کتاب‌خوان فیدیبوک
فیدیبو نماینده قانونی انتشارات روزنه و بیش از ۵۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .

چرا ملت‌ها شکست می‌خورند؟ : ریشه‌های قدرت، ثروت و فقر

نسخه الکترونیک کتاب چرا ملت‌ها شکست می‌خورند؟ : ریشه‌های قدرت، ثروت و فقر به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است. تنها لازم است اپلیکیشن موبایل و یا نرم افزار ویندوزی رایگان فیدیبو را نصب کنید.

درباره کتاب :

این کتاب که شش اقتصاددان برنده جایزه نوبل و شماری از اندیشمندان آن را تحسین کرده‌اند می‌تواند اندیشه اقتصادی در ایران را متحول سازد. نویسندگان این کتاب همراه با گروهی از اقتصاددانان شرط توسعه را گذر از نظام الیگارشیمی‌دانند و سعی دارند شرایط اقتصادی موثر بر شکل‌گیری و فروپاشی نظام‌های اندک‌سالار را تبیین کنند. این دیدگاه تحولی بزرگ در اندیشه اقتصادی است.
نویسندگان این کتاب سیاست‌های مرسوم اقتصاد کلان را از هر نوع که باشد موضوعی ثانوی و موضوع اصلی توسعه را رابطه دولت با ملت می‌دانند. این گزاره محصول تجارب پرهزینه کشورهای مختلف جهان در طول تاریخ است. در طول چند دهه گذشته مکاتب اقتصادی، سیاست‌های مختلفی را برای دستیابی به توسعه اقتصادی پیشنهاد کرده‌اند. ابتدا تصور می‌شد می‌توان با انجام سرمایه‌گذاری‌های زیربنایی، تاسیس شرکت‌های دولتی، سرمایه‌گذاری در امور بهداشت و آموزش عمومی ‌و سپس در دهه ۱۹۸۰ با حذف مداخله دولت در اقتصاد به عملکرد مناسب اقتصادی دست یافت. اما امروزه می‌دانیم این سیاست‌ها کمتر به نتایج مطلوب منتج شده‌اند.

  • دسته بندی: علوم سیاسی
  • ناشر: انتشارات روزنه - تاریخ نشر:
  • زبان: فارسی
  • حجم فایل : 7.2 مگابایت - تعداد صفحات : ۵۷۶ صفحه
  • شابک:

دانلود کتاب چرا ملت‌ها شکست می‌خورند؟ : ریشه‌های قدرت، ثروت و فقر در فیدیبو

۲۷،۰۰۰+

| کتاب |

بیش از ۲۷،۰۰۰ کتاب، رمان جدید، پرطرفدار و رایگان را روی اندروید، آیفون و ویندوز دانلود و مطالعه کنید یا هدیه دهید.

۱،۵۰۰،۰۰۰+

| دانلود اپلیکیشن |

با دانلود رایگان اپلیکیشن فیدیبو روی موبایل، تبلت یا رایانه می‌‌توانید کتاب‌ها و مجلات بهترین ناشران ایرانی و بین‌المللی را قانونی بخوانید

۵۰۰+

|ناشر |

با نصب رایگان فیدیبو بر روی موبایل یا تبلت یا رایانه خود و دانلود کتاب از بهترین ناشران ایران، مطالعه را در فضای قانونی تجربه کنید.

نظرات کاربران

یک کتاب فوق العاده که با بررسی علت شکست ها و بهروزی اقتصاد کشورها وشمردن نمونه های مختلف در فهم و درک اقتصاد و سیاست یک کشور کمک شایانی میکند تشکر که امکانی فراهم اورده اید که این کتاب تاثیر گذار را مطالعه کنیم
در 6 روز پیش توسط moh...890
زندگی پیش و پس از این کتاب دو نوع متفاوته
در 2 هفته پیش توسط ami...far
من که نخونده عاشقش شدم
در 3 هفته پیش توسط محمد دهقانپور
هنوز تهیه نکردم ولی حتما تهیه و مطالعه خواهم کرد
در 3 هفته پیش توسط بهمن لطفی
اپیزود هفتم پادکست بی پلاس به این کتاب اختصاص داره، اگر چکیده ی صوتی این کتاب رو دوست دارید بشنوید به وبسایت bpluspodcast.com مراجعه کنید، ممنون از علی بندری و زحمتی که برای انتشار پادکست های چنل بی و بی پلاس میکشه و البته تیم همراهش و اینکه توصیه ی زیادی هم در پادکست شده که چکیده و خلاصه در مورد این کتاب حق مطلب رو ادا نمیکنه و باید کتاب رو خط به خط خوند و تک تک مثال های زیادش رو از نظر گذروند تا نهایت بهره رو از کتاب برد. کتاب جوندار و با محتوایی است و خوندنش یه جورایی لازم نیست، واجبه.
در 2 ماه پیش توسط امیرشاپور شوشتری