فیدیبو نماینده قانونی انتشارات مجید و بیش از ۵۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .

مسخ

نسخه الکترونیک کتاب مسخ به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است. تنها لازم است اپلیکیشن موبایل و یا نرم افزار ویندوزی رایگان فیدیبو را نصب کنید.

درباره کتاب
مسخ

هدایت درمیان نویسندگان خارجی که به ترجمه برخی از آثار آنها همت گماشت، بیشتر از همه به کافکا علاقه دارد؛ زیرا او را در افکار و اعتقادات بسیار به خود نزدیک می‌بیند. ازجمله کارهای کافکا که هدایت به آن بسیار علاقه‌مند بود، مسخ است.
مسخ سرگذشت انسانی است که تا وقتی می‌توانست فردی مثمرثمر برای خانواده باشد و در رفع احتیاجات خانواده کوشش می‌کرد، برای آن عزیز بود و دوست‌داشتنی؛ اما وقتی از کار می‌افتد و دیگر قادر نیست تا مایحتاج خانواده را تأمین کند نه‌تنها دوست‌داشتنی نیست؛ بلکه به مرور موجودی بی‌مصرف و حتی مضرّ و مورد تنفر خانواده می‌شود تا جایی که حتی زنده‌بودنش برای اعضای خانواده ملال‌انگیز است. ابتدا به حال او دل می‌سوزانند و می‌خواهند درباره گذشته او مراتب حق‌شناسی به‌جا آورند؛ اما وقتی ضبط و ربط‌کردنش از حد می‌گذرد، هرکس می‌خواهد از شرش خلاص شود.
این خانواده سمبل جامعه‌ای است که نسبت به افراد ضعیف و ناتوان بی‌رحم است و آنها را مضرّ و مخل آسایش و امنیت جامعه می‌داند؛ هرچند که اگر چنین شخصی قدرتی داشته باشد و یا همین اجتماع فرصت انجام کاری را از او دریغ نمی‌کردند، شاید منشأ کارهای عظیمی باشد.
مسخ سرگذشت انسانی است که جامعه او را از خود طرد می‌کند و او به گوشه انزوا و تاریکی تنهایی خود پناه می‌برد و بدون آنکه کاری به دیگران داشته باشد؛ این دیگران هستند که حتی وجود بی‌آزار او را نمی‌توانند تحمل کنند تا جایی که آرزوی مرگ به او روی می‌آورد و خود نیز به مرگ خود خشنود می‌شود.


  • دسته بندی:
  • ناشر: انتشارات مجید - تاریخ نشر:
  • زبان: فارسی
  • حجم فایل : 0.67 مگابایت - تعداد صفحات : ۱۲۰ صفحه
  • شابک:

دانلود کتاب مسخ در فیدیبو

۲۸،۰۰۰+

| کتاب |

بیش از ۲۸،۰۰۰ کتاب، رمان جدید، پرطرفدار و رایگان را روی اندروید، آیفون و ویندوز دانلود و مطالعه کنید یا هدیه دهید.

۲،۰۰۰،۰۰۰+

| دانلود اپلیکیشن |

با دانلود رایگان اپلیکیشن فیدیبو روی موبایل، تبلت یا رایانه می‌‌توانید کتاب‌ها و مجلات بهترین ناشران ایرانی و بین‌المللی را قانونی بخوانید

۵۰۰+

|ناشر |

با نصب رایگان فیدیبو بر روی موبایل یا تبلت یا رایانه خود و دانلود کتاب از بهترین ناشران ایران، مطالعه را در فضای قانونی تجربه کنید.

نظرات کاربران
درباره کتاب مسخ

خیلی کتاب خاص و جالبیه .دوستش داشتم در عین ناامید کننده بودنش جالب بود
در 1 ماه پیش توسط
کتاب دو نوع روایات داره: یک روایت سطحی و نوشتاری کتاب هست که خود به تنهایی بسیار زیبا بود ، یعنی تبدیل شدن انسان به یک موجود غیر متعارف مثل حشره و افکار اون نسبت به خانواده و دل مشغولی هاش و کنار آمدن با ساختار جدیدی که ناخواسته بر اون غلبه کرده روایت دوم و مفهمومی کتاب دقیقا عکس روایت اول هست ، مسخ واقعی در وجود کسانی رخ داد که در واقع در ظاهر ادمی تبدیل به سنگی سرد شدن و همگی به خاطر قدرت بیان میتونستن اون رو به زبان بیارن و قابل درک بود در حالی که شخصیت اصلی دیگه زبانی برای گشودن و بیان احساسات و نگرانی هاش نداشت و صرفا بخاطر تغییر ظاهرش "مسخ" شد
در 3 ماه پیش توسط
سلام من تو ایران نیستم میخوام کتاب دریافت کنم امکانش است
در 3 ماه پیش توسط
من این کتاب۶سال پیش خوندم فوق العاده عالیه ولی چون کتاب سنگینیه ب دوستان توصیه می کنم نسخه ای رو ک کتاب رو‌ نقد ادبی و فلسفی کرده برای درک بهتر مطالعه کنند
در 4 ماه پیش توسط
جمله بندیش افتضاحه پیشنهاد نمی کنم اصلا
در 4 ماه پیش توسط