فیدیبو نماینده قانونی نشر تیر و بیش از ۶۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .
کتاب در آغوش نور- ۹

کتاب در آغوش نور- ۹
آن‌جا که خدا می‌زید

نسخه الکترونیک کتاب در آغوش نور- ۹ به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است.


فقط قابل استفاده در اپلیکیشن‌های iOS | Android | Windows فیدیبو

درباره کتاب در آغوش نور- ۹

دکتر ملوین مُرس، نمونه‌ای بسیار خوب و دوست‌داشتنی، از پزشک و محقّقی است که پس از پیمودن تمام چهارراه‌های علم و دانش، به فردی با ایمان و معتقد به تمام مباحثِ دینیِ اساسی در عالم، که همانا بر پایه توحیدگراییِ ناب و خالص بنیان نهاده شده است، مبدّل گردیده است و می‌کوشد بنا به توضیحاتِ بسیار دقیق و متقاعدکننده علمی و پزشکی، وجودِ خدای متعال و یگانه را، برای آن دسته از افرادی که متأسفانه از رحمت الهی بی‌بهره مانده‌اند، و از کوچک‌ترین ایمان و اعتقادی به آن ذاتِ جلیل و عظیم‌الشأن برخوردار نیستند، و بر این تصوّرِ باطل به سر می‌برند که حیاتِ بشری، فقط در همین کره خاکی امتداد می‌یابد و بس، با ارائه مدارک و شواهدی دقیقا بابِ میلِ این افراد، که صرفا به «علم» و «تکنولوژی» و «عقل» اعتقاد دارند، به اثبات رساند. و این حقیقت روشن و بدیهی و مشهود را با ارائه انواع مباحثِ علمی و پزشکی و متافیزیکی به ما نشان دهد

ادامه...
  • ناشر نشر تیر
  • تاریخ نشر
  • زبان فارسی
  • حجم فایل 1.97 مگابایت
  • تعداد صفحات ۲۷۷ صفحه
  • شابک

بخشی از کتاب در آغوش نور- ۹

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:بسم اللّه الرّحمن الرّحیم

توضیحاتی چند، در سرآغاز کتاب:

