دسته‌ بندی
Loading

چند لحظه ...
با کد تخفیف salam این کتاب را در اولین خریدتان با «۹۰٪ تخفیف» بخرید!
کتاب دنيا به آخر می‌رسد

کتاب دنيا به آخر می‌رسد

نسخه الکترونیک کتاب دنيا به آخر می‌رسد به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید!

نقد و بررسی کتاب دنيا به آخر می‌رسد

«صورت جلسه ی محرمانه به تمام کارکنان مرکز عملیات: «بعد از خواندن، فورا نابود شود.»

مکان: محرمانه.

زمان وقوع: محرمانه.

دوازده مرد در زیرزمینی که بشدت از آن محافظت میشد، روی صندلیهایی راحتی که در شش ردیف به فاصلهی یک متر از یکدیگر چیده شده بود، نشسته بودند و مشتاقانه به اظهارات سخنران گوش میدادند:

«خوشحالم به اطلاع شما برسانم تهدیدی که همگی ما را نگران کرده بود، در شرف نابودی است. وارد جزییات نمیشوم چون در عرض بیست و چهار ساعت همهی دنیا از آن خبردار خواهد شد. خاطرجمع باشید که هیچ مانعی وجود ندارد. دروازه ها گشوده باقی خواهد ماند. حالا مزایده را شروع میکنیم. اولین پيشنهاد، لطفاً... یک میلیارد دلار! کسی هست که بالاتر بخواهد...؟ دو میلیارد دلار...! دو میلیارد دلار، آقایان. کسی پیشنهادی دارد؟»

جملاتی که در بالا خواندید، جملات آغازین کتاب دنیا به آخر میرسد، نوشتهی سیدنی شلدون است. شلدون همیشه داستانهایش را با هیجان آغاز میکند و خواننده بعد از آغاز داستان دیگر نمیتواند کتاب را نیمهتمام باقی بگذارد.

دربارهی کتاب دنیا به آخر میرسد اثر سیدنی شلدون

کتاب دنیا به آخر میرسد نوشتهی سیدنی شلدون است. او این کتاب را در سال 2001 منتشر کرده است. کتاب دنیا به آخر میرسد جز آخرین کتابهایی است که شلدون پیش از مرگش منتشر کرده است و در نتیجه از آثار حرفهای و پختهتر او به حساب میآید.

سایت انتشارات درسا دربارهی خلاصه داستان این کتاب مینویسد: «اگر در آمریکا فقط یک خانواده ی اصیل می بود بدون شک خانواده ی وینتراپ بود. خانواده ی آنها نظر تمام جهانیان را با خدمت به مردم و نیکوکاری تسخیر کرده بودند. اما فقط طی یکسال تمام پنج عضو این خانواده در یکسری از حوادث کشته می شوند.

دانا ایوانز، مجری شبکه ی تلویزیونی واشنگتن که معتقد بود در مرگ آنها رازی نهفته است شروع به تحقیق و افشای مدارک می کند تا اینکه جان خود و تنها فرزندش را در یک خطر هولناک قرار می دهد. آیا دانا می تواند از این مهلکه جان سالم به در ببرد و حقیقت را افشا کند؟»

