فیدیبو نماینده قانونی انتشارات مبلغان و بیش از ۶۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .
کتاب راهکارهای کليدی برای اجرايی کردن استراتژی

کتاب راهکارهای کليدی برای اجرايی کردن استراتژی

نسخه الکترونیک کتاب راهکارهای کليدی برای اجرايی کردن استراتژی به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است. تنها لازم است اپلیکیشن موبایل و یا نرم افزار ویندوزی رایگان فیدیبو را نصب کنید.

درباره کتاب راهکارهای کليدی برای اجرايی کردن استراتژی

به این فکر می‌کنید که موفق‌ترین مدیران از سرتاسر جهان چطور با سخت ترین مشکلات خود دست و پنجه نرم کنند؟ الان می‌توانید جواب را پیدا کنید - با مجموعه کتاب‌های "درس‌های تجربه شده". هر جلد این مجموعه نو، در عین موجز و اثرگذار بودن شامل دوازده تا چهارده مقاله آموزنده به قلم پیشگامان کسب و کار، فعالان بخش دولتی و دانشگاهیان، درباره مبرم‌ترین مسائلی که تا کنون گرفتارشن شده اند است. نویسندگان تجربیات شخصی و شگفت‌انگیز خود را در میان گذاشته و از میان تجربیات سالیان خود توصیه های عملی ارائه می‌کنند. مجموعه "درس‌های تجربه شده" که منبعی حیاتی برای مدیران اجرایی پرمشغله امروز است، دسترسی فوری به تخصص و خرد با استعداترین رهبران جهان را میسر ساخته است.

ادامه...
  • ناشر انتشارات مبلغان
  • تاریخ نشر
  • زبانفارسی
  • حجم فایل 0.47 مگابایت
  • تعداد صفحات ۸۸ صفحه
  • شابک

معرفی رایگان کتاب راهکارهای کليدی برای اجرايی کردن استراتژی

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:مقدمه

انتشارات مدرسه بازرگانی هاروارد با همکاری پروژه «پنجاه درس» که از تهیه کنندگان پیشگام محتویات رسانه ای دیجیتال است مفتخر است که آغاز پروژه «درسهای تجربه شده» را اعلام کند. این پروژه مجموعه جدیدی از کتابهاست که اظهارات موثق باتجربه ترین مدیران جهان را منعکس می سازد. هر کتاب از این مجموعه از طریق قدرتی که در داستانسرایی شخصی وجود دارد، تجربه جمعی برخی از شناخته شده ترین کارشناسان جهان را ارائه می کند و در مورد طرز فکر تک تک آنان، نحوه مواجهه با چالشهای جدید و اینکه چگونه از درسهای سخت آموخته شان که بنا به تجربه کسب کرده اند بهره می جویند تا فلسفه های رهبری شان را شکل دهند، دیدگاههایی به دست می دهد. در هر کتاب که از نظر موضوعی مطابق با عناوین مورد بحث در راس برنامه های مدیران، مثل رهبری و مدیریت تغییر و کارآفرینی و نوآوری و استراتژی است، از کتابخانه ویدئویی گسترده این پروژه که حاوی مصاحبه هایی با مقامات ارشد اجرایی و دیگر رهبران فکری است استفاده شده است. در اینجا، مدیران ارشد اجرایی پیشگام دنیا، دانشگاهیان و دیگر متفکران عرصه کسب وکار مستقیماً و بی پرده درباره پیروزیها و شکستهای خود صحبت می کنند. این داستانهای موثر در کنار یکدیگر توصیه هایی را که برای مواجهه با چالشهای فردا نیاز خواهید داشت، ارائه می کنند.
شما را دعوت می کنیم هم اکنون به این گفت وگوها ملحق شوید. هم راههای تازه ای برای نگریستن به دنیا خواهید یافت و هم توصیه هایی آزموده و مطمئن که برای روشن کردن راهِ پیش رو نیاز دارید.

درس اول: به طور شفاف استراتژی خودرا اعلام کنید

سانجیو آهیوجا(۱)

