Loading

چند لحظه ...
کتاب استراتژی بنگاه مادر

کتاب استراتژی بنگاه مادر

نسخه الکترونیک کتاب استراتژی بنگاه مادر به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید

با کد تخفیف hifidibo این کتاب را در اولین خریدتان با ۵۰٪ تخفیف یعنی ۳,۷۵۰ تومان ارزان‌تر بخرید!

نقد و بررسی کتاب استراتژی بنگاه مادر

درباره‌ی کتاب استراتژی بنگاه مادر اثر مارکوس الکساندر و مایکل گولد

بنگاه مادر عبارتی است که مترجمین کتاب از آن برای مفهوم Corporate که در عنوان انگلیسی کتاب مطرح شده است استفاده کرده‌اند. یکی دو دهه می‌شود که شرکت‌های به اصطلاح هلدینگ یا مادر تخصصی با زمینه‌های گسترده‌ای از کسب و کار و سرمایه‌گذاری یا خریداری شرکت‌های متنوع شکل گرفته‌اند. بسیاری از این شرکت‌ها به دلیل دولتی بودن یا وابستگی به منابع دولتی شاید تا اندازه‌ی زیادی دغدغه‌ی سود و زیان خود را نداشته‌اند و با استراتژی‌های مدیریتی عمومی مدیریت شده‌اند. کتاب حاضر نشان می‌دهد که برای سودده بودن یک بنگاه مادر باید دیدگاهی فراتر از برنامه‌ریزی و استراتژی یک بنگاه تک کارکرد داشت.

مروری بر فصل‌های کتاب استراتژی بنگاه مادر

کتاب استراتژی بنگاه مادر در سه بخش نوشته شده است. بخش اول این کتاب با عنوان استراتژی بنگاه مادر و مزیت مادری چهاچوب‌های ایجاد یک بنگاه مادر را با خواننده به اشتراک می‌گذارد. در این بخش خواننده با بسیاری از مزایایی که یک کسب و کار می‌تواند با تبدیل شدن به یک بنگاه مادر به آن‌ دست پیدا کند آشنا می‌شود. در بخش دوم این کتاب با عنوان استراتژی‌های موفق بنگاه مادر نویسندگان به بیان الگو‌هایی می‌پردازند که بر اساس آن‌ها یک بنگاه مادر می‌تواند سودآوری داشته باشد و عبارت دیگر مزایای بیشتری را در نتیجه‌ی ایجاد بنگاه مادر برای کسب و کار ایجاد کند. بخش سوم و آخر این کتاب به نام پدیدآوری استراتژی بنگاه مادر با بررسی مباحث تئوریک مطرح شده در فصول اول و دوم کتاب به ارائه‌ی راهکار و دستورالعملی عمل‌گرایانه برای ایجاد و طراحی استراتژی برای بنگاه‌های مادر می‌پردازد.

‌در بخشی از کتاب استراتژی بنگاه مادر می‌خوانیم

نابودی ارزش، نقطه‌ی مقابل ارزش آفرینی است. پی‌بردن به امکان نابودی ارزش، مستلزم شناخت عوامل کلیدی موفقیت کسب و کارها و حصول شناخت از عدم تناسب احتمالی هر یک از ویژگی‌های مادری با کسب و کارها است. عوامل کلیدی موفقیت کسب و کارها منابع و قابلیت‌های اصلی مورد نیاز برای تبدیل شدن به رقیبی کارآمد در بازار است.

تجزیه و تحلیل باید بر آن عوامل کلیدی موفقیتی متمرکز گردد که محتملا، تحت تاثیر سازمان مادر قرار می‌گیرند. یک نقطه‌ی شروع، شناخت عوامل موفقیتی‌اند که با حداقل وظایف مادری – انتصاب مدیران ارشد، توافق در مورد پایش اهداف عملکرد، تصویب تصمیمات عمده،  واکنش نشان دادن به کشاکش‌های رابطه‌ای مرتبط‌اند. برای موفق شدن این کسب و کار، چگونه مدیرانی لازم اند؟ کسب و کار با چه چالش‌های عمده‌ای مواجه است و عملکرد چگونه باید مورد سنجش قرار گیرد؟ ماهیت تصمیمات عمده‌ای که کسب و کار با آن‌ها مواجه است، به ویژه تصمیمات مرتبطب با مخارج سرمایه‌ای چیستند؟ چه زمینه‌های ارتباطی با سایر کسب و کارهای سبد وجود دارد؟ با شناخت عوامل کلیدی موفقیت در هریک از این زمینه ها است که امکان قضاوت در مورد عدم تناسب هریک از ویژگی‌های مادری میسر می‌گردد که به نحوی به نابودی ارزش می‌انجامند.

