فیدیبو نماینده قانونی نشر افق و بیش از ۵۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .

داشتن و نداشتن

نسخه الکترونیک کتاب داشتن و نداشتن به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است. تنها لازم است اپلیکیشن موبایل و یا نرم افزار ویندوزی رایگان فیدیبو را نصب کنید.

درباره کتاب
داشتن و نداشتن

تو زیاد آدم می کشی؟ ا ور وردستش رو کشتی حالا می خووای خود کاپیتان رو بکشی؟
آن وقت کی می خواد ما رو برسونه آن طرف؟
رمان داشتن و نداشتن زندگی ناخدای یک کشتی ماهیگیری را تصویر می کند. سبک جزیی نگر و دیالوگ محور همینگوی در پرداخت صحنه های خشن این رمان بدیع و تاثیرگذار است.


  • دسته بندی:
  • ناشر: نشر افق - تاریخ نشر:
  • زبان: فارسی
  • حجم فایل : 1.15 مگابایت - تعداد صفحات : ۲۷۷ صفحه
  • شابک:

دانلود کتاب داشتن و نداشتن در فیدیبو

۲۸،۰۰۰+

| کتاب |

بیش از ۲۸،۰۰۰ کتاب، رمان جدید، پرطرفدار و رایگان را روی اندروید، آیفون و ویندوز دانلود و مطالعه کنید یا هدیه دهید.

۲،۰۰۰،۰۰۰+

| دانلود اپلیکیشن |

با دانلود رایگان اپلیکیشن فیدیبو روی موبایل، تبلت یا رایانه می‌‌توانید کتاب‌ها و مجلات بهترین ناشران ایرانی و بین‌المللی را قانونی بخوانید

۵۰۰+

|ناشر |

با نصب رایگان فیدیبو بر روی موبایل یا تبلت یا رایانه خود و دانلود کتاب از بهترین ناشران ایران، مطالعه را در فضای قانونی تجربه کنید.

نظرات کاربران
درباره کتاب داشتن و نداشتن

خیلی غم‌انگیزه اثری از نویسنده‌ای که دوستش داری، برات جذاب نباشه؛خوب نبودن کتاب رو می‌تونم به دلایل زیادی نسبت بدم که به فرم رمان و شیوه‌ی نگارش اون برمی‌گرده و نه درون‌مایه‌ش. چون فکر می‌کنم هر مضمونی رو می‌شه به بهترین شکل نوشت اون هم برای کسی مثل همینگوی. حتا فکر کردم شاید این اثر از کارهای اولیه‌ش باشه که ویکی‌پدیا حرفم رو رد کرد.به نظر من بخش دوم بهترین بخش کتاب بود که می‌تونست یه داستان کوتاه عالی باشه امابخش آخر چار افول شد و ورود شخصیت‌های تازه بی اون که تاثیری روی داستان اصلی بگذارند ذهن خواننده رو درگیر این مسئله می‌کنه که توی بخش آخر کتاب در حالی که چیزی به پایان کار نمونده این شخصیت‌های جدید قراره چی کار کنند! علاوه بر اون شخصیت‌پردازی و انتخاب راوی هم هوشمندانه نبود. شخصیت هری مورگان که شخصیت اصلی رمان بود بیشتر از طریق مونولوگ‌های درونی مستقیم و توی ذوق‌زننده معرفی می‌شد و راوی دانای کل هم به شکل ناخوشایندی توی ذهن همه می‌رفت. به طور کلی مونولوگ درونی وسیله‌ای برای باز کردن گره‌ها و رفع ابهام خواننده بود و سادهترین روش برای بیان مستقیم ناگفته‌های داستان.
در 3 سال پیش توسط
به طور اتفاقی این کتاب دستم افتاد و خب اولین کتابیه از همینگوی که خوندم. روایتش عجیب بود برام و حتی مورد علاقه م هم نبود ولی خب اینقدر خوب بود که همراهم کنه. توصیفاتش و تغییر زاویه دید و راوی ماجرا همه خیلی جالب بودن. فقط فصل یکی مونده به آخر که آدم های توی قایق ها و زندگیهاشون رو توضیح میداد اصلا برام جالب نبود و یه چندتا صفحه آخر فصل رو رد کردم. اصلا خوب نبود اونجاش، خواننده ذهنش درگیر سرنوشت هری مورگانه و اون وقت باید یه سری موارد غیر مرتبط در مورد آدمهای دیگه بخونه. ترجمه هم به روز و واضح نبود، یه سری اصطلاحات ماهیگیری و غیره هم لازم بود تو پاورقی توضیح داده بشن.
در 4 سال پیش توسط