فیدیبو نماینده قانونی انتشارات کتاب کوله‌پشتی و بیش از ۵۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .

در کشور مردان

نسخه الکترونیک کتاب در کشور مردان به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است. تنها لازم است اپلیکیشن موبایل و یا نرم افزار ویندوزی رایگان فیدیبو را نصب کنید.

درباره کتاب
در کشور مردان

کتاب «در کشور مردان» نوشته هشام مطر ( -۱۹۷۰)، نویسنده اهل لیبی است.
او با نوشتن کتاب «در کشور مردان» در سال ۲۰۰۶، نامزد جایزه ادبی من بوکر شد و این کتاب تا کنون به بیش از ۲۰ زبان در دنیا ترجمه شده است.
نویسنده در این رمان فضای خفقان آور دوران حکومت معمر قذافی، رهبر سابق کشور لیبی، را پیش چشم مخاطبان قرار می دهد.
داستان را جوانی به نام سلیمان روایت می‌کند که با مرور خاطراتش جریانات را پیش می‌برد ، پدر سلیمان به اجبار کار، مهاجرت کرده و مسئولیت نگهداری از خانواده‌اش را به این پسر ۹ ساله سپرده است.
سلیمان کوچک در غیاب پدر مسئولیتی بسیار سنگین را روی شانه‌های خود احساس می‌کند تا روزی که ناگهان پدرش را در بازار می‌بیند و پدر حضور او را نادیده می‌گیرد. از این جای داستان است که تصورات ذهنی این پسربچه به هم می‌ریزد و شالوده اصلی رمان شکل می‌گیرد.
با اینکه موضوع محوری داستان، در بستر اتفاقات سیاسی – اجتماعی لیبی می‌گذرد، اما نویسنده هیچ گاه به طور مستقیم درگیر مسایل سیاسی نمی‌شود. او سعی دارد در رمان خود احساسات و عواطف انسانی شخصیت‌هایش و روابط آنها را به خوبی تصویر کند.
جهانی که مطر به تصویر می‌کشد، برای مخاطبان امروز آشناست و به خصوص پس از کشته شدن معمر قذافی در سال ۲۰۱۱، مردم جهان با هر چه بیشتر با چهره واقعی این دیکتاتور و رنجهایی که بر مردمان سرزمینش روا داشته است، آشنا شده‌اند.
روایت این داستان، بارها بین زمان حال و آینده در حرکت است و تجربیات سلیمان را از نگاه محدود و چشمان سردرگم راوی نوجوان داستان توصیف می‌کند. دهد.
در بخشی از کتاب «در کشور مردان» می‌خوانیم:
«مادر من را به مغازه‌ی کنجدفروشیِ نزدیک میدان شهدا برد. میدانی که رو به دریا بود و مجسمه‌ی سپتیمیوس سِوِروس، امپراتور رومی‌ که سال‌ها قبل در لِپتیس زندگی می‌کرد، با غرور در آن ایستاده بود. مادر یک‌عالمه چوب‌کنجدی برایم خرید. هرکدام از این چوب‌ها در کاغذ مومی‌های سفید پیچیده شده بود که لبه‌های کاغذ در طرف دیگر پیچ خورده بود. اجازه ندادم که چوب‌کنجدی‌ها را داخل کیفش بگذارد. در چنین صبح‌هایی، همیشه لجوج و یک‌دنده بودم».


  • دسته بندی:
  • ناشر: انتشارات کتاب کوله‌پشتی - تاریخ نشر:
  • زبان: فارسی
  • حجم فایل : 1.67 مگابایت - تعداد صفحات : ۲۵۶ صفحه
  • شابک:

دانلود کتاب در کشور مردان در فیدیبو

۲۸،۰۰۰+

| کتاب |

بیش از ۲۸،۰۰۰ کتاب، رمان جدید، پرطرفدار و رایگان را روی اندروید، آیفون و ویندوز دانلود و مطالعه کنید یا هدیه دهید.

۲،۰۰۰،۰۰۰+

| دانلود اپلیکیشن |

با دانلود رایگان اپلیکیشن فیدیبو روی موبایل، تبلت یا رایانه می‌‌توانید کتاب‌ها و مجلات بهترین ناشران ایرانی و بین‌المللی را قانونی بخوانید

۵۰۰+

|ناشر |

با نصب رایگان فیدیبو بر روی موبایل یا تبلت یا رایانه خود و دانلود کتاب از بهترین ناشران ایران، مطالعه را در فضای قانونی تجربه کنید.

نظرات کاربران
درباره کتاب در کشور مردان

واقعا خیلی کتاب زیبا و خوبی بود. اگه موافقید لایک کنید،
در 1 ماه پیش توسط
توصیفات کتاب خیلی خیلی زیاد بود،من حقیقتا زیاد نتونستم با کتاب ارتباط برقرار کنم ولی در کل نه بد بود نه خوب،معمولی بود
در 2 ماه پیش توسط
محشره ، ترجمه هم عالیه
در 6 ماه پیش توسط
شماره صفحه اصلی رو هم بزارید
در 1 سال پیش توسط
ببخشید لیی هست یا لیبی ؟
در 2 سال پیش توسط