وقتی در حال رهبری و هدایت یک شرکت یا بنگاه یا هر کار دیگری هستید که در برگیرنده تعداد زیادی از افراد است، بهترین راه برای کسب نتیجه از آنان این است که مطمئن شوید انتظاری که از آنان دارید ساده و قابل درک و قابل فهم است.
شرکت اورنج در شانزده کشور فعالیت دارد. ما بیش از سی و سه هزار کارمند داریم و اگر شرکتی مانند ما صاحب یک استراتژی بسیار ساده و قابل درک و قابل اجرا نباشد، خیلی سخت است نه تنها از تیم، نتیجه مورد نظر را به دست آوردیم بلکه حتی سخت تر می توان آن نتیجه را به مرحله اجرا در آورد.
در مقام یک رهبر، این کار کاملاً ساده است: هدف را تعیین کنید. استراتژی را طوری تعیین کنید که خیلی ساده باشد ـ به همان سادگی که می توانید آن را تدوین کنید. نگاه من به آن این گونه است: اگر بتوانید استراتژی خود را در یک سواری یک دقیقه ای در آسانسور بیان کنید یا آن را روی یک تکه کاغذ بیاورید ـ و این کار هم بدون تعداد زیادی ویرگول و نقطه ویرگول برای توصیف آن باشد ـ در این صورت شما صاحب یک استراتژی هستید که می توان آن را به مرحله اجرا در آورد و بر اساس آن کار کرد. مطمئن شوید در آن استراتژی از هیچ شعاری استفاده نمی کنید ـ به خصوص در صنعت ما ـ و هیچ یک از اصطلاحات قلنبهفنی را که همه ما عاشقش هستیم به کار نمی گیرید. آن را بسیار ساده و قابل درک و در حد امکان مختصر بیان کنید تا تیم شما بتواند بر اساس آن فعالیت کند.
مثلاً استراتژی شرکت اورنج را در نظر بگیرید. این سند بسیار بزرگی است که بعد از کار فراوان ـ کار مفصل و زیاد ـ آن را تدوین کردیم. خیلی مشتری محور است، همان طور که باید باشد، اما سندی نیست که سی و سه هزار نفر از کارکنان شرکت اورنج آن را درک کنند.
من نیازمند کمک و مشارکت و اجرا و تلاش و انرژی تک تک آنان هستم تا بر استراتژی تمرکز داشته باشند. بنابراین اولین کاری که کردیم ـ و کاری که اکنون می کنیم ـ این است که آن را کاملاً قابل درک کنیم و بگوییم: «اینها پارامترهایی در شرکت اورنج هستند، یعنی اینکه استراتژی ما درباره چیست و چه انتظاری از [افراد] داریم تا شبانه روز انجام دهند.»
هر یک از آنها در انجام این استراتژی وظیفه ای متفاوت بر عهده دارند. الزامی است که ما عصاره این سند را گرفته و در یک تکه کاغذ به زبانی کاملاً ساده و قابل درک بیان کنیم تا هر یک از کارکنان ما بتوانند درک کنند و ببینند که در اجرای آن استراتژی چه وظیفه ای بر عهده دارند.
شما نمی توانید انتظار داشته باشید اجرای آن در سطح جهانی باشد مگر اینکه این شفافیت را در اهداف خود مد نظر قرار دهید. یکی از چیزهایی که من همیشه بر آن تمرکز کرده ام، ساده و قابل درک بیان کردن اهداف و مقاصد است. همان لحظه ای که آن را کنار بگذارید، اجرای آن خیلی خیلی سخت می شود.

برداشتها

  • بهترین راه برای کسب نتیجه از افراد هنگام رهبری کردن یک کسب وکار این است که اطمینان حاصل شود انتظار مد نظر، ساده و قابل درک و قابل فهم است.
  • باید بتوانید استراتژی خود را روی یک تکه کاغذ بیان کنید. زبان باید ساده و موجز باشد، نه سرشار از شعار یا دیگر اصطلاحات قلنبه فنی، تا کارکنان بتوانند به آسانی وظایف خود را درک کنند.
  • اگر نتوانید این شفافیت را در اهداف خود بگنجانید، نمی توانید انتظار اجرا در سطح جهانی داشته باشید.

یادداشت ناشر

معمولاً توصیه می کنند خواندن کتاب را از ابتدا و از مقدمه آن شروع کنید، زیرا حاوی مطالبی است که شما را با عمق موضوعات مطروحه آشنا می کند، اما من توصیه می کنم خواندن این مجموعه را از انتها، یعنی از بخش درباره نویسندگان آغاز کنید. علت این توصیه شناخت نویسندگان مقالات کوتاه منتشره شده در این کتابهاست. مدیران و کارآفرینان بزرگی که کوله بار تجربیاتشان گاهی غیر قابل باور به نظر می رسد افراد برگزیده ای که اکثراً از تحصیلات بسیار خوبی برخوردار بوده و دردانشگاهها، سازمانها و شرکتهای مهم و معتبر جهانی کار کرده و به تجربیاتی کم نظیر دست یافته اند. پس دیدگاهها و نظریات این اشخاص که دراین مجموعه کتابها به چاپ رسیده اند از اهمیت بسیاری برخوردار بوده و به عنوان «درسهای تجربه شده» ذی قیمت اند.
این مجموعه ارزشمند که از شش کتاب با موضوعات متنوعی تشکیل شده توسط استاد ارجمند جناب آقای مجید نوریان با نصر شیوایی ترجمه شده و همکار فرهیخته سرکار خانم نظری آن را ویراستاری کرده اند. خواندن این مجموعه متنوع، جذاب و آموزنده را به کلیه استادان، دانشجویان و مدیران بنگاههای اقتصادی، سازمانها و نهادهای دولتی توصیه می کنم.
امید است انتشار این کتابها در توسعه ادبیات مدیریت در کشورمان گامی موثر باشد. انشاء ا...

مجید دوخته چی زاده
مدیر مسئول

نظرات کاربران درباره کتاب راهکارهای کليدی برای اجرايی کردن استراتژی

سلام خوندمش، کتاب خوبیه ۱۴ تا نکته برای مدیران رو بیان میکنه به زبون ساده و خلاصه اگه مدیر هستین توصیه میکنم بهد از خوندن کتاب از خوب به عالی اینو هم مطالعه کنید. از این کتابا نیست که لقمرو بپیچونه خیلی راحت مطلبو بیان کرده
در 6 ماه پیش توسط