دربارهی سیدنی شلدون نویسندهی کتاب دنیا به آخر میرسد

سیدنی شلدون فیلمنامهنویس، نمایشنامهنویس و رماننویس مشهور آمریکایی متولد 11 فوریه سال 1917 است. این نویسنده برای نمایشنامههایش برندهی جایزهی تونی شده است. این جایزه معتبرترین جایزه در حوزهی تئاتر است. او همچنین در حوزهی سینما جایزهی معتبر دیگری را نیز دریافت کرده است که آن جایزهی اسکار برای بهترین فیلمنامه است. جایزهی اسکار بهعنوان معتبرترین جایزه در صنعت فیلمسازی شناخته میشود و دریافت آن افتخاری بزرگ برای افراد است. سیدنی شلدون در زمان حیاتش کتابهای زیادی نوشته است و کارنامهی ادبی درخشانی دارد. او تا پیش از مرگش بیش از 30 فیلمنامه، 18 رمان، 250 فیلمنامهی تلویزیونی و 10 نمایشنامه نوشت. کتابهای این نویسندهی بزرگ تاکنون به بیشتر زبانهای دنیا ترجمهشدهاند و عنوان نویسندهی معاصری که آثارش به بیشتر زبانهای دنیا ترجمهشده است متعلق به سیدنی شلدون است. سیدنی شلدون در 30 ژانویه 2007 براثر بیماری ذاتالریه درگذشت. تا زمان مرگ این نویسنده 278 میلیون نسخه از کتابهایش به فروش رفته بود. 

ترجمهی کتاب دنیا به آخر میرسد به فارسی

انتشارات درسا کتاب دنیا به آخر میرسد را با ترجمهی نفیسه معتکف عرضه کرده و در اختیار علاقهمندان قرارداده است. نفیسه معتکف نویسنده و مترجم ایرانی متولد سال 1355 در شهر شیراز است. او که  از کودکی مشتاق به ترجمه بوده، اولین کتابش را در 9 سالگی ترجمه میکند، مجموعهای از داستانهای کوتاه برای کودکان.

معتکف تحصیلات تکمیلیاش را در آمریکا میگذارند و در رشتهی مهندسی صنایع از یکی از دانشگاههای آمریکا فارغ التحصیل میشود. تحصیل در آمریکا و تسلط به زبان انگلیسی سبب میشود که معتکف کتابهای زیادی را به زبان اصلی مطالعه کند و  هنگامی که به ایران بازمیگردد، با ترجمهی فارسی تعدادی از کتابهایی که به زبان اصلی خوانده بود، مواجه میشود و بعد از بررسی و مقایسه متن اصلی با متن ترجمه متوجه میشود که میتواند جای ترجمههای با دقت در بازار کتاب ایران را پر کند و با همین انگیزه به ترجمهی حرفهای رو میآورد.

نفیسه معتکف تاکنون بیشتر از دویست عنوان کتاب ترجمه کرده است. معتکف میگوید: «به علت علاقهی گستردهاش به ژانرهای مختلف ادبی، در همهی ژانرها ترجمه میکند و هرگز خودش را محدود به ترجمه در حوزه یا ژانر ادبی خاصی نکرده است.»  او تا به امروز در زمینههای رمان، تربيتي، عرفان، خودشناسي، روانشناسي، فراروانشناسي، خانوادگي، سياسي و غيره ترجمه کرده است که تعداد زیادی از آنها بارها تجدید چاپ شدهاند.

انتشارات درسا یکی از ناشرانی است که با وجود اینکه حدود سی سال از تاسیس آن میگذرد سهم به سزایی در معرفی کتابهای روانشناسی و خودشناسی به خوانندگان داشته است. این انتشارات تاکنون بیشتر از صد عنوان کتاب منتشر کرده است و امروزه انتشارات معتبری میان ناشران شناخته میشود.

کتاب دنیا به آخر میرسد مناسب چه کسانی است؟

کتاب دنیا به آخر میرسد مناسب کسانی است که به ژانر هیجانی و جنایی علاقه دارند . این کتاب با شروع هیجان انگیزی که دارد خواننده را جذب خود میکند و به همین دلیل است که این کتاب انتخاب مناسبی برای هدیه دادن به نوجوانان است.

کتاب دنیا به آخر میرسد در دستهی کتابهای داستانهای آمریکایی قرار دارد.

کتاب دنیا به آخر میرسد مناسب برای گروه سنی بزرگسال است.

تعداد صفحات نسخهی چاپی کتاب 465 صفحه است که با مطالعهی روزانه 20 دقیقه میتوانید این کتاب را در 23 روز بخوانید.

