فیدیبو نماینده قانونی انتشارات نخبه‌سازان و بیش از ۶۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .
کتاب افسانه کارآفرینی

کتاب افسانه کارآفرینی
چرا اغلب کسب‌وکارهای کوچک موفق نمی‌شوند و راه‌حل آن چیست؟

نسخه الکترونیک کتاب افسانه کارآفرینی به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است.


فقط قابل استفاده در اپلیکیشن‌های iOS | Android | Windows فیدیبو

درباره کتاب افسانه کارآفرینی

ریشه های موفقیت برترین کسب و کارهای دنیا کدامند؟ هفت استراتژی کاربردی که در توسعه کسب و کار باید بدانید نحوه به کارگیری صحیح قانون پنج هزار برابر در کسب و کار کاربرد قانون نقطه قدرت در کسب و کار

  • ناشر انتشارات نخبه‌سازان
  • تاریخ نشر
  • زبان فارسی
  • حجم فایل 1.45 مگابایت
  • تعداد صفحات ۲۸۷ صفحه
  • شابک

بخشی از کتاب افسانه کارآفرینی

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:پیش گفتار (مقدمه ویرایش دوم)

پانزده سال از زمان چاپ اول کتاب افسانه کارآفرینی(۱) می گذرد. در این مدت وقایع عجیب، دردناک و خوشایند زیادی در کار و زندگی ام اتفاق افتاده است.
دون خوآن(۲) در کتاب افسانه های قدرت(۳) می گوید: «تفاوت اصلی بین مرد عادی و یک جنگجو در این است که جنگجو هر اتفاقی را به عنوان یک مبارزه در نظر می گیرد در حالیکه یک مرد عادی آنرا نعمت و یا بلا از جانب خداوند می پندارد». اگر آنچه دون خوآن می گوید، درست باشد، من همانند آن مرد عادی هستم که با خود فکر می کند در صورتی می تواند تبدیل به یک جنگجو شود که خداوند به او قدرت خاصی عطا نماید و در غیر این صورت تا ابد در همان حالت باقی خواهد ماند.
در این پانزده سال، من گرفتاری های مالی و کاری زیادی داشته ام؛ در عین حال موفقیت های بسیار خوبی هم کسب کرده ام. از جمله این موفقیت ها می توانم به ازدواجم با لین که شانزده سال از آن می گذرد و حاصل آن دو فرزند خارق العاده به نام های سام و آلکس است اشاره کنم. به لطف دخترم و دامادم صاحب نوه هایی با نام های سارا، الیجا، نوآ، هانا و ایسایا شده ام؛ سرتاسر دنیا را پیموده ام تا با صدها هزار صاحب کسب وکار کوچک در استرالیا، کانادا، اسپانیا، نیوزلند، ژاپن، پورتوریکو، مکزیک، اندونزی و تمام شهرهای بزرگ ایالات متحده آمریکا صحبت کنم. در تمام این دوران همه کسانی که سخنرانی های من را شنیده اند و یا از نزدیک با من در ارتباط بوده اند پشتیبانی بسیار زیادی از من کرده اند.
به طور خلاصه، در این سال ها زندگی من سرشار از وقایع هیجان انگیز، سخت و دشوار، ناامیدکننده، خسته کننده، فرساینده، کسالت بار، مفید و ارزنده و رضایت بخش بوده است. برای شخصی مثل من که با فرازو نشیب های زندگی به خوبی آشناست ورشکسته شدن نه تنها دردآور نیست بلکه درس های زیادی به انسان می آموزد.
این کتاب نتیجه ۱۵ سال تجربه فعالیت من در شرکت توسعه کسب وکار جهانی گربر(۴) است. در واقع تمام دیدگاه های این کتاب حاصل تجربه هایی است که من در این شرکت کسب کرده ام.
از سال ۱۹۸۶ که نسخه اول این کتاب(۵)منتشرشد تا به امروز، بسیاری از خوانندگان (صاحبان مشاغل کوچک) از من خواسته اند دیدگاه های نوشته شده در کتاب را برایشان روشن و واضح سازم تا آنها بتوانند این دیدگاه ها را به شکل بهتری در مشاغل خود به کار ببرند. از این رو مطالب این کتاب به بسیاری از سوالاتی که طی چندین سال گذشته در مورد موفقیت در کسب وکار مطرح شده است، پاسخ می دهد و فرصتی را برای خوانندگان فراهم می آورد تا با شور و شوقی تازه و طرز فکری تیزبینانه ـــــ که برگرفته از اصول و مبانی همین کتاب است ـــــ طوری دیگر به مشاغل خود بنگرند.
در این کتاب تلاش کرده ام، به بیشتر سوالات مهمی که در مورد مبانی هر فصل از من پرسیده شده بود را از طریق گفتگو با خانمی به نام سارا پاسخ دهم. تجربه، صبوری، هوش و شور و اشتیاق سارا در کسب وکار به من کمک کرده تا بتوانم با ارائه راه حل برای صاحبان کسب وکارهای کوچک، آنها را دوباره سازماندهی کنم. امیدوارم پرسش های مطرح شده از طرف سارا به همان اندازه که برای من جذاب و دلنشین بوده برای شما هم جالب باشد.
اما قبل از آنکه شما را با سارا آشنا کنم، دوست دارم تا بعضی از طرز تفکرهای صاحبان مشاغل کوچک را با شما در میان بگذارم.
