کتاب‌خوان فیدیبوک
فیدیبو نماینده قانونی انتشارات برکه خورشید و بیش از ۵۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .

بادام‌های تلخ

نسخه الکترونیک کتاب بادام‌های تلخ به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است. تنها لازم است اپلیکیشن موبایل و یا نرم افزار ویندوزی رایگان فیدیبو را نصب کنید.

درباره کتاب :

ریه‌هام را پرکرده بودم از بوی بارانی که از شبِ قبل یک بند باریده بود. پلک‌هام را چند بار بهم زده و نوکِ انگشت اشاره‌ام را نرم زیر چشمام کشیده بودم. سیاهی کمرنگ و مرطوبی پس داده بود. مثل این که کاغذ را روی جوهر بگذاری و برداری. بغضم را فروداده و چترم را بیشتر روی صورتم کشیده بودم. صدای مادر مثل سماوری که دائم درحال جوش و خروش و قُل زدن باشد، تو کله‌ام می‌پیچید: "لباس ضخیم بپوش. سرما، آرا گیرا ورنمی‌داره. همه چی رو باید بهش گفت. یه ذره عقل که تو کله‌اش نیست." خیلی وقت بود تکه پاره‌های عقلم را از تو کله‌ام بیرون آورده، دور انداخته بودم:" دیگه نمی‌خوام." و عق زده بودم رو هر چه عقل و عاقلِ دنیا.
کاش می‌شد بعضی از خاطره‌ها را مومیایی کرد. تلویزیون صحنه‌هایی از خیابان‌های ایران را نشان می‌دهد. دلم مالش می‌رود برای میدان هفت تیر و مسیر مینی‌بوس‌های خطی تا ولیعصر. بلوار کشاورز. کاش دوربین می‌پیچید تو خیابانی که سال‌هایی از عمرم را هر روز رو آسفالت آن جا پا گذاشته بودم. کاش می‌دانستم شرکت با همه مقرراتِ من درآوردی‌اش هنوز سرپاست؟ چه موجود غریبی است انسان؛ گاهی دلش برای روزهایی که دوستش هم نداشته، تنگ می‌شود. از خانه که بیرون می‌زدم، خدا خدا می‌کردم امروز هم رئیس درگیر تعمیرگاه باشد و تا رسیدن به شرکت، ساعتی از روز گذشته باشد و حالا بعد از سال‌ها تازه یادم افتاده برای آن روزها هم می‌توان دل تنگ شد و این همه شاید از کرامات مهاجرت خواسته و ناخواسته باشد.

  • دسته بندی: داستان ایرانی ، رمان عاشقانه
  • ناشر: انتشارات برکه خورشید - تاریخ نشر:
  • زبان: فارسی
  • حجم فایل : 2.97 مگابایت - تعداد صفحات : ۵۲۸ صفحه
  • شابک:

دانلود کتاب بادام‌های تلخ در فیدیبو

۲۷،۰۰۰+

| کتاب |

بیش از ۲۷،۰۰۰ کتاب، رمان جدید، پرطرفدار و رایگان را روی اندروید، آیفون و ویندوز دانلود و مطالعه کنید یا هدیه دهید.

۱،۵۰۰،۰۰۰+

| دانلود اپلیکیشن |

با دانلود رایگان اپلیکیشن فیدیبو روی موبایل، تبلت یا رایانه می‌‌توانید کتاب‌ها و مجلات بهترین ناشران ایرانی و بین‌المللی را قانونی بخوانید

۵۰۰+

|ناشر |

با نصب رایگان فیدیبو بر روی موبایل یا تبلت یا رایانه خود و دانلود کتاب از بهترین ناشران ایران، مطالعه را در فضای قانونی تجربه کنید.

نظرات کاربران

یکی از بهترین کتابهایی بود که خوانده بودم اثر بسیار گیرایی در من داشت
در 4 ماه پیش توسط eah...007
بسیار زیبا نوشته شده بود و کاملا با رمان های ایرانی که نویسنده های مطرح دارند متفاوت بود. انگار در زمان شناوری و احساسات یک زن رو از زیر پوسته های گذشته اش بیرون کشیده بود. از نظر من زیباترین جمله های کتاب از زبان بی بی بود که با لهجه ای زیبا و تجربیات فراوان، یک عمر زندگی را به تصویر میکشید.
در 1 سال پیش توسط پونه افسرنظری
من پسندیدم، سبک نوشتاری جالبی داره.
در 1 سال پیش توسط ز رضی
"ویولا" قشنگ تر بود. شخصا با رسم الخط کتاب مشکل داشتم.
در 2 سال پیش توسط شهرزاد همامی
بسیار زیباست این کتاب.
در 2 سال پیش توسط Min...ami