کتاب‌خوان فیدیبوک
فیدیبو نماینده قانونی نشر نی و بیش از ۵۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .

نیایش (گاندی)

نسخه الکترونیک کتاب نیایش (گاندی) به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است. تنها لازم است اپلیکیشن موبایل و یا نرم افزار ویندوزی رایگان فیدیبو را نصب کنید.

درباره کتاب :

کتاب «نیایش» نوشته مهاتما گاندی (۱۹۴۸-۱۸۶۹)، رهبر معنوی و سیاسی هند است.
گاندی یکی از بزرگ‌ترین و تاثیرگذارترین شخصیت‌های تاریخ معاصر جهان است. مردمان سراسر دنیا به اندیشه، افکار و شیوه زندگی او احترام می‌گذارند و بسیاری رهنمودهای او را به عنوان ایمانی قلبی پذیرفته‌اند. او به عنوان رهبری معنوی با شیوه نگاه و زیست متفاوتش توانست ملت هند را از سالها استعمار نجات دهد. شیوه‌ای که به مبارزه منفی و نفی خشونت در جهان شهرت دارد.
اما یکی از نکات جالب توجه درباره گاندی این است که او هیچ‌گاه جایزه صلح نوبل را نبرد، اگر چه ۵ بار در سالهای ۱۹۳۷ تا ۱۹۴۸ کاندیدای دریافت این جایزه شد. چند دهه بعد کمیته متولی اعطای جایزه صلح نوبل از این که نام وی را حذف کرده است اظهار تاسف نمود و رسما اعلام کرد که ملیت وی در رد نامش تاثیر گذار بوده است.
در این کتاب، مهم‌ترین نوشته‌های گاندی درباره‌ی سیر و سلوک معنوی و رابطه‌ی او با خدا گردآوری شده است.
مطالب این کتاب از میان نامه‌ها، مقاله‌ها، و کتاب‌هایی که طی پنجاه‌سال به نگارش درآمده‌اند انتخاب و گلچین شده است.
بخش نخستین کتاب «نیایش» ، کندوکاوی است در معنا و مفهوم نیایش و به موضوعات مورد توجه خوانندگان با هر کیش و مذهبی می‌پردازد. در بخش دوم، شیوه‌های نیایش توصیف شده‌اند. در این بخش، گاندی عقایدی را مطرح می‌کند که هدف از آن احیای سنن مذهبی هند است، عقایدی که به‌راحتی با تجربه‌ی سایر ملت‌ها نیز قابل انطباق است.
سخنان گاندی در این بخش نه‌تنها به شکل‌های نیایش مربوط می‌شود، بلکه به سوءاستفاده‌هایی ــ که از نهادهای مذهبی صورت می‌گرفت و گاندی را وامی‌داشت سبک و شیوه‌ی خاص خود را در سیر و سلوک معنوی پیش بگیرد ــ نیز اشاره دارد. بخش سوم، غور و غوصی است در قدرت راماناما، یا تکرار بی‌وقفه نام خدا، که گاندی آن را برترین شکل نیایش می‌دانست.

  • دسته بندی: دین و عرفان
  • ناشر: نشر نی - تاریخ نشر:
  • زبان: فارسی
  • حجم فایل : 1.55 مگابایت - تعداد صفحات : ۲۵۱ صفحه
  • شابک:

دانلود کتاب نیایش (گاندی) در فیدیبو

۲۷،۰۰۰+

| کتاب |

بیش از ۲۷،۰۰۰ کتاب، رمان جدید، پرطرفدار و رایگان را روی اندروید، آیفون و ویندوز دانلود و مطالعه کنید یا هدیه دهید.

۱،۵۰۰،۰۰۰+

| دانلود اپلیکیشن |

با دانلود رایگان اپلیکیشن فیدیبو روی موبایل، تبلت یا رایانه می‌‌توانید کتاب‌ها و مجلات بهترین ناشران ایرانی و بین‌المللی را قانونی بخوانید

۵۰۰+

|ناشر |

با نصب رایگان فیدیبو بر روی موبایل یا تبلت یا رایانه خود و دانلود کتاب از بهترین ناشران ایران، مطالعه را در فضای قانونی تجربه کنید.

نظرات کاربران

خیلی عالیست.....کتاب ارزشمند و فوق العاده است.....ممنونم
در 2 ماه پیش توسط محمد طاهری
سلام فیدیبو،توى تعطیلات عید منتظر مسابقه کتابخونیت ،بایک کتاب خوب با جایزه حداقل دومیلیون به سه نفر اول هستیم.
در 7 ماه پیش توسط سعيد