کتاب‌خوان فیدیبوک
فیدیبو نماینده قانونی انتشارات کتابسرای تندیس و بیش از ۵۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .

نفس بریده

نسخه الکترونیک کتاب نفس بریده به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است. تنها لازم است اپلیکیشن موبایل و یا نرم افزار ویندوزی رایگان فیدیبو را نصب کنید.

درباره کتاب :

هرتا مولر در سال 1953 در روستایی آلمانی زبان در غرب رومانی به دنیا آمد و خانواده اش جزو اقلیت آلمانی تبار بود. مادرش پس از جنگ جهاانی دوم به دست ارتش سرخ شوروی بازداشت و به اردگاه کار اجباری اعزام شد. پدربزرگش که در روزگا رخود کشاورز ثروتمندی بود و پدرش نیز زمان جنگ جهانی دوم از اعضای گروه اس اس وافن بود و در دوره حکومت کمونیست ها از طریق رانندگی کامیون امرار معاش می کرد. اولین مجموعه داستان کوتاه او در سال 1982 به زبان آلمانی و خارج از رومانی سبه چاپ رسید. او سال 1987 به آلمان مهاجرت کرد. پیش از مهاجرت در دو رشته زبان و ادبیات المانی و رومانیایی تحصیل کرده بود. در سال 2009 کمیته نوبل ادبیات اعلام کرد نوبل ادبیات به هرتامولر تعلق می گیرد که با تمرکز بر شعر و نثر ساده دورنمای زندگی کسانی را به تصویر کشیده که زندگی شان مصادره شده است.

دانلود کتاب نفس بریده در فیدیبو

۲۷،۰۰۰+

| کتاب |

بیش از ۲۷،۰۰۰ کتاب، رمان جدید، پرطرفدار و رایگان را روی اندروید، آیفون و ویندوز دانلود و مطالعه کنید یا هدیه دهید.

۱،۵۰۰،۰۰۰+

| دانلود اپلیکیشن |

با دانلود رایگان اپلیکیشن فیدیبو روی موبایل، تبلت یا رایانه می‌‌توانید کتاب‌ها و مجلات بهترین ناشران ایرانی و بین‌المللی را قانونی بخوانید

۵۰۰+

|ناشر |

با نصب رایگان فیدیبو بر روی موبایل یا تبلت یا رایانه خود و دانلود کتاب از بهترین ناشران ایران، مطالعه را در فضای قانونی تجربه کنید.

نظرات کاربران

بالاخره به صفحه ی آخر رسیدم.... صبر ایوب میخواد برا تمام کردن.... از متن کتاب: من زنده ام و فقط یکبار زندگی میکنم...
در 8 ماه پیش توسط fateme hatami
به کندی پیش میرم... اولین کتابی که حوصله تمام کردن ش و ندارم ولی سعی میکنم تمام ش کنم... اردوگاه کار اجباری شوروی سابق و با تمام جزئیات و ریز به ریز توضیح میده....گرسنگی، گرسنگی، گرسنگی، گرسنگی....
در 9 ماه پیش توسط fateme hatami
کتابى که گرسنگى در اردوگاه هاى کار اجبارى رو به طرز حیرت آورى توصیف مى کنه
در 2 سال پیش توسط باقر
خواندنش سخت بود. به دو دلیل: 1) فکر می کنم تا پیش از این هر کتابی که درباره ماجراهای جنگ های جهانی و شرایط کشورها بعدش خوانده بودم، یک طور سطحی خوانی بوده. یعنی انگار من یک توریستی باشم که یکی فاجعه را برای من تعریف کرده و من کمی مکدر شده ام. اما این کتاب تجربه جدیدی بود. آنقدر نان و فرشته گرسنگی تکرار می شود که تو حداقل کمی بیشتر از یک توریست می شوی و روزمرگی آن آدم ها در اردوگاه را درک می کنی. حداقل می فهمی که چقدر توریست هستی در مقابل همه این ماجراهایی که یک سری آدم ها آن ها را زندگی کرده اند و هنوز هم بعضی ها زندگی می کنند.2) کتاب یک غلط املایی های عجیبی دارد. به خصوص اوایلش. ترجمه هم یک طوری است. نمی دانم زبان خود کتاب سخت بوده یا در ترجمه یک جور گره داری درآمده. اواخر کتاب هم خیلی مبهم است. همین که نمی دانستم خود کتاب این طور نوشته شده یا سانسور این طورش کرده خواندنش را سخت می کرد. آن یک ستاره ای که از کتاب کم کردم به خاطر همین سختی دوم بود.
در 4 سال پیش توسط Saf...ura
در «نفس بریده» میتوان گم شد؛ میتوان گم کرده ها را پیدا کرد.‏
در 5 سال پیش توسط Lal...h