0
امکان مطالعه در اپلیکیشن فیدیبو
دانلود
افسانه کارآفرینی
٪20

معرفی، خرید و دانلود کتاب افسانه کارآفرینی

چرا اغلب کسب وکارهای کوچک موفق نمی شوند و راه حل آن چیست؟
نویسنده:
مایکل گربر
درباره افسانه کارآفرینی

راه اندازی کسب و کار شخصی رویای بسیاری از افراد است. سالانه میلیون‌ها نفر درجهان کسب و کار خود را راه اندازی می‌کنند اما تعداد محدودی از آنها دوام می‌آورند و 40 درصد از آنها در طی یکسال ورشکست می‌شوند. مایکل گربر، مربی سرشناس کارآفرینی در کتاب «افسانه کار آفرینی» به سوال پرتکرار و چالش برانگیز «چرا اغلب کسب و کارهای کوچک موفق نمی‌شوند و راه حل آن چیست؟» پرداخته است. مطالعه این کتاب تاثیر قابل توجهی بر نگرش کارآفرینان خواهد داشت و استراتژی‌های گوناگونی را در مراحل مختلف کارآفرینی به آنها خواهد آموخت.

‌درباره‌ی کتاب افسانه کارآفرینی اثر مایکل گربر

کتاب افسانه کارآفرینی برای اولین بار در سال 1985 منتشر شد. مایکل گربر این کتاب را در 3 بخش و 19 فصل به نگارش درآورده است. او در این اثر، رشد و پیشرفت یک کسب و کار را مانند رشد و نمو انسان درنظر گرفته است و برای آنها سه مرحله کودکی، نوجوانی(توسعه) و بلوغ را معرفی کرده است. او معتقد است در هر یک از این مراحل باید از استراتژی‌های معینی بهره گرفت تا شرکت به مرحله‌ی بعدی خود برسد. هم‌چنین او سه جنبه‌ی شخصیتی کسب و کارها را مورد بررسی قرار داده است و آنها را با سه شخصیت مدیر، متخصص و کارآفرین معرفی می‌کند و روحیات و وظایف هریک را توضیح می‌دهد.

مایکل گربر معتقد است شما باید کسب و کارتان را به گونه‌ای بسازید که قابلیت الگوبرداری و تکرار برای سایر افراد را داشته باشد. چه بخواهید در آینده آن را بفروشید و چه بخواهید امتیاز آن را به کسی واگذار کنید، به این ترتیب کسب و کاری را خواهید ساخت که رشد آن به حضور و استراتژی‌های شما وابسته نخواهد بود.

مروری بر فصل‌های کتاب افسانه کارآفرینی

مقدمه

بخش یک: افسانه کارآفرینی و کسب و کارهای کوچک

بخش دوم: تحول کلی، چشم‌اندازی جدید در کسب وکار

بخش سوم: راه اندازی یک کسب و کار موفق

سخن آخر: بازگرداندن رویا به کسب و کارهای کوچک

‌درباره‌ی مایکل گربر نویسنده‌ی کتاب افسانه کارآفرینی

مایکل گربر نویسنده و کارآفرین در سال 1936 در آمریکا به دنیا آمد. او یک مربی اسنثنایی در حوزه تجارت و کسب و کارهای کوچک است. گربر موسس شرکت گربر و صاحب مجله‌ای است که مطالب آن به دغدغه‌ها و نیازهای کسب و کارهای کوچک اختصاص دارد. او با مربی‌گری و آموزش به کارآفرینان جوان هزاران شرکت نوپا در جهان را دچار تحول کرده است و تاثیر شگفت‌انگیزی بر رشد و پیشرفت آنها داشته است.

کتاب‌های مایکل برگر از پرفروش‌ترین کتاب‌های حوزه کارآفرینی است و تاکنون به بیش از 29 زبان مختلف دنیا ترجمه شده است. معروف‌ترین اثر او کتاب «افسانه کارآفرینی» است که تاکنون بیش از 5 میلیون فروش داشته است. از دیگر آثار این نویسنده‌ی برجسته می‌توان به کتاب‌های «بیداری کارآفرین درون» و « ۱۰ اصل موفق‌ترین کسب‌وکار کوچک در جهان» اشاره کرد.