بدیهی است که داشتن اعتقادی باطنی و ایمانی راسخ و سرشار از عشق و اخلاص به خداوند یگانه، به آن فرمانروای مقتدرِ و توانایی که صاحب آسمان ها و زمین ها و همه موجودات است، صرفا یک مبحث ساده بیولوژیکی، فیزیولوژیکی یا شیمیایی برای مغزِ همیشه تحلیل گرِ موجودِ بشر به شمار نمی رود، و این که انسان، بنا به رحمت و عنایت الهی، جایگاه والایی در مغز و دل و جان خود داراست، که به او اجازه می دهد تا تمام مباحث اعتقادی و ایمانیِ خود را به معنای ناب و مطلق کلمه، در خویشتنِ خود جای بخشد. حقیقت امر این است که ما هنوز باید بسیاری مطالب و اطّلاعات، درباره روح و روانِ بشر، و نیز طبعیتِ فطری مان، که هدایایی از سوی خداوند متعال، به بندگانِ خود می باشد، به دست آوریم...
برای مثال، چه چیزی موجب می شود که ما یقین داشته باشیم به راستی روحی در درون کالبدِ جسمانی ما جای دارد...؟ آن نیز، دقیقا بر اساس عالم هستی ای که بر گردِ ما موجودست...
این حقیقتی انکارناپذیر است که روحِ بشر، محیط بر کالبد جسمانی است و این که هرگز در «درون» آن جای ندارد، و این اعتقاد، یکی از مهم ترین نکات اساسی، در معارف اصیلِ اسلامیِ ما نیز به شمار می رود.
حال، با نهایت خوشوقتی در می یابیم که نویسنده غربی این کتاب که پزشکی بسیار معروف در سطحی بین المللی به شمار می رود، می کوشد علی رغم تمایلات اکثر پزشکان و دانشمندان و محقّقانِ غربی که به نهایت تاسف ترجیح می دهند «علم و دانش» را به عنوان دین و مذهب و آیین خود، به شکلی مطلق در نظر بگیرند، راه بهتر و اصیل تر و حقیقی تری را به خوانندگان خود بنمایانَد: این که دیگر پزشکان نیز وظیفه دارند در این دوره و زمانه بسیار پیشرفته و تکنولوژیکی در عصرِ تکاملِ بشری، موضع روحانی و معنویِ خود را با نهایت اقتدار و سربلندی و شهامت، و به وضوح تمام، آشکار سازند، و بکوشند بنا به اعتقادات توحیدگرایانه موجود در تمام ادیان آسمانی، اعتقاد و ایمانِ خود را به یک خدای واحد و یگانه، به خالق و پروردگاری یکتا، که فرمانروای همه چیزهای عالم است، اعلام و ابراز دارند.
دکتر ملوین مُرس، نمونه ای بسیار خوب و دوست داشتنی، از پزشک و محقّقی است که پس از پیمودن تمام چهارراه های علم و دانش، به فردی با ایمان و معتقد به تمام مباحثِ دینیِ اساسی در عالم، که همانا بر پایه توحیدگراییِ ناب و خالص بنیان نهاده شده است، مبدّل گردیده است و می کوشد بنا به توضیحاتِ بسیار دقیق و متقاعدکننده علمی و پزشکی، وجودِ خدای متعال و یگانه را، برای آن دسته از افرادی که متاسفانه از رحمت الهی بی بهره مانده اند، و از کوچک ترین ایمان و اعتقادی به آن ذاتِ جلیل و عظیم الشان برخوردار نیستند، و بر این تصوّرِ باطل به سر می برند که حیاتِ بشری، فقط در همین کره خاکی امتداد می یابد و بس، با ارائه مدارک و شواهدی دقیقا بابِ میلِ این افراد، که صرفا به «علم» و «تکنولوژی» و «عقل» اعتقاد دارند، به اثبات رساند.
و این حقیقت روشن و بدیهی و مشهود را با ارائه انواع مباحثِ علمی و پزشکی و متافیزیکی به ما نشان دهد. قصدِ نویسنده متعهدِ این کتاب، این است که ثابت کند حافظه بشر و نیز روح او، در درون کالبد جسمانی او جای ندارد و بلکه محیط بر آن است.
کلّ قصّه این داستان و این کتاب، بر همین اساس و همین موضوع، به رشته تحریر در آمده است.
این به آن دلیل است که متاسفانه امروزه، بسیاری از دانشمندان و محقّقان و پزشکان مدرن، دیگر حتّی مایل نیستند که نام دین و مذهب را بشنوند!
به ویژه به خاطر خصومت و دشمنی و نفرتی که این دانشمندانِ امروزی نسبت به هر چیز دینی و معنوی و روحانی و به ویژه: «غیرقابلِ توضیح» از دیدگاه علمی ابراز می دارند، و به اشتباه بر این عقیده اند که همه چیز، صرفا با عقل و منطق بشری توضیح داده می شود... امّا تمام شواهد و مدارک، به ما ثابت می کند که هرگز حتّی با ارائه توضیحاتی درباره مکانیسمِ رایانه ای شکلِ مغزِ بشر، ما باز هم از توضیح دادن چیزی به مانند ضمیرِ خودآگاه بشری، یا وجدان، یا آوای درونی، ناتوان هستیم...
