Loading

چند لحظه ...
کتاب کمدی الهی

کتاب کمدی الهی
بهشت

نسخه الکترونیک کتاب کمدی الهی به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید

با کد تخفیف salam این کتاب را در اولین خریدتان با «۹۰٪ تخفیف» بخرید!

درباره کتاب کمدی الهی

حال بسیار شادمان خواهم شد اگر لطف فرمایی، و نام و سرنوشتی را که این جا دارید، برایم بازگویی.» بی‌درنگ با دیدگانی شاد و خندان پاسخم داد: «شفقت ما، به روی هیچ خواسته درستی در نمی‌بندَد! این به مانند آن ذاتِ جلیلی است که همانا عشق است و مایل است تمام بارگاه‌هایش، شبیهش باشند...! در بُعدِ زمینی، باکره و راهبه بودم! چنان چه در ذهنت به جست و جو برآیی، زیباییِ بیش‌ترم را به یاد آوری و هویتم بر تو آشکار شود: یقینا مرا به عنوان پیکاردا به خاطر خواهی آورد! مرا در این جا، در میان ارواحِ سعادتمند، در سپهری که حرکت آن، از دیگر افلاک کندترست، جای داده‌اند. این جا، قلب‌مان صرفا به خواستِ روح‌القُدس، و آن چه دوست می‌دارد فروزنده می‌گردد، وز این که بنا به فرمانش عمل کنیم، شاد و خوشنود به سر می‌بریم! و این سرنوشتی که شاید تا بدین حدّ پست به نظرت جلوه آید، از آن روی بر ما پدید آمد که عهد و پیمان‌مان را نادیده انگاشتیم، و گاه نیز آن را شکستیم...» بدو گفتم: «نمی‌دانم چه جلوه خدایی‌ای بر سیمای‌تان فروزان است، که صورتِ ظاهریِ قدیمیِ شما را تغییر بخشیده است...! ازین روی بود که بی‌درنگ، تو را به یاد نیاوردم! لیک، آن چه اینک برایم نقل کردی، به یاری‌ام برخاست: حال، شناختنت، برایم چه آسان گشت! امّا به من بگو! گر چه این جا سعادتمندید، لیک، آیا در شوقِ اقامتگاهِ رفیع‌تری نیستید، تا بهتر به دیدارِ حقّ نائل شوید، وز عشقی بیش‌تر بهره‌مند گردید...؟» او، همراه ِدیگر ارواح، تبسّمی کوچک کرد، سپس با چنان شادمانی و بهجتی که گوئیا نخستین شراره‌های عشق، در وجودِ او مشتعل گشته بود، پاسخم داد: «برادر! قدرتِ شفقت آن چنان خواسته‌های‌مان را تسکین می‌بخشد، که با شادمانی آن چه آرزومندیم و داریم، به سر می‌بریم! و تشنه هیچ سعادتِ برتری نیستیم...! چنان چه خواهانِ مکانی رفیع‌تر بودیم، اراده ما با اراده آن که این مکان را برای‌مان برگزیده است، در هماهنگی به سر نمی‌بُرد! و لذا چنین وضعی در این مدارها روی نخواهد داد! زیرا در این جا، زیستن در رحم و شفقت ضروری است، به ویژه اگر به طبیعتِ این امر، عمیقا بیندیشی! بدینسان، لازمه جوهرِ این حیاتِ سعادتمند، ادغام گردیدن با خواست و اراده الهی است، چونان که اراده‌های‌مان، به اراده‌ای واحد مبدّل می‌گردد!

ادامه...

مشخصات کتاب کمدی الهی

  • ناشر نشر تیر
  • تاریخ نشر ۱۳۹۶/۰۱/۱۵
  • زبان فارسی
  • حجم فایل 9.44 مگابایت
  • تعداد صفحات ۹۲۴ صفحه

بخشی از کتاب کمدی الهی

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

در حال بارگذاری...

نظرات کاربران درباره کتاب کمدی الهی

عالی تموم میشه، صحنه نهایی فوق العاده تصویر میشه. خانم مهدوی هم با ترجمه و شرح کاملی که دادن جذابیتش رو بیشتر کردن. لحظه جدا شدن از ویرژیل واقعا تأثیرگذاره و نشون میده دانته خیلی دلش میخواست کسانی که در باغ سبز و خرم دوزخ بودن، این امکان رو داشتن که یه مسیحی مؤمن باشن و بیان بهشت اما تعصب دانته بهش اجازه نداد حتی عزیزترین انسان یعنی ویرژیل رو وارد بهشت کنه! به نظر من خیلی جای تفکر داره این نکته.
در ۴ سال پیش توسط آزاده قلی پور ( | )
مرسییی که آوردینش.فقط از دوزخ شروع میشه یا از بهشت؟کدوم جلد اوله؟
در ۴ سال پیش توسط Nargues ( | )
کتاب اصلا ترجمه نشده. وبیشتر حالت نقل قول دارد. انگار کتاب خوانده شده را با کلی اضافات. برای کس دیگری تعریف کنی. من موقع خواندن خیلی گیج شدم.
در ۴ روز پیش توسط 901...602 ( | )
عالی
در ۴ ماه پیش توسط Hos....33 ( | )
از خوندن سه جلد کمدی الهی لذت بردم. چقدرم برام عجیبه که با شروع جلد دوزخش گرفتاری برام پیش اومد و تاپایان بخش بهشت، این گرفتاری و غم و غصه، کمرنگ و کمرنگ تر شد. مرسی دانته و سپاس خدای بزرگ و مهربونم
در ۲ سال پیش توسط مرجان ( | )