فیدیبو نماینده قانونی نوین کتاب گویا و بیش از ۵۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .

ضیافت افلاطون -نسخه صوتی

نسخه الکترونیک کتاب صوتی ضیافت افلاطون -نسخه صوتی به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است. تنها لازم است اپلیکیشن موبایل و یا نرم افزار ویندوزی رایگان فیدیبو را نصب کنید.

درباره کتاب صوتی
ضیافت افلاطون -نسخه صوتی

افلاطون؛ دومین فیلسوف مشهور از فلاسفه‌ی بزرگ یونانی بعد از سقراط و بزرگترینِ حکما و از گرامی‌ترین مربیان نوع بشر بوده است. تولد افلاطون (پلاتون) در سال 427 قبل از میلاد مسیح یعنی نزدیک به دو هزار و چهارصد سال پیش در شهر آتن بود که تطبیق آن با تاریخ ایران همزمان با سلطنت اردشیرِ درازدست (پادشاه هخامنشی) می‌شود. استادِ افلاطون، سقراط بود که تاثیرات شگرف او بر افلاطون در زندگی شخصی و همچنین عقاید و تعلیمات وی، جدایی‌ناپذیر است. معروف‌ترین شاگرد افلاطون، ارسطوست. افلاطون رسائل و کتاب‌های زیادی در باب فلسفه و حکمت از خود به‌یادگار گذاشته که همچنان تاثیرگذار و قابل‌اعتناست. «جمهوری»، «ضیافت»، «ذات عدالت» و «پوزش» از جمله کتاب‌های موردتوجه اوست. افلاطون در سن 73 سالگی در آتن درگذشت.

از متن کتاب:
هر کس بویی از عشق ببرد، شاعر می شود.
عشق است که روح بیگانگی را از ما می گیرد و از روح دوستی و مهر سرشارمان می سازد.
اوست که خوش خویی می بخشد و ترش رویی را می زداید.
موهبتش موهبت نیک خواهی است نه کین خواهی و بدخواهی؛ مهر عظیم است.
خردمندان را به تامل و خدایان را به شگفتی وا می دارد. آن که از او محروم است می طلبدش، و آن که از نعمت درک او برخوردار است چون گنجی عزیزش می دارد.


  • دسته بندی:
  • ناشر: نوین کتاب گویا - تاریخ نشر:
  • زبان: فارسی
  • حجم فایل : 249.82 مگابایت - تعداد صفحات : ۰ صفحه
  • شابک:

دانلود کتاب صوتی ضیافت افلاطون -نسخه صوتی در فیدیبو

۲۸،۰۰۰+

| کتاب |

بیش از ۲۸،۰۰۰ کتاب، رمان جدید، پرطرفدار و رایگان را روی اندروید، آیفون و ویندوز دانلود و مطالعه کنید یا هدیه دهید.

۲،۰۰۰،۰۰۰+

| دانلود اپلیکیشن |

با دانلود رایگان اپلیکیشن فیدیبو روی موبایل، تبلت یا رایانه می‌‌توانید کتاب‌ها و مجلات بهترین ناشران ایرانی و بین‌المللی را قانونی بخوانید

۵۰۰+

|ناشر |

با نصب رایگان فیدیبو بر روی موبایل یا تبلت یا رایانه خود و دانلود کتاب از بهترین ناشران ایران، مطالعه را در فضای قانونی تجربه کنید.

نظرات کاربران
درباره کتاب صوتی ضیافت افلاطون -نسخه صوتی

خیلی خوبه ^_^
در 9 ماه پیش توسط
کتاب عالی هست واقعا ازتون ممنونم
در 11 ماه پیش توسط
عالی
در 11 ماه پیش توسط
کتاب صوتی ضیافت نوشته ای منسوب به افلاطون فیلسوف مشهور یونان باستان است. چیزی که بیش از نام خود افلاطون شهرت دارد و شاید عامل آشنایی عامه مردم با افلاطون است، مفهومی به نام عشق افلاطونی است. ریشه این عبارت به همین کتاب بر می گردد. ضیافت تعریف افلاطون از عشق است، چنانکه نام دیگر آن رساله ای در باب عشق است. افلاطون فیلسوفی پر سر و صداست. کسی که مجموعه گفته های سقراط را به نوشته تبدیل کرده است و همین کار باعث شده بسیاری تردید ببرند که سقراط شخصیتی زاده ذهن افلاطون است و اصلاً وجود خارجی نداشته است.
در 11 ماه پیش توسط
سلام جناب آقای احسان چریکی، باز هم تبریک خوشحالم کتابی دیگر رو با صدای شما می شنوم کتاب ضیافت افلاطون رو من یک بار به لطف استاد مازیار مهیمنی خوانده بودم و چقدر خوشحالم که یک بار دیگر این کتاب رو با خوانش شما مرور میکنم... و بی نهایت ممنون از فیدیبو🌷🌷🌷✔✔✔
در 11 ماه پیش توسط