***
از سوی دیگر، از آن جا که این اثر، برای مخاطبان عزیزِ ایرانی (با اکثریت مسلمان) ترجمه شده است، لازم به ذکرِ برخی نکاتِ بسیار حائز اهمیت و اساسی از دیدگاه معارفِ اسلامی می باشد.
نخست آن که از دیدگاه معارفِ اسلامی، رویتِ ماهیت های روحانی و آسمانی (اعم از فرشته و روح انسان های متوفی و غیره...)، امری غیرممکن برای بشر عادی است. در واقع، تنها پیامبرانِ گرانقدری که به امر خداوند مهربان، مامور به هشدار دادن و تبلیغ رسالت خود بودند، به دیدن فرشتگان قادر بوده اند و بس.
بنابراین، ما به عنوان مسلمانانی پایبند به اصول و شریعتِ آیین پاک و نابِ اسلام، ناگزیریم بنا به آن چه در اصول دینی ما وجود دارد، از داشتن هرگونه باور و ایمانی به این امر، خودداری بورزیم.
نکته دیگری که لازم به ذکر است، این واقعیت انکارناپذیر است که مراحل شفاء (اعم از شفای معنوی یا جسمانی) صرفا به اذنِ پروردگار عالم انجام می پذیرد، و این خدای متعال و مهربان است که بنده ای را (در هر دین و آیینی...) شفاء می بخشد.
از سوی دیگر، به دلیل اعتقاد به اصول و معارفِ اسلامی، ما مسلمانان بر این اعتقادیم که شفای الهی، به واسطه شفاعت و برکت وجودِ پیامبر گرامی، حضرت محمّد مصطفی صلّی اللّه علیه و آل و سَلَم و نیز ائمه اطهار سلام اللّه اجمعین صورت می پذیرد و بس، و این که هیچ انسانی، به تنهایی و سرخود، قادر به شفاء دادن کسی یا چیزی نیست. بلکه همه چیز، به اذنِ اللّه و به خواستِ «همویی که جان می بخشد و جان می ستانَد، می میراند و زنده می کند...» صورت می گیرد.
بدانسان نیز، اعتقادِ دینی ما برای سایر ادیان، برای پیامبرانی همچون حضرت موسی خلیل اللّه علیه السلام، و حضرت عیسی بن مریم علیه السلام، که از مقامی والا در نزد پروردگار بهره مند می باشند صدق می کند. و لذا لازم است ما همچنان به رعایت و پاسداری از معارف پیامبر اسلام (ص) و اهل بیت او (ع) ادامه دهیم و بدانیم که ما باید صرفا، به شخصِ عزیز و نازنینِ رسول گرامیِ خداوند، صلّی اللّه علیه و آل و سَلَم و نیز خاندانِ پاک و مطهر او علیهم السلام اجمعین توسل بجوییم و بس، تا فرجی در کارها و امور زندگی مان بیابیم.
و لذا مراحلِ شفادهی، هرگز بدون اذن و اجازه خداوند عالم، برای هیچ موجودِ زمینی صورت نمی پذیرد، و این «اوست» که هر آن چه را که اراده می کند «موجود باشد»، بی درنگ «موجود می شود».
پس بیاییم لطفا، با در نظر گرفتن این نکاتِ اساسی، به مطالعه این کتاب علمی و همزمان معنوی اقدام بورزیم.
و به راستی چه اثری، مفیدتر از اثری که در تلاش است خواننده خود را به سوی توحیدگرایی و ایمانی خالص به خداوند عالم تشویق کند، و همزمان، هر انسانِ مدرنی را از پیمودنِ مسیر شرک و گمراهی و بی اعتقادی، که امروزه، به قوی ترین سلاحِ مخربِ شیطان در سراسر عالم مبدّل شده است باز بدارد، و کاری کند که روح انسانِ امروزی، دیگر بار به سوی همان سادگی و اخلاص و صفا و صمیمیتِ اوّلیه خود بازگردد، تا ارتباطی عمیق و ناگسستنی در ژرفنای وجودِ خود، با خدایِ خالق و پروردگارِ آفریدگارِ خود برقرار سازد، انشااللّه!

مطالعه خوب و مفیدی را برایتان آرزو می کنم...
و شما را به خدای بزرگ می سپارم و حیاتی خوش برایتان آرزو دارم!

۳۰ شهریور ۱۳۸۹
۲۱ سپتامبر ۲۰۱۰

نظرات کاربران درباره کتاب در آغوش نور- ۹

اگر از خواندن دقیق و کامل این مجموعه تحولی شگرف در خودتان احساس نکردید بیائید من پولتان را پس می دهم ایمیلم در فیدیبو موجوده
در 2 سال پیش توسط Ger...y77