فیدیبو نماینده قانونی انتشارات امیرکبیر و بیش از ۵۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .

عقاید یک دلقک

نسخه الکترونیک کتاب عقاید یک دلقک به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است. تنها لازم است اپلیکیشن موبایل و یا نرم افزار ویندوزی رایگان فیدیبو را نصب کنید.

درباره کتاب
عقاید یک دلقک

عقاید یک دلقک یک «من ـ روایت» است، و راوی یک دلقک یک بازیگر پانتومیم.
دلقک ـ مانند دلقک‌های دربارهای اجتماع فئودالی ـ مجاز است حقایق تلخ را با حرکات و کلمات قابل لمس کند و به زبان بیاورد. صورتش سفیدکرده، بی‌حرکت، با چند خط سیاه و چشمان خالی، تمام خصوصیات و شخصیتش را از دست می‌دهد. دلقک خودش، امیدهایش، شادی‌ها و دردهایش را زیر نقاب این صورت سفیدکرده پنهان می‌کند تا بتواند حقایق مسخره را در ظاهر دلقکی نشان بدهد.
رمان بل درعین‌حال یکی از قوی‌ترین داستان‌های عشقی ادبیات جدید است؛ داستان دو انسانی که به این جهت ناکام می‌شوند که یکی از آن‌ها به سنن و عقاید نقلی بیش از دیگری وابسته است. داستانی عشقی که در آن با احساس خصوصیت ابتدایی و سادگی عشق، چشم‌ها برای درک آنچه در اطراف است، آنچه خارج از دنیای دلقک و معشوقه‌اش است، آنچه دروغ و مزورانه است و درعین‌حال فی‌نفسه ترحم‌آور، تیزتر می‌شود. «من ـ روایت» بودن رمان، کشش بی‌اندازۀ آن را به طرز غریبی عمیق می‌کند. زیرا هر کلام، هر آنچه حکایت می‌شود، هر تعمق و نظارت، هر تجربه، فوراً از حکایت محض به واقعه‌ای بی‌واسطه تبدیل می‌گردد.


  • دسته بندی:
  • ناشر: انتشارات امیرکبیر - تاریخ نشر:
  • زبان: فارسی
  • حجم فایل : 1.9 مگابایت - تعداد صفحات : ۲۷۲ صفحه
  • شابک:

دانلود کتاب عقاید یک دلقک در فیدیبو

۲۸،۰۰۰+

| کتاب |

بیش از ۲۸،۰۰۰ کتاب، رمان جدید، پرطرفدار و رایگان را روی اندروید، آیفون و ویندوز دانلود و مطالعه کنید یا هدیه دهید.

۲،۰۰۰،۰۰۰+

| دانلود اپلیکیشن |

با دانلود رایگان اپلیکیشن فیدیبو روی موبایل، تبلت یا رایانه می‌‌توانید کتاب‌ها و مجلات بهترین ناشران ایرانی و بین‌المللی را قانونی بخوانید

۵۰۰+

|ناشر |

با نصب رایگان فیدیبو بر روی موبایل یا تبلت یا رایانه خود و دانلود کتاب از بهترین ناشران ایران، مطالعه را در فضای قانونی تجربه کنید.

نظرات کاربران
درباره کتاب عقاید یک دلقک

خطر لو رفتن داستان!! به نظرم با اینکه کتاب راجع به گذراندن چند روز از بدترین روزهای زندگی یک دلقک با حجم زیادی از یادآوری خاطرات است، نام خوبی دارد. "عقاید یک دلقک". انگار این دلقک بیشتر عقایدش را به رخ کشیده، تا خاطرات و روزمرگی هایش را. دلقکی که مراوده زیادی با آدمهای مذهبی داشته، و بدون اسیر کردن خود در عقاید دست و پا گیر مذهبی، شاید از آنها به عقاید انسانی و فطرت پاکش نزدیک تر است. ازدواجش با ماری را ثبت نکرده چون اعتقادی به این کار نداشته، در حالیکه از ماری مذهبی، به این رابطه پایبند تر بوده است. جالب اینکه باز هم به خاطر این رفتارش از طرف افراد مذهبی، بیشتر از ماری سرزنش می شود. اتفاقی که ما شاید هر روز در زندگی روزمره مان شاهد آن باشیم!! خلاصه اینکه نباید کتاب را به امید "خوب آخرش چه می شود" خواند! چون در نهایت... آخرش هیچ چیز خاصی نمی شود!!
در 2 هفته پیش توسط
هنوز تموم نکردم و در حال خوندن هستم از ترجمه خوشم نیومده .
در 2 هفته پیش توسط
ترجمه بسیار نا مفهوم.حیف این کتاب خوب که ترجمه نامفهوم و‌ گاهی گمراه کننده داشته باشه
در 2 هفته پیش توسط
ترجمه افتضاح
در 4 هفته پیش توسط
یعنی حیف وقتم که برای خوندن این کتاب تلف شد
در 1 ماه پیش توسط