ترجمه‌ی کتاب افسانه کارآفرینی به فارسی

انتشارات انتشارات نخبه‌سازان کتاب افسانه کارآفرینی را با ترجمه‌ی کاوش حسین تبار و مجید فیاض‌فر عرضه کرده و در اختیار علاقه‌مندان قرارداده است.

چرا باید کتاب افسانه کارآفرینی را خواند؟

کتاب افسانه کارآفرینی در دسته‌ی کتاب‌های موفقیت در کسب و کار قرار دارد. کتاب افسانه کارآفرینی مناسب برای گروه سنی بزرگ‌سال است. تعداد صفحات نسخه‌ی چاپی کتاب 287 صفحه است که با مطالعه‌ی روزانه 20 دقیقه می‌توانید این کتاب را در 14 روز بخوانید. کتاب افسانه کارآفرینی جزو کتاب‌های حجیم و بلند با موضوع موفقیت در کسب و کار است. این کتاب برای افرادی که وقت بیشتری برای مطالعه دارند و می‌خواهند در زمینه‌ی  موفقیت در کسب و کار زمان بیشتری را به مطالعه اختصاص دهند انتخاب مناسبی است.

‌در بخشی از کتاب افسانه کارآفرینی می‌خوانیم

همانطور که انسان به هنگام رشد تغییرات فراوانی را تجربه می کند. کسب وکار هم باید زمانی که درحال توسعه است دست خوش تغییرات فراوانی شود. متاسفانه اکثر کسب وکارها طبق این اصول اداره نمی‌شوند و به جای آنکه بر اساس نیازهای کسب وکارپیش بروند مطابق با خواسته‌های صاحبانشان جلو می روند.

روشی که متخصص برای اداره یک کسب وکار انجام می‌دهد نه تنها باعث رشد آن کسب وکار نمی‌شود بلکه آنرا ویران می کند. او فضایی را می خواهد تا در آن آزاد باشد و هر وقت اراده کرد، کاری را انجام دهد. او می خواهد از دست رئیس آزاد باشد.

متاسفانه آنچه متخصص می‌خواهد. باعث می‌شود تا کسب وکارش قبل از شروع نابود شود. برای اینکه علتش را بفهمید بیایید باهم دوره‌های رشد یک کسب وکار که شامل کودکی، نوجوانی و بلوغ می‌شود را بررسی کنیم. شناخت هر کدام از این دوره ها و آنچه در طول هر دوره در ذهن صاحب کسب وکار می‌گذرد، به ما کمک می‌کند تا بفهمیم چرا اکثر کسب وکارها به جایی نمی‌رسند و فرق کسب وکار ما با کارهای موفق دیگر چیست.

 شروع دوره کودکی اینگونه است که رئیسی در کار نیست و شما متخصص آزاد شده‌ای هستید که می‌توانید آنچه را که دوست دارید. در کسب وکار خود انجام دهید. در این لحظه امید و آرزو غلیان می‌کند. جو اطرافتان به خاطر وجود امکانات و نبود محدودیت هیجان انگیز می‌شود. احساس شما مثل وقتی است که بعد از چند ماه درس خواندن وارد تعطیلات تابستان شده‌اید. و دیگر از مدرسه خبری نیست. آزادی جدید برای شما مسرت بخش است. در ابتدا کاررخوب پیش می‌رود و قادرید به راحتی همه چیز را کنترل کنید. به عنوان یک متخصص عادت دارید تا هزینه‌ها و مخارج را خودتان پرداخت کنید.