سوالی که اغلب از من می پرسند این است: «صاحبان مشاغل بسیار موفق چه چیزهایی می دانند که ما نمی دانیم؟»
برخلاف باور عمومی، تجربه به من نشان داده است، دلیل موفقیت افرادی که در کارشان بسیار خوب عمل می کنند و تقریباً استثنایی هستند، دانش زیاد آنها نیست. بلکه تشنه یادگیری بودن دلیل موفقیت آنهاست.
مشکلی که در بیشتر کسب وکارهای ناموفق با آن روبرو بوده ام این نبوده است که صاحبان آنها اطلاعات کافی درباره مسائل مالی، بازاریابی، مدیریت و اجرا نداشته اند ـــــ اگر هم راجع به این مسائل اطلاعی نداشته باشند به آسانی می توانند آنرا فراگیرند ـــــ بلکه آنها وقت و انرژی خود را صرف دفاع از کارهایی می کنند که فکر می کنند، از آن آگاهند.
بیشتر افرادی که در عرصه کسب وکار با آنها برخورد داشته ام کسانی هستند که حاضرند هزینه های گزافی را متحمل شوند تا آن کاری که فکر می کنند درست است و به آن پایبند هستند را ارتقاء دهند. در این حالت، دیگر جایی برای صحبت در مورد کسب وکار باقی نمی ماند، زیرا شما می توانید در چشمان، وضعیت بدن و لحن کلام این افراد تعصب و پایبندی به اصولشان را مشاهده کنید.
انسان های بسیار موفق هرگز تعصبی نیستند. آنها منطقی فکر می کنند، تحت تاثیر احساسات خود قرار نمی گیرند، در مورد جزئیات کارشان مشتاق و واقع بین بوده و با واقعیت های تلخ و زشت زندگی آشنا هستند. آنها می دانند تعصب بر روی بعضی از اصول باعث صدمه زدن به کارشان می شود.
بسیاری از افراد موفقی را که من می شناسم، دارای فهم و درک درونی هستند و با تمرکز کردن بر روی چیزهای به ظاهر جزئی، بی اهمیت و خسته کننده که به نظر مهم نمی آیند به موفقیت های بیشتری دست می یابند. آنها حتی این طرز فکر را در زندگیشان هم اجرا می کنند.
وقتی کارهای کوچک و کسل کننده به درستی و با دقت و هدفمند اجرا می شوند، در نهایت باعث بهبود کیفیت و ایجاد تغییرات فراوان در کسب وکار می شوند. طوری که آن کسب وکار را نسبت به سایرکسب وکارها متمایز می کند.
بله، حقیقت ساده ای که من در مورد بزرگترین صاحبان مشاغل فهمیده ا م این است که آنها واقعاً علاقه مندند تا با انجام دقیق کارهای کوچک تاثیرات شگفت آوری از خود بجا بگذارند. به خاطر همین علاقه است که من این کتاب را به شیفتگان آن اهدا می کنم.
این کتاب یک راهنمای عملی برای تمام کسانی است که می دانند راه اندازی یک کسب وکار بسیار موفق نیازمند تحقیق و بررسی مستمر و بی پایان است و در این راه بایستی با فشارهای درونی و بیرونی بسیاری دست وپنجه نرم کنند. فشارهایی که دارای پیچیدگی های بی شمار است و مدام انسان را متحیر و غافلگیر می کنند.
اما اگر موفقیت را نقطه پایانی فرض کنیم در آن صورت علاقه برای ایجاد یک کسب وکار موفق با اشتیاق برای رسیدن به موفقیت فرق دارد.
تجربه به من نشان داده برای آنکه بتوانیم همیشه روحیه شاد خود را حفظ کنیم، بایستی نقاط پایانی را با نقاط ابتدایی جایگزین کنیم. یعنی موفقیت را در هر لحظه تجربه کنیم و لذت بردن از آنرا به لحظه آخر موکول نکنیم.
لذا این کتاب راجع به پایان موفقیت ها نیست، بلکه درباره شروع و آغاز آنهاست، درباره بازی است که هیچگاه پایان نمی پذیرد، فرآیند دل نشین، کامل شدن دائمی احساسات، آگاهی و انسانیت ما است و این تنها با توجه به جریاناتی که در زمان حال روی می دهد حاصل می شود.
من معتقدم کسب وکار ما همانند آینه ای است که واقعیت درونی ما را منعکس می کند و ما خودمان را آنطور که هستیم در آن می بینیم و آنچه را که واقعاً می دانیم ــــ یا نمی دانیم ــــ می توانیم هر لحظه به طور مستقیم و صادقانه در آن مشاهده کنیم.
همچنین معتقدم کسب وکار ما نمادی از منش و خلق و خوی ماست.
خردمندی می گفت: «خودت را بشناس». من می خواهم خطاب به کسی که در شُرف راه اندازی کسب وکاری قرارگرفته جمله ای را به گفته آن خردمند اضافه کنم. سفر خوبی داشته باشی و موفقیت همراهت باشد.
در پایان می خواهم نقل قول آموزنده ای از آنتونی گرین بنک(۶) را برایتان بازگو کنم. او در کتاب بقاء(۷) می گوید: «برای پشت سر گذاشتن شرایط بسیار دشوار، شما نیاز به عکس العمل یک راننده مسابقه گراند پریکس(۸) یا زور بازوی هرکول و یا مغز انیشتین ندارید. فقط لازم است بدانید که چه کار مناسبی را باید انجام دهید».

