فیدیبو نماینده قانونی انتشارات مجید و بیش از ۵۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .

برادران کارامازوف(جلد دوم)

نسخه الکترونیک کتاب برادران کارامازوف(جلد دوم) به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است. تنها لازم است اپلیکیشن موبایل و یا نرم افزار ویندوزی رایگان فیدیبو را نصب کنید.

درباره کتاب
برادران کارامازوف(جلد دوم)

داستان، داستانی است معمولی که در همه‌جا می‌تواند اتفاق بیفتد، و شخصیت‌ها هم آدم‌هایی معمولی و همگی کم و بیش از طبقه‌های پایین اجتماع، بیش‌ترشان فقیر، بیمار، بی‌سواد و ناآگاه، تحصیل‌کرده‌شان ایوان برادر دوم است، همین. ولی آن‌چه داستان را و کتاب را از کتاب‌های همسان خود متمایز می‌کند، غیرعادی‌بودن همین آدم‌های ساده و رفتار و گفتار و کردارشان است و رشته‌هایی که آن‌ها را به هم پیوند می‌دهد.
افراد خانواده‌ی کارامازوف عبارتند از پدر، سه برادر از دو مادر و فردی مصروع و معلول که به‌طور ضمنی فرزند نامشروع خانواده از مادری عقب‌مانده‌ی ذهنی است. اما تنها رشته‌ای که افراد این خانواده را به‌هم پیوند می‌دهد، همین غیرعادی‌بودن آن‌هاست، حتی برادر کوچک‌تر که به‌ظاهر جوانی آرام و آراسته و فرشته‌آساست و نیز ویژگی نژادی خانواده، یعنی شور و شهوت. همه‌ی مهره‌های دیگر این داستان بلند، از کوچک و بزرگ و بی‌اهمیت و بااهمیت، همگی افرادی غیرعادی‌اند، حتی شاید بتوان گفت تعادل روحی ندارند، عقل‌شان پاره‌سنگ می‌برد، مانند آدم‌های عادی دیگر زندگی نمی‌کنند، حرف نمی‌زنند، استدلال نمی‌کنند. سالک صومعه و پیردیر شهر هم اگرچه دست از دنیا شسته و دل از لذات جسمانی بریده است، ولی مانند همه‌ی آن‌های دیگر آب چشمه‌ی اولیه‌اش گل‌آلود است، خدمتکار پیر خانواده نیز همچنین، دادستان و بازپرس و وکیل‌مدافع هم همچنین، راهبان صومعه، میخانه‌چی‌ها، کالسکه‌ران‌ها، کاسب‌کارها و از همه‌ی این‌ها بالاتر، دو شخصیت زن داستان که چنان درگیر نفسانیات و طغیان‌های درونی‌اند که گاه دیو می‌شوند و گاه فرشته. همه‌ی شخصیت‌های ریز و درشت عصبی‌اند، گرفتار مالیخولیا یا توهم، یا بیماری‌های مداوانشدنی، یا صرع، یا بحران‌های روانی، روان‌پریش و روان‌نژند.
تصادفی نیست که میان این‌همه شخصیت‌های ریزودرشت، حتی یک آدم درست و حسابی و سالم نمی‌یابیم که زندگی و رفتار و کردار و گفتاری متعادل و منطقی داشته باشد. فلسفه‌بافی نکند، در گفته‌هایش به حاشیه نرود، پند و اندرزها یا توصیه‌ها و یا استدلال‌هایش دور از منطق و غیرعادی نباشد. کتاب دوزخ عظیمی است که همه‌گونه جانوری در آن یافت می‌شود، همگی دربند شهوت‌ها، حرص و آزها، حسادت‌ها، چشم و همچشمی‌ها هستند، بعضی‌ها بسیار مغرور و خودخواه و خودپسند، بعضی دیگر بسیار حقیر و فرومایه و پست و بعضی دیگر هم دارای همه‌ی این صفات و ویژگی‌های متضاد.


  • دسته بندی:
  • ناشر: انتشارات مجید - تاریخ نشر:
  • زبان: فارسی
  • حجم فایل : 4.17 مگابایت - تعداد صفحات : ۵۷۵ صفحه
  • شابک:

دانلود کتاب برادران کارامازوف(جلد دوم) در فیدیبو

۲۸،۰۰۰+

| کتاب |

بیش از ۲۸،۰۰۰ کتاب، رمان جدید، پرطرفدار و رایگان را روی اندروید، آیفون و ویندوز دانلود و مطالعه کنید یا هدیه دهید.

۲،۰۰۰،۰۰۰+

| دانلود اپلیکیشن |

با دانلود رایگان اپلیکیشن فیدیبو روی موبایل، تبلت یا رایانه می‌‌توانید کتاب‌ها و مجلات بهترین ناشران ایرانی و بین‌المللی را قانونی بخوانید

۵۰۰+

|ناشر |

با نصب رایگان فیدیبو بر روی موبایل یا تبلت یا رایانه خود و دانلود کتاب از بهترین ناشران ایران، مطالعه را در فضای قانونی تجربه کنید.

نظرات کاربران
درباره کتاب برادران کارامازوف(جلد دوم)

کتاب بسیار زیبایی بود و به هیچ عنوان از خواندن ان پشیمان نخواهید شد
در 9 ماه پیش توسط
فوق العادست این کتاب
در 1 سال پیش توسط
عالی عالی عالی.....
در 1 سال پیش توسط