ترجمه‌ی کتاب استراتژی بنگاه مادر به فارسی

انتشارات آریانا قلم کتاب استراتژی بنگاه مادر را با ترجمه‌ی اسماعیل صادقی و ناهید صفایی عرضه کرده و در اختیار علاقه‌مندان قرارداده است. این کتاب ترجمه‌ای است از کتاب Corporate level strategy: Creating Value in Multibusiness Company  که در سال 1994 میلادی به چاپ رسیده است.

چرا باید کتاب استراتژی بنگاه مادر را خواند؟

امروزه در کشور ما هم شرکت‌های بسیاری با یکدیگر ادغام شده‌اند یا کسب و کار‌های متنوع و گاهی بی‌ارتباطی را مدیریت کرده‌اند. این شرکت‌ها که به نام شرکت‌های مادر تخصصی، هولدینگ، سرمایه‌گذاری و امثال آن شناخته می‌شوند همگی ناشی از الگو‌برداری از شرکت‌های چند کسب و کاره‌ هستند. ناشر کتاب در مقدمه‌ای که برای کتاب نوشته است توضیح می‌دهد که اگرچه امروزه تبدیل شرکت به یک بنگاه مادر می‌تواند بسیاری از مشکلات سازمانی را حذف کند اما تحقیقات نشان‌داده است که لزوما گسترش کسب و کار شرکت در جهت عمودی و افقی می‌تواند منجر به سوددهی بیشتر شرکت نشود و لازم است تمام کسانی که در مقیاسی کلان‌تر از کسب و کار‌های کوچک مسئولیت ایجاد ساختارها یا مدیریت بنگاه‌های مادر را به عهده دارند درباره‌ی شرایط سود‌دهی این نوع بنگاه‌ها اطلاعات کافی داشته باشند. کتاب پیش‌رو نوشته‌ای با این موضوع است که به تعریف استراتژی‌های سوددهی و ساختاردهی بنگاه‌های مادرمی‌پردازد.

  • کتاب استراتژی بنگاه مادر در دسته‌ی کتاب‌های اقتصاد و مدیریت قرار دارد.
  • کتاب استراتژی بنگاه مادر مناسب برای گروه سنی بزرگ‌سال است.
  • تعداد صفحات نسخه‌ی چاپی کتاب 776 صفحه است که با مطالعه‌ی روزانه 20 دقیقه می‌توانید این کتاب را در 38 روز بخوانید.
  • کتاب استراتژی بنگاه مادر جزو کتاب‌های حجیم و بلند با موضوع اقتصاد و مدیریت است. این کتاب برای افرادی که وقت بیشتری برای مطالعه دارند و می‌خواهند در زمینه‌ی  اقتصاد و مدیریت زمان بیشتری را به مطالعه اختصاص داهند انتخاب مناسبی است.

آن‌چه در بالا خواندید بررسی و نقد کتاب استراتژی بنگاه مادر اثر مارکوس الکساندر و مایکل گولد بود.خرید و دانلود این اثر در همین صفحه امکان‌پذیر است. برای مطالعه‌ی دیگر کتاب‌ها در زمینه‌ی اقتصاد و مدیریت می‌توانید به قسمت دسته‌بندی کتاب‌ها مراجعه و کتاب‌های این موضوع را یکجا مشاهده کنید.

مشخصات کتاب استراتژی بنگاه مادر

نظرات کاربران درباره کتاب استراتژی بنگاه مادر

کتاب بسیار مفیدی در زمینه مدیریت کلان بنگاه‌ها هست. در کنار سایر کتاب‌های نویسنده در این زمینه مثل "استراتژی کلان بنگاه"، دید خیلی خوبی تو زمینه استراتژی شرکت‌های مادر به مخاطب میده.
در ۳ سال پیش توسط مریم غنوی ( | )
ازبهترین کتابهای مرجع در تدوین استراتژی هلدینگ ها میباشد
در ۶ سال پیش توسط ate...533 ( | )
ترجمه افتضاح. حداقل‌های انتقال مفهوم و جمله بندی را نیز ندارد. جای تاسف و تعجب است این سطح از کیفیت نازل ترجمه ...
در ۱۱ ماه پیش توسط صالح اسکندرزاده ( | )
این کتاب یکی از مهمترین کتابها در حوزه شرکتهای هلدینگ است. متاسفانه بعد از خواندن چند صفحه، به این نتیجه رسیدم که ترجمه کتاب به نحوی است که عملاً آن را غیر قابل خواندن و درک می نماید. جای بسی تأسف است که بسیاری از کتاب مدیریتی مشکل ترجمه دارند. از ناشرین کتاب های مدیریتی توقع می رود که مفاهیم مدیریت کیفیت را در امر ترجمه و نشر به کار گیرند.
در ۱ سال پیش توسط p.n...vab ( | )
این کتاب مرجع خیلی کاملی برای استراتژی هولدینگ هاست و نگاهی فراتر از طراحی پورتفولیو سرمایه گذاری ها دارد
در ۲ سال پیش توسط حسین اکبری ( | )
  • ۱
  • ۲
  • بعدی ›
  • آخرین ››