کتاب دنیا به آخر میرسد جزو کتابهای حجیم و بلند با موضوع داستانهای آمریکایی است. این کتاب برای افرادی که وقت بیشتری برای مطالعه دارند و میخواهند در زمینهی  داستانهای آمریکایی زمان بیشتری را به مطالعه اختصاص دهند انتخاب مناسبی است.

در بخشی از کتاب دنیا به آخر میرسد میخوانیم

کمال برای دانا معما بود. وقتی با هم بودند، کمال خیلی خوب رفتار می کرد؛ پسری بود دوست داشتنی و مهربان و ملاحظه کار. آخر هفتهها، دانا و جف شهر واشنگتن را برای او به محوطهی بازی و تفریح تبدیل میکردند. به باغ وحش میرفتند و از میان آن همه جانور وحشی، به پاندایی عظیم الجثه دلبستگی داشتند. از موزهی ملی فضایی و هوایی دیدن کرده بودند و در همانجا بود که کمال اولین هواپیمایی را که برادران رایت ساخته بودند و در هوا معلق بود، دید. سپس به ایستگاه فضایی امریکا رفته و سنگهای کرهی ماه را لمس کرده بودند. به مرکز کِنِدی و آمفی تئاتر رفته بودند. در رستوران تام تام غذایی مکزیکی به نام تاکو و در رستوران جورجیا برانز جوجه سوخاری به کمال داده بودند. کمال لحظه به لحظهی این اوقات را دوست داشت و از اینکه با دانا و جف بود، لذت میبرد.

اما... وقتی دانا میخواست سر کار برود، کمال آدمی دیگر میشد. سر ناسازگاری داشت و جبهه گیری میکرد. رفتارش باعث میشد هیچ پرستار یا خدمتکاری در خانه بند نشود و همه ی آنان از کمال بد میگفتند و ماجراهایی وحشت انگیز تعریف می کردند.

جف و دانا سعی میکردند با او کنار بیایند و منطقی رفتار کنند، ولی فایده نداشت. به ذهن دانا خطور کرده بود که شاید بهتر است او را نزد روانشناس ببرد. اما او از ترس و دلهرهای که کمال را به ستوه آورده بود، خبر نداشت.

 

آنچه در بالا خواندید بررسی و نقد کتاب دنیا به آخر میرسد اثر سیدنی شلدون بود.خرید و دانلود این اثر در همین صفحه امکانپذیر است. برای مطالعهی دیگر کتابها در زمینهی داستانهای آمریکایی میتوانید به قسمت دستهبندی کتابها مراجعه و کتابهای این موضوع را یکجا مشاهده کنید.

مشخصات کتاب دنيا به آخر می‌رسد

نظرات کاربران درباره کتاب دنيا به آخر می‌رسد

کتابهای سیدنی شلدون عالیه یکی از یکی قشنگتر از اون کتابهایی که تا اخرش باید یه نفس بخونی
در ۵ سال پیش توسط min...f85 ( | )
سیدنی شلدون خدای هیجااانه خدا... من تمام کتابهاشو خوندم. اینکه جزو پرهیجان ترین هاست. کتاب خط خون ، شنهای زمان ، اگر فردا بیاید وروز رستاخیزش که دیگه دستشویی هم نمیرین از بس خوندن رو ول نمیتونین بکنین! جالبه هییییچوقت هیچکس تا آخرش نمیفهمه کی شخصیت بده کی خوبه خیلی معماهاش عالیه...
در ۴ سال پیش توسط kim...ety ( | )
این همون کتاب "آسمان به زمین می آید" هستش دوستان؛ موقع خرید توجه کنید ?⁦??⁩
در ۲ سال پیش توسط پارسا بابازاده ( | )
عالی و پرکشش شلدون معرکه است
در ۴ سال پیش توسط min...f85 ( | )
سیدنی شلدون حرف نداره
در ۷ ماه پیش توسط 939...232 ( | )
  • ۱
  • ۲
  • بعدی ›
  • آخرین ››