کتاب‌خوان فیدیبوک
فیدیبو نماینده قانونی انتشارات روزنه و بیش از ۵۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .

ایران در عصر نادر

نسخه الکترونیک کتاب ایران در عصر نادر به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است. تنها لازم است اپلیکیشن موبایل و یا نرم افزار ویندوزی رایگان فیدیبو را نصب کنید.

درباره کتاب :


داستان زندگی نادر منحنی تکان‌دهنده‌ای است از شروعی مبهم، تا توطئه‌ای بی‌رحمانه، موفقیت نظامی، جلال و ثروت و سپس انحراف؛ تا خطا، ارعاب، استیصال، قساوت ددمنشانه، جنون و در نهایت مرگ، آن هم در مکان و زمانی که برای اکثر خوانندگان غربی کاملاً مبهم است. نادر که در ربع اول قرن هجدهم به عنوان سرداری گمنام با تباری ناشناخته آغاز کرد، ایران را از اشغال افاغنه نجات داد، ترکان عثمانی را از کشور بیرون راند، با زیرکی و مهارت روس‌ها را نیز از خاک ایران اخراج کرد، قلمروهای عثمانی را مورد تعرض قرار داد و آنها را در سرزمین خویش مغلوب کرد، خود را شاه خواند، به افغان‌ها در سرزمین مادری‌شان حمله کرد و آنها را مجدداً شکست داد، سپس به هندوستان لشکر کشید و بر دهلی دست یافت. قبل از بازگشت مجدد به غرب کشور و چیره شدن دوباره بر عثمانی‌ها به آسیای مرکزی وارد شد و ازبک‌ها و ترکمن‌ها را به اطاعت خویش درآورد. ارتش نادر در اوایل دهه ۱۷۴۰ احتمالاً قوی‌ترین نیروی نظامی در جهان محسوب می‌شد و در کادر فرماندهی او افسرانی پدید آمدند که بعدها توانستند ایالات مستقلی را در افغانستان و گرجستان ایجاد کنند. اما نادر پس از دهلی افول کرد. او بیمار شد و به آزمندی وسواس‌گونه، دیوانگی و قساوت مبتلا گردید و در نهایت توسط سرداران خویش به قتل رسید.

  • دسته بندی: تاریخ کهن ، مردان سیاست
  • ناشر: انتشارات روزنه - تاریخ نشر:
  • زبان: فارسی
  • حجم فایل : 4.32 مگابایت - تعداد صفحات : ۳۷۲ صفحه
  • شابک:

دانلود کتاب ایران در عصر نادر در فیدیبو

۲۷،۰۰۰+

| کتاب |

بیش از ۲۷،۰۰۰ کتاب، رمان جدید، پرطرفدار و رایگان را روی اندروید، آیفون و ویندوز دانلود و مطالعه کنید یا هدیه دهید.

۱،۵۰۰،۰۰۰+

| دانلود اپلیکیشن |

با دانلود رایگان اپلیکیشن فیدیبو روی موبایل، تبلت یا رایانه می‌‌توانید کتاب‌ها و مجلات بهترین ناشران ایرانی و بین‌المللی را قانونی بخوانید

۵۰۰+

|ناشر |

با نصب رایگان فیدیبو بر روی موبایل یا تبلت یا رایانه خود و دانلود کتاب از بهترین ناشران ایران، مطالعه را در فضای قانونی تجربه کنید.

نظرات کاربران

از خریدش پشیمان شدم و نتونستم به نیمه هم برسونم مطالبی نوشته شده که خود نویسنده هم بارها در متن کتاب به صحتش شبهه وارد کرده
در 2 ماه پیش توسط dav...uhi
دو نفر مترجم این کتاب هستند. در چنین مواردی معمولا می شود نتیجه گرفت که کار اصلی به عهده فردی بوده است که شهرت کمتری دارد‌. به هر ترتیب اخلاقی نیست که مسئولین این بخش از فیدیبو در عنوان مترجم فقط به نام دکتر زیبا کلام اشاره کرده اند. امیدوارم تصحیح شود‌.
در 2 ماه پیش توسط علی رضا دارابی
بسیار عالی و روان و پر محتوا.بدون اضافی.
در 6 ماه پیش توسط aly khezri
کتاب جالب با نثر جذاب و ترجمه خوب...به دوستان توصیه میکنم این کتاب رو بعد از ما چگونه ما شدیم مطالعه کنند تا نتیجه گیری عمیق تری داشته باشند.
در 7 ماه پیش توسط رضا
کتاب یه جورایی رمان تاریخی در مورد نادرشاه هست
در 8 ماه پیش توسط mr....425