کتاب صوتی فوتبال علیه دشمن با صدای عادل فردوسی‌پور
Loading

چند لحظه ...
کتاب دشمنان

کتاب دشمنان

نسخه الکترونیک کتاب دشمنان به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید

با کد تخفیف hifidibo این کتاب را در اولین خریدتان با ۴۰٪ تخفیف یعنی ۲,۰۰۰ تومان ارزان‌تر بخرید!

درباره کتاب دشمنان

ابوگین باز آستین دکتر را گرفت و گفت: بی‌انصافی است که با من با این لحن حرف بزنید، مرده‌شور قوانین جلد سیزده را ببرد. من حق ندارم با خشونت ارادۀ شما را مقهور کنم، اگر می‌خواهید بیایید، و اگر نمی‌خواهید، خدا خودش به حساب شما برسد. اما من کاری با ارادۀ شما ندارم. من به احساساتتان متوسل می‌شوم. زن جوانی دارد می‌میرد. می‌گویید پسرتان همین الان مرده است، کی بهتر از شما می‌تواند از هراس و بیم من آگاه باشد؟ صدای ابوگین از رنج و اندوه می‌لرزید. حرکات و لحن کلامش حتی از کلماتی که بر لب می‌راند مطمئن‌کننده‌تر بود. ابوگین صمیمی بود. اما قابل توجه است که هر جمله‌ای که بیان می‌کرد قلنبه، بی‌روح و ساختگی به نظر می‌رسید. و انگار کلمات او خانۀ دکتر و زنی را که در حال مرگ بود تحقیر می‌کرد. خودش هم این مطلب را حس می‌کرد و از ترس اینکه مبادا سوء‌تفاهمی رخ بدهد می‌کوشید که اگر با کلمات قادر نیست اطمینان دکتر را جلب بکند با لحن کلامش این کار را انجام دهد. به‌طورکلی هرقدر هم که کلمات زیبا و عمیق باشند فقط قادرند آن‌کس را که رنجی ندارد تسلیم بسازند. کلمات همیشه این قدرت را ندارند که آدم‌های خیلی خوشحال یا خیلی غمناک را ارضا کنند، زیرا آخرین بیان خوشحالی زیاد و غم زیاد، سکوت است. عشاق در سکوت زبان یکدیگر را بهتر درک می‌کنند و یک موعظه و سخنرانی با حرارت و گرم در کنار گور مرده‌ای، فقط به غریبه‌ها تأثیر می‌کند. بیوۀ آن مردی که مرده و بچه‌هایش، آن خطابۀ گرم را سرد و ناچیز می‌یابند. کریلوف آرام ایستاده، ساکت بود. وقتی ابوگین کلمات بیشتری دربارۀ حرفۀ خطیر پزشک و فداکاری او به زبان راند دکتر به‌شدت پرسید: خیلی دور است؟

ادامه...

مشخصات کتاب دشمنان

بخشی از کتاب دشمنان

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

در حال بارگذاری...

نظرات کاربران درباره کتاب دشمنان

چرا مال نشر امیر کبیر ٢٢٢ صفحه ست اما نشر نگاه ٣١٤ صفحه؟ در حالی که نویسندهو مترجم یکیه! آیا نشر امیر کبیر ناقصه یا خلاصه ست؟
در ۱ سال پیش توسط rfa...n.2 ( | )
عالی فقط همین
در ۹ ماه پیش توسط ع . ر سبحانی ( | )