کتاب‌خوان فیدیبوک
فیدیبو نماینده قانونی انتشارات مجید و بیش از ۵۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .

مرشد و مارگاریتا

نسخه الکترونیک کتاب مرشد و مارگاریتا به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است. تنها لازم است اپلیکیشن موبایل و یا نرم افزار ویندوزی رایگان فیدیبو را نصب کنید.

درباره کتاب :

ماجرای مرشد و مارگریتا دقیقا داستان زندگی خود نویسنده است. داستان به‌صلیب‌کشیدن مسیح در زمان پونس پیلات، فرمانروای رُمی یهودا، آیینه‌ی تمام‌نمای دوران سیاه حکم‌روایی استالین و کشتارهای دسته‌جمعی مخالفان به‌ویژه هنرمندان، روشنفکران و دگراندیشان است. بولگاکف برای گریز از تیغ تیز سانسور به این استعاره متوسل می‌شود. پای مسیح و پونس پیلات و کوردلان متعصب یهود را که همان بادمجان‌دورقاب‌چین‌های استالین بودند که چنان هندوانه‌هایی زیر بغلش گذاشتند که خودش را گم کرد و به یکی از وحشتناک‌ترین دیکتاتورهای تاریخ بشریت تبدیل شد، به‌میان می‌کشد. به‌میان‌کشیدن پای جادوگر سیاه و دستیارانش، یعنی شیطان و مریدانش، آمدنش به مسکو و به‌پاکردن آشوب‌های فراوانی که باعث کشتار، دستگیری و زندانی‌شدن افراد زیادی شد، درواقع نماد مکتب کمونیسم است که هفتاد سال نیمی از دنیا را به خاک و خون کشید و هنوز هم در بعضی از کشورها (چین و به‌ویژه کره‌ی شمالی) ادامه دارد. عشق میان مرشد و مارگریتا هم در زندگی نویسنده پدید آمد، عشق در فضای رعب و وحشت با همه‌ی تلخکامی‌ها و شکنجه‌هایش.

دانلود کتاب مرشد و مارگاریتا در فیدیبو

۲۷،۰۰۰+

| کتاب |

بیش از ۲۷،۰۰۰ کتاب، رمان جدید، پرطرفدار و رایگان را روی اندروید، آیفون و ویندوز دانلود و مطالعه کنید یا هدیه دهید.

۱،۵۰۰،۰۰۰+

| دانلود اپلیکیشن |

با دانلود رایگان اپلیکیشن فیدیبو روی موبایل، تبلت یا رایانه می‌‌توانید کتاب‌ها و مجلات بهترین ناشران ایرانی و بین‌المللی را قانونی بخوانید

۵۰۰+

|ناشر |

با نصب رایگان فیدیبو بر روی موبایل یا تبلت یا رایانه خود و دانلود کتاب از بهترین ناشران ایران، مطالعه را در فضای قانونی تجربه کنید.

نظرات کاربران

من ترجمه سوفیا جهان رو خوندم. چنگی به دلم نزد. نه ترجمه نه محتوا.
در 5 روز پیش توسط بانو جان
هنوز کتابو نخوندم.هرموقع خوندم نظرمو مینویسم.ما چرا انقددددد عکس جلدش دوس نبداریه آخه:\ میزنه تو ذوق ادم
در 1 هفته پیش توسط مرجان
فایل صوتیشو چطور گیر بیارم؟؟
در 3 هفته پیش توسط apa...692
این کتاب معرکه س (البته من با ترجمه ی عباس میلانی خووندم که فوق العاده بود) بولگاکوف، ۴ بار این بازنویسی رو سوزوند، ۱۲ سال طول کشید تا تمامش کرد و ۲۷ سال پس از مرگش چاپ شد. همون شبی که چاپ شد ۳۰۰ هزار نسخه ش به فروش رفت و به حدی نایاب شد که بازار سیاه به قیمت گزاف این کتاب رو میفروخت و همون شب بعضی از مردم جمع میشدن و یک نفر این کتاب رو برای اون همه جمعیت میخووند. کتاب بولگاکوف یک نوع مرجع،چرا؟! چون ۱۱۰۰ مقاله و کتاب و نوشته از این کتاب اومده بیرون. در ایران هم چاپ هفدهم یا هجدهم باشه. خلاصه اینکه اگه این کتاب رو نخوونید واقعا یه چیزی کم هست.
در 4 هفته پیش توسط Sara Far
محشره، پر از هیجان، ترجمه عاااالی
در 1 ماه پیش توسط برفی برفی