پیش فروش کتاب صوتی هنر شفاف اندیشیدن
Loading

چند لحظه ...
کتاب احترام و اتکاء به‌نفس

کتاب احترام و اتکاء به‌نفس

نسخه الکترونیک کتاب احترام و اتکاء به‌نفس به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید

درباره کتاب احترام و اتکاء به‌نفس

در واقع، آدمی می‌تواند خیلی به سرعت شخصی را که احترام و اتکاء به نفسِ بالایی نسبت به خود دارد شناسایی کند، زیرا چنین شخصی، از زندگی کمال استفاده و لذّت را می‌برد، و دقیقا آن چه را که دوست دارد باشد، به جامعه ارائه می‌کند، و هر آن چه دوست دارد، انجام می‌دهد. به همان اندازه، او می‌تواند بدون آن که دیگران را سرزنش کند و یا عذر و بهانه‌ای بیابد، مسئولیت زندگی خود را شخصا تقبل کند. بر خلاف او، شخصی هم هست که هیچ احترامی به نفس خود ندارد، و همواره با انواع مشکلات و محنتهای فراوان در زندگی شخصی، اجتماعی و بالاخره حرفه‌ای خود، مواجه می‌شود... چنین شخصی خود را همواره ناقص، بی‌لیاقت، بی‌کفایت، خطاکار، و آکنده از عیوب می‌بیند، و هیچ اطمینانی به وجود باطنی خود ندارد. اتکاء به نفس، و داشتن عقیده‌ای مساعد نسبت به توانایی‌های خود، و نیز با اهمیت شمردن شأن و مقام و ارزش باطنی خویش، همواره به صورت مطلق، حاضر و یا غایب نیست. در واقع، هر انسانی در نقطه‌ای از یک نردبان خیالی که از عدد صفر آغاز می‌شود و تا عدد صد ادامه می‌یابد، حضور دارد. این امکان وجود ندارد که انسانی به هیچ‌وجه، از احترام و اتکاء به نفس برخوردار نباشد، و به همان اندازه این ممکن نیست که انسانی، در هر شرایطی، دارای احترام و اطمینانی صد در صد کامل نسبت به خود باشد.

ادامه...

مشخصات کتاب احترام و اتکاء به‌نفس

  • ناشر نشر تیر
  • تاریخ نشر ۱۳۸۷/۰۳/۱۵
  • زبان فارسی
  • حجم فایل 0.71 مگابایت
  • تعداد صفحات ۱۴۱ صفحه
  • شابک

بخشی از کتاب احترام و اتکاء به‌نفس

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

در حال بارگذاری...

نظرات کاربران درباره کتاب احترام و اتکاء به‌نفس

این کتاب برای تقویت اعتماد بنفس کودکان و نوجوانان در نظر گرفته شده
در ۵ ماه پیش توسط M Z ( | )
دید جدید و عمیق با خوندن این کتاب در مورد اتکا به نفس پیدا کردم
در ۱ سال پیش توسط 938...214 ( | )