیکیشن فیدیبو روی موبایل، تبلت یا رایانه می‌‌توانید کتاب‌ها و مجلات بهترین ناشران ایرانی و بین‌المللی را قانونی بخوانید

۵۰۰+

|ناشر |

با نصب رایگان فیدیبو بر روی موبایل یا تبلت یا رایانه خود و دانلود کتاب از بهترین ناشران ایران، مطالعه را در فضای قانونی تجربه کنید.

نظرات کاربران