مایکل گربر

نظرات کاربران درباره کتاب افسانه کارآفرینی

به نظرم کتاب جالبی بود. پر از نکته های کاربردی و روزمره بود. البته اونهایی که درگیر کسب و کار هستند قطعا میدونند که چیزی به نام کلید طلایی برای موفقیت در کار وجود نداره و اگه دنبال این کلید تو این کتاب هستید, چیزی عایدتون نمیشه. ولی نکاتش تقریبا کامل بود و با تمرین در دنیای واقعی میشه نتایجش رو به وضوح دید. سر نخ های بسیار کاملی می داد.
در 2 سال پیش توسط حسین
تا وسطای کتاب را خوندم.باید بگم این کتاب در نوع خودش فوق العادست.اگر خواننده دنبال اینچنین اطلاعاتی باشد زود متوجه خواهد شد که چه گنجی در این کتاب پنهان شده. ممنونم فیدیبو
در 3 سال پیش توسط کامران هلاکوئی
این کتاب یک شاه راه، راهنمای مسیر و ادامه حیات کسب و کارهای نوپاست. داستان زندگیش رو که بیان کرد برام شگفت آور بود شروعش از ۴۰سالگی بود و به من فهماند هیچوقت دیگر نیست. تصویری که ما از کسب و کار سارا در ذهن خود پروراندیم رو در انتها باید میگفت که نگفت.
در 2 ماه پیش توسط مهدی آبادیان
این کتاب فوق‌العاده است. این کتاب رو باید چند بار خوند
در 1 سال پیش توسط مصطفی رضیئی
واقعا عالیه. قسمت به قسمتش رو در کسب و کارم حس کردم. هرکی نخونه نیم عمرش بر فناست
در 1 سال پیش توسط احسان سهرابی مقدم
کتابی فوق العاده عالی همه نکات بدون اغراق وواقعی میباشد نثرروان وساده وقابل فهم من۱۱سال است که کاسبی میکنم وفکرمیکنم اگراین کتاب راقبل ازشروع شغلم مطالعه میکردم به خیلی ازمشکلاتی که درکتاب به درستی ذکرشده دچارنمیشدم وبخاطرکمبوداطلاعات کارافرینی ومدیریتی۳بارورشکست نمیشدم درکسب وکارهای حاشیه شغلم
در 3 ماه پیش توسط حسین دیدارپور
قطعا به افرادی که قصد راه انداختن کاری رو دارن پیشنهاد میکنم بخونن با خوندن این کتاب به این نتیجه خواهید رسید که اگر کسب و کار شما بدون شما قادر به ادامه مسیر نباشد،دچار اشتباه استراتژیک هستید و در گوشه ای از مسیر مستهلک خواهید شد تا زمانی که کسب و کار شما مثل یک ساعت سیستماتیک کار نکند در توسعه آن دچار مشکل خواهید شد تا زمانی که افراد بدون هیچ تجربه قبلی نتوانند به عنوان کارمند وارد کسب و کار شما شوند،سیستم شما قابل توسعه نخواهد بود تا زمانی که بین شخصیت متخصص خود و شخصیت مدیر خود و شخصیت کارافرین خود تعادلی که لازم است را سامان ندهید،کسب و کار شما هیچگاه به مرحله بلوغ نخواهد رسید و شاید از مرحله کودکی به مرحله نوجوانی هم وارد نگردد ارزش این کتاب رو کسانی بیشتر درک خواهند کرد که کاری رو راه انداخته باشند و شکست خورده باشن
در 5 روز پیش توسط محسن
کتاب بسیار خوب و کاربردی است.
در 1 ماه پیش توسط omi...ia1
من این کتاب رو خوندم.به نظرم نکات جالبی رو گفته ک میشه ازش در هر کسب و کاری استفاده کرد.بیشتر از همه روان یودن متن کتاب نظرم روجلب کرد.
در 4 هفته پیش توسط ami...our
کتاب خوبیست ممنون
در 1 سال پیش توسط علی زیدی