کتاب‌خوان فیدیبوک
فیدیبو نماینده قانونی نشر چشمه و بیش از ۵۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .

هنر همچون درمان

نسخه الکترونیک کتاب هنر همچون درمان به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است. تنها لازم است اپلیکیشن موبایل و یا نرم افزار ویندوزی رایگان فیدیبو را نصب کنید.

درباره کتاب :


دنیای مدرن، هنر را خیلی مهم می‌داند ــ چیزی نزدیک به ‌معنای زندگی. شاهد این احترام و توجه را می‌توان خیلی جاها دید: افتتاحیه‌ی موزه‌های جدید، هدایت منابع چشمگیر دولتی به ‌سمت تولید و نمایش هنر، تمایل حامیان هنر به افزایش دسترسی به آثار (به‌ویژه برای کودکان و گروه‌های اقلیت)، قدر و منزلت نظریه‌ی هنر آکادمیک و قیمت‌گذاری‌های هنگفت بازار هنر.
با وجود همه‌ی این‌ها، مواجهه‌ی ما با هنر ممکن است همیشه به‌ آن خوبی که باید نباشد. شاید موزه‌ها و نمایشگاه‌های بسیار معتبر را با حالی بی‌تفاوت یا حتا گیج‌وگم ترک کنیم و احساس بی‌کفایتی به ما دست دهد و شگفت‌زده با خودمان بگوییم چرا آن تجربه‌ی تحوّل که منتظرش بودیم برای‌مان رخ نداد. طبیعی است که خودمان را سرزنش کنیم و فکر کنیم مشکل از نداشتن دانش کافی یا بی‌بهره‌ بودن از ظرفیت احساسی لازم است.
این کتاب چنین استدلال می‌کند که مشکل عمدتاً در شخص نیست، در شیوه‌ای است که نهادهای هنری به هنر فکر کرده، آن را می‌فروشند یا ارایه می‌کنند. از آغاز قرن بیستم رابطه‌ی ما با هنر تضعیف شده است چون عمیقاً و به ‌شکل نهادینه‌شده‌ای از پاسخ دادن به سؤالِ «هدف هنر چیست؟» اکراه داریم. این سؤالی است که کاملاً غیرمنصفانه، عجولانه، نامشروع و کمی گستاخانه به‌نظر می‌رسد.

دانلود کتاب هنر همچون درمان در فیدیبو

۲۷،۰۰۰+

| کتاب |

بیش از ۲۷،۰۰۰ کتاب، رمان جدید، پرطرفدار و رایگان را روی اندروید، آیفون و ویندوز دانلود و مطالعه کنید یا هدیه دهید.

۱،۵۰۰،۰۰۰+

| دانلود اپلیکیشن |

با دانلود رایگان اپلیکیشن فیدیبو روی موبایل، تبلت یا رایانه می‌‌توانید کتاب‌ها و مجلات بهترین ناشران ایرانی و بین‌المللی را قانونی بخوانید

۵۰۰+

|ناشر |

با نصب رایگان فیدیبو بر روی موبایل یا تبلت یا رایانه خود و دانلود کتاب از بهترین ناشران ایران، مطالعه را در فضای قانونی تجربه کنید.

نظرات کاربران

چقدر رفتن به صفحه بعد سخته.کاشکی یک فکری برای این مشکل میکردین
در 1 ماه پیش توسط نازنين سعيدي
از اون جایی که افتضاح نقاشی میکشیدم، هرجا بویی از هنر میداد نمیرفتم، اما به حادثه ای این کتاب رو خوندم و الان دیدگاهی متفاوت درباره ی هنر دارم. هنر در مفهوم سنتی بوم و رنگ و مجسمه را تداعی میکنه اما در دیدگاه آقای دوباتن ارزش های هنر که زیبایی و تلاش صبورانه برای یک زندگی بهتر است، باید در زندگی معمولی ما، کارهای پیش پا افتاده ما و شغل ما جریان داشته باشه. هنر درمان ضعف و نقص های بشریت است. چه چیزی بهتر از این که می توانیم با تعمق در آثار هنری به نقص های روانشناختی خود پی ببریم، حوصله و صبوری را به عنوان یک فضیلت اجتماعی یاد بگیریم و روابط بهتری در درازمدت تجربه کنیم.
در 2 ماه پیش توسط جاوید توانا
این کتاب را کامل خوندم. بخاطر کتاب خونی دسته جمعی یلدا. باب میل من نبود. چرا که کتاب های تحلیلی بنظرم خسته کننده هستند.داستانی رو ترجیح میدم. اما درکل هفت کارکرد هنر از این کتاب رو خیلی دوست داشتم. دید من رو نسبت ب هنر خیلی باز کرد.چون من با هنر خیلی آشنا نیستم. فصل های آخر رو با اکراه خوندم. فصل های مربوط ب سانسور و...بشدت خواب آور بود😅😅
در 2 ماه پیش توسط nil...ari
متاسفانه برخی از آثار هنری که توضیح داده شده و در کتاب دارای تصویر است در این نسخه‌ی الکترونیکی که من خریدم وجود نداره و این خیلی بده .
در 2 ماه پیش توسط sha...akb
#بایلدا-کتاب-بخونیم‌‌‌‌‌ تو صفحه اینستا گرام یلدا جون میخواییم باهماین کتاب رو بخونیم @yaldaarta
در 4 ماه پیش توسط حمیده سرخیل