فیدیبو نماینده قانونی نشر نی و بیش از ۵۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .

تاریخ ایران مدرن

نسخه الکترونیک کتاب تاریخ ایران مدرن به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است. تنها لازم است اپلیکیشن موبایل و یا نرم افزار ویندوزی رایگان فیدیبو را نصب کنید.

درباره کتاب
تاریخ ایران مدرن

این کتاب بیش‌تر در حکم مقدمه‌ای است برای آشنایی خوانندگان عادی که از خشم و خروش ایران مدرن شگفت‌زده‌اند؛ و می‌کوشد توضیح دهد که چرا ایران در اغلب خبرها حضور دارد؛ چرا تصاویر «آلیس در سرزمین عجایب» را به ذهن متبادر می‌کند؛ و چرا در یک سده دو انقلاب عمده را (که یکی از آن‌ها در دوران ما به‌وقوع پیوسته) تجربه کرده؛ و از همه مهم‌تر چرا اکنون یک جمهوری اسلامی در آن مستقر شده است. این اثر پیش‌فرض ای. اچ. کار را تأیید می‌کند که ما تاریخ‌دانان، گذشته را ناگزیر از منظر حال درک می‌کنیم و می‌کوشیم تا توضیح دهیم که گذشته، چرا و چگونه به حال و وضعیت کنونی انجامیده است. اما این پیش‌فرض،چنان که خودِ کار نیز شاید بدان اذعان کند، ممکن است یک اشکال کاملاً واضح داشته باشد: اگر تا هنگام انتشار این کتاب، نظام و حتی کل دولت بر اثر یک هجوم عمده خارجی از میان برود، معلوم می‌شود که خط سیر این اثر به‌کلی نادرست بوده است. با این همه، من چنین خطری را می‌پذیرم و بنا را بر این می‌گذارم که اگر اتفاق خارق‌العاده‌ای رخ ندهد، جمهوری اسلامی تا آینده‌ای معلوم دوام خواهد داشت؛ گیرم هیچ دولتی تا ابد پایدار نمی‌ماند. دوره مورد بررسی این کتاب، دوره یک‌صد ساله سده بیستم است ــ از شکل‌گیری انقلاب مشروطه در اواخر دهه ۱۸۹۰/ ۱۲۶۰ تا دوره تثبیت جمهوری اسلامی در اوایل دهه ۲۰۰۰/ ۱۳۸۰.
این کتاب یک اثر پژوهشی متعارف برای تاریخ‌دانان حرفه‌ای نیست، بنابراین از آوردن حواشی و تعلیقات مفصل پرهیز شده و پانوشت‌ها فقط به نقل‌قول‌ها، استدلال در باب گزاره‌های محل مناقشه و درصورت لزوم توضیح بعضی نکات اختصاص داده شده است.


  • دسته بندی:
  • ناشر: نشر نی - تاریخ نشر:
  • زبان: فارسی
  • حجم فایل : 5.04 مگابایت - تعداد صفحات : ۳۵۲ صفحه
  • شابک:

دانلود کتاب تاریخ ایران مدرن در فیدیبو

۲۸،۰۰۰+

| کتاب |

بیش از ۲۸،۰۰۰ کتاب، رمان جدید، پرطرفدار و رایگان را روی اندروید، آیفون و ویندوز دانلود و مطالعه کنید یا هدیه دهید.

۲،۰۰۰،۰۰۰+

| دانلود اپلیکیشن |

با دانلود رایگان اپلیکیشن فیدیبو روی موبایل، تبلت یا رایانه می‌‌توانید کتاب‌ها و مجلات بهترین ناشران ایرانی و بین‌المللی را قانونی بخوانید

۵۰۰+

|ناشر |

با نصب رایگان فیدیبو بر روی موبایل یا تبلت یا رایانه خود و دانلود کتاب از بهترین ناشران ایران، مطالعه را در فضای قانونی تجربه کنید.

نظرات کاربران
درباره کتاب تاریخ ایران مدرن

بسیار عالی در یک حجم کم کلی مطلب برای گفتن داره
در 2 ماه پیش توسط
با این قیمتا یه وقت ضرر نکنید؟!
در 2 ماه پیش توسط
سلام بنده حسین شفیعی هستم ۱۵ هزار تومان برای خرید تاریخ ایران مدرن به حساب ریختم ولی بعداز اینکه تکمیل خرید رو زدم ارتباط قطع شد ‌.لطفا جواب بدهید .۰۹۱۳۲۶۶۴۲۵۷
در 3 ماه پیش توسط
ترجیح میدم با این قیمتی ک فیدیبو زده برم نسخه چاپی رو بخرم
در 7 ماه پیش توسط
بی نظیر. فقط یک کلمه. البته سوالاتی در ذهن خواننده به وجود میاد که خواننده خودش باید پیگیر باشه و جواب رو پیدا کنه.
در 8 ماه پیش توسط