کتاب‌خوان فیدیبوک
فیدیبو نماینده قانونی نشر چشمه و بیش از ۵۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .

تراژدی تنهایی: زندگی‌نامه‌ی سیاسی محمد مصدق

نسخه الکترونیک کتاب تراژدی تنهایی: زندگی‌نامه‌ی سیاسی محمد مصدق به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است. تنها لازم است اپلیکیشن موبایل و یا نرم افزار ویندوزی رایگان فیدیبو را نصب کنید.

درباره کتاب :


موضوع این کتاب زندگی‌نامه‌ی سیاسی محمد مصدق است. در بخشی از متن این کتاب می‌خوانید: «در این زندگی‌نامه‌ی تازه‌ی محمد مصدق، نخست‌وزیری که سرخوردگی از سرنگونی‌اش هنوز در جان اصلاح خواهان ایرانی باقی است، کریستوفر دو بلگ با استفاده از انبوهی منابع فارسی و فرنگی و همچنین اسنادی تازه‌یاب از زندگی شخصی و حرفه‌ای او، شرحی مفصل و پر جزئیات به دست می‌دهد از فراز‌و‌نشیب‌های یک‌عمر سیاست‌ورزی‌های مصدق در کسوت‌هایی مختلف، عمری که عمده‌اش در مرکز بحران‌ها گذشت و هر گامش پا گذاشتن از آتشی به آتش دیگر بود. تاریخ‌پژوه انگلیسی از کودکی مصدق شروع می‌کند و بعد رد روابط پیدا و پنهان جوانی او را می‌گیرد تا تأثیر طبقه و محیط و خانواده و آدم‌ها را بر شکل‌گیری شخصیت سیاستمدار آینده نشان بدهد. در ادامه به سراغ مقاطع حساس و دشوار دوران مناصب حکومتی او می‌رود، و سیر این زندگی سراسر کشمکش و مبارزه را تا فرجام تلخ خانه‌نشینی و مرگ مصدق پی می‌گیرد؛ از گذر این‌ها ضمنا روایتی هم به دست می‌دهد از آرایش قوای سیاسی، جنگ دیدگاه‌های مدعی و روش‌های سیاست‌ورزی در ایران آن سال‌ها. دو بلگ کتابش را پنجاه‌وچند سالی بعد تابستان مصیبت‌بار ۱۳۳۲ نوشت و می‌کوشد درس‌هایی از آن روزها به یاد آنانی بیاورد که امروز سودای تغییر و بهبود دارند».

دانلود کتاب تراژدی تنهایی: زندگی‌نامه‌ی سیاسی محمد مصدق در فیدیبو

۲۷،۰۰۰+

| کتاب |

بیش از ۲۷،۰۰۰ کتاب، رمان جدید، پرطرفدار و رایگان را روی اندروید، آیفون و ویندوز دانلود و مطالعه کنید یا هدیه دهید.

۱،۵۰۰،۰۰۰+

| دانلود اپلیکیشن |

با دانلود رایگان اپلیکیشن فیدیبو روی موبایل، تبلت یا رایانه می‌‌توانید کتاب‌ها و مجلات بهترین ناشران ایرانی و بین‌المللی را قانونی بخوانید

۵۰۰+

|ناشر |

با نصب رایگان فیدیبو بر روی موبایل یا تبلت یا رایانه خود و دانلود کتاب از بهترین ناشران ایران، مطالعه را در فضای قانونی تجربه کنید.

نظرات کاربران

سانسور شده ...
در 3 ماه پیش توسط mma...and
این قیمت برای یک کتاب الکترونیکی خیلی زیاده
در 6 ماه پیش توسط علیرضا حاجی باقری
زندگی مصدق را به تصویر می کشد.
در 7 ماه پیش توسط مهدی تمدن رستگار
کتاب بسیار زیبایی است اگرچه ترجمه آن قدری ضعیف است. بعضی جملات به شکلی ترجمه شده است که ساختار جمله بهم ریخته و فهم جمله را دچار مشکل میکند. ترکیب اصطلاحات محاوره‌ای و ادبی کمی نچسب بنظر میرسد. املای بعضی کلمات هم نظیر "الاهی" به‌ جای "الهی" یا "حتا" به‌ جای "حتی" کمی آزاردهنده است.
در 7 ماه پیش توسط moh...h66
کتاب به صورت بی طرف و بدون هیچ اغماضی وقایع تاریخ ایران رو بیان میکنه. ترجمه کتاب هم بسیار عالی صورت گرفته که نشان از فهم مترجم داره.برای شناخت بزرگمردی چون دکتر مصدق کتاب خوبیه.
در 1 سال پیش توسط سید مرتضی موسوی