کتاب‌خوان فیدیبوک
فیدیبو نماینده قانونی انتشارات روزنه و بیش از ۵۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .

ما چگونه، ما شدیم (ریشه‌یابی علل عقب‌ماندگی در ایران)

نسخه الکترونیک کتاب ما چگونه، ما شدیم (ریشه‌یابی علل عقب‌ماندگی در ایران) به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است. تنها لازم است اپلیکیشن موبایل و یا نرم افزار ویندوزی رایگان فیدیبو را نصب کنید.

درباره کتاب :

هرگاه سخن از مقوله ای به عقب ماندگی ولو در محال روشنفکری و آکادمیک به میان می رود بلافاصله اذهان به سوی نقش استعمارگران، امپریالیست ها و مهره ها و عوامل سرسپرده روس و انگلیس و جلوگیری از به ثمر نشستن استعدادهای لایزال خفته در این سرزمین متوجه می شود و توطئه های دشمنان این آب و خاک عامل اصلی عدم پیشرفت و عقب ماندگی ایران محسوب می شود.
ما چگونه ما شدیم از معدود تلاش هایی است که به جای پرداختن به نظریه مشهور و البته پرطرفدار توطئه، بدون رفع اتهام و غسل تعمید استعمارگران و عوامل خارجی، سبب اصلی را در داخل این سرزمین و در میان عوامل تاریخی و جغرافیایی خاص ایران جستجو می کند و توطئه ها و دسیسه های عوامل خارجی را نه علت که معلول عقب ماندگی ایران می داند.
بی گمان کمبود منابعی که با چنین رویکردی به این موضوع نگریسته باشند در کنار روان بودن متن و پرهیز از کلیشه های رایج شده است کتابی که اینک در اختیار شماست پس از پانزده چاپ هنوز مورد توجه پژوهشگران وعلاقمندان به تاریخ قرار دارد.

  • دسته بندی: علوم اجتماعی
  • ناشر: انتشارات روزنه - تاریخ نشر:
  • زبان: فارسی
  • حجم فایل : 5.33 مگابایت - تعداد صفحات : ۴۸۰ صفحه
  • شابک:

دانلود کتاب ما چگونه، ما شدیم (ریشه‌یابی علل عقب‌ماندگی در ایران) در فیدیبو

۲۷،۰۰۰+

| کتاب |

بیش از ۲۷،۰۰۰ کتاب، رمان جدید، پرطرفدار و رایگان را روی اندروید، آیفون و ویندوز دانلود و مطالعه کنید یا هدیه دهید.

۱،۵۰۰،۰۰۰+

| دانلود اپلیکیشن |

با دانلود رایگان اپلیکیشن فیدیبو روی موبایل، تبلت یا رایانه می‌‌توانید کتاب‌ها و مجلات بهترین ناشران ایرانی و بین‌المللی را قانونی بخوانید

۵۰۰+

|ناشر |

با نصب رایگان فیدیبو بر روی موبایل یا تبلت یا رایانه خود و دانلود کتاب از بهترین ناشران ایران، مطالعه را در فضای قانونی تجربه کنید.

نظرات کاربران

دو ماه منتظرم یه تخفیفی بخوره این کتاب. بابا زیاده قیمتش کمش کنید خب
در 7 روز پیش توسط یونس شیرانی
خیلی خوب بود
در 1 هفته پیش توسط محسن محمدی
نظرات تمام دوستان محترمه از جانب من ... ولی از دیدگاه من به شدت کتاب کتابِ پوچ و تهی و خالی از یک مطلب درست حسابی . همش منتظر بودم یه جای کتاب به خودم بگم اوه عجب جمله ای یا بگم واو چه تفسیری ! ولی دریغ از یکدومشون .../ از دیدگاهِ منی که اکثرا این سبک کتاب میخونم اینطور بود !
در 2 هفته پیش توسط امیر دینی
سلام کتاب بدی نیست بخونیداز یک نگاه دیگری خواسته علل عقب ماندگی را بررسی کند که داوریهای صحیح و اشتباهی دارند، ولی حتما نقدهای بخش آخر کتاب را هم که دیگران به نظریه های دکتر زیباکلام وارد کرده اند را هم مطالعه کنید اکثر هم جالب و قابل توجه هستند.البته نویسنده سعی کرده جانب انصاف را رعایت کند ولی خیلی جاها خواسته و نا خواسته ،تئوری هایشان رنگ و بوی نژادپرستانه و توهین آمیز دارند، ( در ابتدا خود نویسنده مخالف آنها بوده ولی خودش به دام این تئوریها افتاده است) به ویژه به اقوام داخل ایران و همچنین عدم توجه به نقاط قوت ویژگی های انواع سبک های زندگی های ایرانیان و...هر کتابی به یک بار خواندش می ارزد.
در 3 هفته پیش توسط had...mad
نثر ساده و روانی داره ، ولی مطالب زیاد تکرار میشه. در کل خواندنش توصیه می شود.
در 3 ماه پیش توسط ehs...n.m