در دوره کودکی ساعات اختصاص يافته به کسب وکارتان نه تنها با بی میلی سپری نمی شود بلکه به آن خوش‌بین نیز هستید. تنها سرگرم انجام کار اصلی تان(تخصص) هستید و صرفا انجام دادن آن شما را راضی نگه می‌دارد» زیرا کار کردن جزو طبیعت شماست و انجام آن برای  شما بسیار رضایت‌بخش است. علاوه بر این شما همواره به یاد داربد که اين کار متعلق به خود من است و صاحب آن هستم.

آن‌چه در بالا خواندید بررسی و نقد کتاب افسانه کارآفرینی اثر مایکل گربر بود. خرید و دانلود این اثر در همین صفحه امکان‌پذیر است. برای مطالعه‌ی دیگر کتاب‌ها در زمینه‌ی موفقیت در کسب و کار می‌توانید به قسمت دسته‌بندی کتاب‌ها مراجعه و کتاب‌های این موضوع را یکجا مشاهده کنید.

شناسنامه

فرمت محتوا
epub
گوینده هوشمند (AI)
راوی
حجم
1.۴۵ مگابایت
تعداد صفحات
287 صفحه
زمان تقریبی مطالعه
۰۹:۳۴:۰۰
نویسندهمایکل گربر
مترجم کاوش حسین تبار
مترجم دوم مجید فیاض فر
ناشرانتشارات نخبه‌سازان
زبان
فارسی
عنوان انگلیسی
The E-Myth Revisited : Why Most Small Businesses Don’t Work and What to Do About It‌‫‬‌
تاریخ انتشار
۱۳۹۳/۱۱/۲۹
قیمت ارزی
3 دلار
قیمت چاپی
19,900 تومان
مطالعه و دانلود فایل
فقط در فیدیبو
epub
راوی
۱.۴۵ مگابایت
۲۸۷ صفحه

نقد و امتیاز من

بقیه را از نظرت باخبر کن:
دیگران نقد کردند
4.6
از 5
براساس رأی 140 مخاطب
پربار 🌳 (6)
آموزنده 🦉 (5)
5
ستاره
77 ٪
4
ستاره
11 ٪
3
ستاره
4 ٪
2
ستاره
2 ٪
1
ستاره
3 ٪
88 نفر این اثر را نقد کرده‌اند.
5

قطعا به افرادی که قصد راه انداختن کاری رو دارن پیشنهاد میکنم بخونن با خوندن این کتاب به این نتیجه خواهید رسید که اگر کسب و کار شما بدون شما قادر به ادامه مسیر نباشد،دچار اشتباه استراتژیک هستید و در گوشه ای از مسیر مستهلک خواهید شد تا زمانی که کسب و کار شما مثل یک ساعت سیستماتیک کار نکند در توسعه آن دچار مشکل خواهید شد تا زمانی که افراد بدون هیچ تجربه قبلی نتوانند به عنوان کارمند وارد کسب و کار شما شوند،سیستم شما قابل توسعه نخواهد بود تا زمانی که بین شخصیت متخصص خود و شخصیت مدیر خود و شخصیت کارافرین خود تعادلی که لازم است را سامان ندهید،کسب و کار شما هیچگاه به مرحله بلوغ نخواهد رسید و شاید از مرحله کودکی به مرحله نوجوانی هم وارد نگردد ارزش این کتاب رو کسانی بیشتر درک خواهند کرد که کاری رو راه انداخته باشند و شکست خورده باشن

4

به نظرم کتاب جالبی بود. پر از نکته های کاربردی و روزمره بود. البته اونهایی که درگیر کسب و کار هستند قطعا میدونند که چیزی به نام کلید طلایی برای موفقیت در کار وجود نداره و اگه دنبال این کلید تو این کتاب هستید, چیزی عایدتون نمیشه. ولی نکاتش تقریبا کامل بود و با تمرین در دنیای واقعی میشه نتایجش رو به وضوح دید. سر نخ های بسیار کاملی می داد.

