فیدیبو نماینده قانونی نشر نی و بیش از ۵۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .

زنان در روزگارشان : تاريخ فمينيسم در غرب

نسخه الکترونیک کتاب زنان در روزگارشان : تاريخ فمينيسم در غرب به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است. تنها لازم است اپلیکیشن موبایل و یا نرم افزار ویندوزی رایگان فیدیبو را نصب کنید.

درباره کتاب
زنان در روزگارشان : تاريخ فمينيسم در غرب

از بی‌عدالتی و ستمی که جوامع غربی و خشونتی که کلیسا در قرون وسطی در حق زنان روا داشته است بگذریم، بسیاری موج اول فمینیسم را در ارتباط با پیشرفت‌های فکری و اقتصادی قرن نوزدهم، به‌ویژه لیبرالیسم و انقلاب صنعتی می‌دانند و بر این نظر تأکید دارند که انقلاب صنعتی با کشاندن کار به خارج از خانه و دادن اوقات فراغت به زنان طبقه متوسط فرصت عملی‌شدن آن ایده را فراهم کرد.
در واقع با انقلاب صنعتی جنبش بورژوازی غرب استثمار نیروی کار زنان و دختران جوان را درپیش گرفت و کار سخت و طاقت‌فرسا در کارخانه‌ها و کارگاه‌ها را علاوه بر کار منزل به آن‌ها تحمیل کرد. در سال ۱۷۳۹ ماری کولیه یک زن رخت‌شوی انگلیسی، توصیفی از شرایط کار مضاعف زنان داده است که بسیار به شرایط امروز زنان شبیه است.

باید عجله کنیم، چون به خانه که می‌رسیم،
کارمان تازه آغاز می‌شود؛
چیزهای زیادی ما را فرامی‌خوانند،
کاش ده تا دست داشتیم و به کارشان می‌گرفتیم.
کودک را با نهایت مراقبت می‌خوابانیم
و همه چیز را برای آمدن تو آماده می‌کنیم:
تو غذایت را می‌خوری و بی‌درنگ به رختخواب می‌روی،
و تا روز بعد تن و بدن خود را می‌آسایی.
اما ما! افسوس! خواب خوشی نخواهیم داشت،
چون کودک بیدار می‌شود و گریه سر می‌دهد،
و روز بعد، با دمیدن سپیده‌دم،
باز وقت کار در مزرعه است.


  • دسته بندی:
  • ناشر: نشر نی - تاریخ نشر:
  • زبان: فارسی
  • حجم فایل : 4.61 مگابایت - تعداد صفحات : ۶۰۳ صفحه
  • شابک:

دانلود کتاب زنان در روزگارشان : تاريخ فمينيسم در غرب در فیدیبو

۲۸،۰۰۰+

| کتاب |

بیش از ۲۸،۰۰۰ کتاب، رمان جدید، پرطرفدار و رایگان را روی اندروید، آیفون و ویندوز دانلود و مطالعه کنید یا هدیه دهید.

۲،۰۰۰،۰۰۰+

| دانلود اپلیکیشن |

با دانلود رایگان اپلیکیشن فیدیبو روی موبایل، تبلت یا رایانه می‌‌توانید کتاب‌ها و مجلات بهترین ناشران ایرانی و بین‌المللی را قانونی بخوانید

۵۰۰+

|ناشر |

با نصب رایگان فیدیبو بر روی موبایل یا تبلت یا رایانه خود و دانلود کتاب از بهترین ناشران ایران، مطالعه را در فضای قانونی تجربه کنید.

نظرات کاربران
درباره کتاب زنان در روزگارشان : تاريخ فمينيسم در غرب

دیدگاه اسلام در باره ی زنان یک دیدگاه « موقعیتی » است . اسلام در باره زنان بر اساس شرایط « جزیرة العرب » سخن گفته است اگرچه بعضی هنجارهای جاهلیت را تعدیل کرده است ! اما این را باید دانست که « زن » در جامعه ی عرب جایگاهی نداشته و با دید یک آبژه ی جنسی به آن نگاه می کرده اند کما اینکه الان نیز چندان جایگاهی مانند سایر جوامع ندارد ! بررسی های تاریخی و جامعه شناختی نشان میدهد که زن جامعه ی عرب جاهلی ، گاهأ برهنه و نیمه برهنه بوده و اسلام امر به « پوشش » آنان کرد اگرچه بسیاری در آغاز نتوانستند با آن کنار بیایند. به هر حال ؛ تردیدی نیست که ضمن پذیرش بسیاری اصول و قواعد دینی و مذهبی پذیرفته شده ی ادیان و مذاهب ، باید مقتضیات اجتماعی و فرهنگی جدید را بر اساس توانایی های ذاتی بشر و زنان پذیرفت .
در 3 هفته پیش توسط
چند درصد از اهداف بنیانگذاران این جنبش در جامعه خودشان محقق شده اکثر کشورهایی که داد حقوق بشر میزنند خودشان بالاترین آمار تجاوز به زنان را دارند .
در 5 ماه پیش توسط
کتاب فوق العاده ای هست. میشه گفت جامع ترین کتاب درباره ی فمینیسم در ایران است. تاریخ کامل و توضیحات دقیق. به کسانی که تمایل دارند درباره ی تاریخ آزادی خواهی زنان مطالعه داشته باشند حتما پیشنهاد میکنم. با مطالعه ی این کتاب میتوانید وقتی در جمع دوستان یا آشنایان درباره حق زن صحبت می شود شما با ارجاع به این کتاب به طور علمی از حق خود دفاع کنید و از مثال های تلاش زنان در طول تاریخ بهره ببرید ممنون از فیدیبو
در 1 سال پیش توسط