فیدیبو نماینده قانونی انتشارات معین و بیش از ۶۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .
کتاب آشنایی با مبانی سینما و نقد فیلم

کتاب آشنایی با مبانی سینما و نقد فیلم

با کد تخفیف fdb40 این کتاب را در اولین خریدتان با ۴۰٪ تخفیف یعنی ۴,۲۰۰ تومان دریافت کنید!

درباره کتاب آشنایی با مبانی سینما و نقد فیلم

بارها و بارها هنگام بیرون آمدن از سالن سینما یا پس از تماشای فیلمی از تلویزیون، این دو جمله را گفته‌ایم یا شنیده‌ایم. این جمله‌ها تا حدّی ذائقه و سلیقه‌ی تماشاگر را روشن می‌کنند، اما ربط چندانی به خودِ فیلم‌ها ندارند. نقطه‌ی آغاز برای بررسی فیلم‌ها (و نه صرفاً تماشای آن‌ها) فرا رفتن از مبحث دوست داشتن‌ها و دوست نداشتن‌هاست. یک راه این است که فیلم را با دور کند تماشا کنید و ببینید چگونه ساخته شده است. شاید شگفت‌زده شوید از این‌که تا چه حد هنرمندی، صنعتگری و مهارت فنی/ تکنیکی صرفِ تولید یک فیلم خوش‌‌ساخت شده است؛ چه فیلمی هنری از سینمای اروپا مانند (هشت و نیم) فلینی (۱۹۶۳)، چه فیلمی پر‌فروش از سینمای هالیوود مانند پارک ژوراسیک اسپیلبرگ (۱۹۹۳). بررسی فیلم‌ها صرفاً به معنای تلاش در به‌ خاطر سپردن نام هنر‌پیشه‌ها یا از بر کردن نام فیلم‌های کارگردان یا بازیگر محبوبتان نیست. بررسی فیلم‌ها یعنی نگاهی دقیق به فیلم‌ها، که این نیازمند ساعت‌ها تحقیق و مطالعه است. آشنایی با مبانی سینما و نقد فیلم شما را مجهز می‌کند به مجموعه‌ای از مفاهیم تا بتوانید تدابیر هنری، تکنیکی/ فنی و داستان‌گویی اتخاذ شده برای ساخت هر فیلم را تجزیه و تحلیل کنید. در این کتاب همچنین درباره‌ی شیوه‌های گوناگون تدوین و فیلم‌برداری، شگردهای متفاوت داستان‌گویی، شیوه‌ی مطالعه و بررسی در سبک و درون‌مایه‌های آثار هر کارگردان، وجوه مشخصه‌ی فیلم‌هایی که در ژانرهای به‌خصوصی می‌گنجند و قالب‌های گوناگونی که آثار مستند می‌توانند به خود بگیرند (فیلم‌های مستند همه به یک‌ گونه ساخته نمی‌شوند) خواهید دانست.

ادامه...

بخشی از کتاب آشنایی با مبانی سینما و نقد فیلم

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

در حال بارگذاری...

نظرات کاربران

موجز و مختصر و بسیار کار راه انداز. کتاب مخاطب را به مجموعه‌ای از مفاهیم مجهز می‌کند تا بتواند تدابیر هنری، تکنیکی، فنی و داستان‌گویی اتخاذشده برای ساخت هر فیلمی را تجزیه و تحلیل کند.
در 2 سال پیش توسط P D
این خریدها خیلی مسخرس,این رقم های کتابهای اینترنتی اصلا مقرون بصرفه نیس,خریدار بعددانلود فقط توی ایمیل خودش میتونه کتاب را استفاده کنه,حتی فایلش را منتقل هم نمیتونه بکنه,بعدمیگن کتاب بخونین,این اصلا درست نیس با این مبالغ کتابهای اینترنتی که هیچ هزینه ثانوی برای این شبکه هاندارد به مخاطب میفروشن بنظرم قیمتها منطقی نیس
در 5 ماه پیش توسط
کتاب خوبی است
در 3 سال پیش توسط del...dar
کتابی که خوندش ارزش داره . واقعا کتابه خوبیه
در 2 سال پیش توسط Armin Armin
زیادی موجز بود و برا کسی که یه اطلاعات کلی داره به درد نمیخوره
در 5 ماه پیش توسط R M
کتاب بسیار خوب و خواندییه برای عاشقان فیلم خواندن چندباره کتاب و دانش چگونه فیلم دیدن ضروری است ممنون از فیدیبو
در 1 سال پیش توسط ars...igi
باز نمیشه برام .... فقط یه صفحه ی سفید میبینم
در 1 سال پیش توسط سپیده دژکام
کتابی مختصر و کاربردی برای آشنایی با مفاهیم اولیه نقد و شناخت بهتر فیلم
در 5 ماه پیش توسط ami...i73
مفاهیم سینمایی و نقد رو به زبان ساده و مختصر توضیح میده و خیلی تخصصی و سنگین نیست برای شروع مطالعات سینمایی گزینه ی خوبیه
در 6 ماه پیش توسط mah....ns
به نظر کتاب خوبیست
در 3 ماه پیش توسط akh...123