2

فعلا ۲ ستاره دادم چون با اینکه ترجمه روان هست ولی دقت کافی ندارد مثلا در نسخه اصلی عبارت فرض فاجعه بار به شکل زیر آمده است That Fatal Assumption is: if you understand the technical work of a business, you understand a business that does that technical work به این معنا که ما اغلب کارهای فنی بقیه کسب و کارها را می‌بینیم و فکر میکنیم که کسب و کاری که در حال انجام این کار است را فهمیده‌ایم موضوعی بسیار مهم حالا در ترجمه چی نوشته؟ فرد فکر میکند برای موفقیت کسب و کار تخصص کافی است واقعا این قسمت از ترجمه ناامیدکننده بود

5

کتابی فوق العاده عالی همه نکات بدون اغراق وواقعی میباشد نثرروان وساده وقابل فهم من۱۱سال است که کاسبی میکنم وفکرمیکنم اگراین کتاب راقبل ازشروع شغلم مطالعه میکردم به خیلی ازمشکلاتی که درکتاب به درستی ذکرشده دچارنمیشدم وبخاطرکمبوداطلاعات کارافرینی ومدیریتی۳بارورشکست نمیشدم درکسب وکارهای حاشیه شغلم

5

این کتاب یک شاه راه، راهنمای مسیر و ادامه حیات کسب و کارهای نوپاست. داستان زندگیش رو که بیان کرد برام شگفت آور بود شروعش از ۴۰سالگی بود و به من فهماند هیچوقت دیگر نیست. تصویری که ما از کسب و کار سارا در ذهن خود پروراندیم رو در انتها باید میگفت که نگفت.

5

به موضوع کسب و کار و راه اندازی آن به صورت کاملا بنیادین برخورد کرده و حتی آن را به رسالت زندگی پیوند معنی دار زده.. همه کتاب برام جالب بود، به خصوص این نکته که ما در کسب و کاری که راه اندازی میکنیم در حقیقت ایده ای که برای زندگی داریم و نیز شخصیت خود را جلوه گر میکنیم.. این کتاب به عنوان یک نقشه راه اصیل عمل می کند.

5

این کتاب رو نمیشه توی تاریخ محدود کرد. در واقع یه راهنمای مدیریتی برای گسترش کسب و کار هست بدون این که موانع بتونن متوقفتون کنن. و جالب اینه که همه اینا رو به زبون ساده و قابل فهم و به طور داستان وار نوشته تا همه به راحتی بفهمند. عاااااالیه این کتاب. شک نکنید. بخونیدش

3

این کتاب در سال ۱۹۹۵ چاپ شده، یعنی اطلاعات و اسناد آن به قبل از دهه ۹۰ میلادی مربوط میشه! و سوالی که باید پرسید اینه که این کتاب بعد از تحولات عجیب در قرن بیست و یک، هنوز هم کاربرد داره؟

5

تا وسطای کتاب را خوندم.باید بگم این کتاب در نوع خودش فوق العادست.اگر خواننده دنبال اینچنین اطلاعاتی باشد زود متوجه خواهد شد که چه گنجی در این کتاب پنهان شده. ممنونم فیدیبو

5

کتاب شامل‌دستور العمل های کاربردی و راه حل‌های مشخص برای شروع و اداره کسب و کار و گسترش آن است. ترجمه هم بسیار روان و خوب است. به صاحبان کسب و کار کوچک و بزرگ توصیه میکنم حتما این کتاب‌رو مطالعه کنن. قطعا اطلاعات مفیدی جهت پیشرفت کسب و کارتان پیدا خواهید کرد.

نمایش 78 نقد دیگر
4.6
(141)
پربار 🌳 (6)
12,000
٪20
9,600
تومان
%30
تخفیف با کد «HIFIDIBO» در اولین خریدتان از فیدیبو

گذاشتن این عنوان در...

قفسه‌های من
نشان‌شده‌ها
مطالعه‌شده‌ها
افسانه کارآفرینی
٪20
افسانه کارآفرینی
چرا اغلب کسب وکارهای کوچک موفق نمی شوند و راه حل آن چیست؟
انتشارات نخبه‌سازان
4.6
(141)
پربار 🌳 (6)
12,000
٪20
9,600
تومان