کتاب‌خوان فیدیبوک
فیدیبو نماینده قانونی انتشارات حکمت و بیش از ۵۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .

نظریه‌ی همه چیز

نسخه الکترونیک کتاب نظریه‌ی همه چیز به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است. تنها لازم است اپلیکیشن موبایل و یا نرم افزار ویندوزی رایگان فیدیبو را نصب کنید.

درباره کتاب :

استيون هاوكينگ يكي از بزرگ‌ترين متفكران جهان و فيزيك‌دان نظری برجسته و بي‌مانندی است كه پژوهش‌هایش موجب ترسیم دوباره مدل‌های كيهانی شده است.او در این کتاب هفت گفتار ارائه داده است كه همه چيز را از «مهبانگ» (انفجار بزرگ) تا «سياه‌چاله‌ها» و نظريه ریسمان در برمي‌گيرد.
هاوكينگ سخن خود را با تاريخچه‌ای از انديشه‌ها و انگاره‌ها درباره جهان آغاز می‌كند كه از باور ارسطو به گِرد بودن زمين تا كشف هابل در دو هزار و سيصد سال بعد درباره جهانِ در حال گسترش را در بر می‌گيرد. او به ياری داده‌های فيزيك جديد به بحث درباره نظريه‌هایی چون «آغاز جهان»، ماهيت سياه‌چاله‌ها، و مقوله فضا ـ زمان می‌پردازد و سرانجام پرسش‌هایی را مطرح مي‌كند كه فيزيک جديد هنوز پاسخی به آنها نداده است.
هاوكينگ به عنوان يك دانشمند برجسته و نيز آسان‌‌كننده مطالب علمی برای مخاطبان عام، معقتد است پيشرفت‌هايی كه در فيزيك نظری صورت گرفته بايد نه فقط برای تعداد اندکی دانشمند، بلكه برای توده مردم قابل فهم شود. وی در اين كتاب ما را به سفر اكتشافی شگفت‌انگيزی در كيهان می‌برد.
اين كتاب متعلق به كسانی است كه زمانی به آسمان شب چشم دوخته‌اند و در شگفت آمده‌اند كه در فراسوی آن چه چيزهايی وجود دارد و چگونه به وجود آمده است. با توجه به نادر بودن سیاهچاله‌های آغازین، این احتمال وجود ندارد که یکی از آنها به قدر کافی به ما نزدیک باشد که بتوانیم خود آن را مشاهده کنیم.
اما از آنجا که گرانش موجب می‌شود سیاهچاله‌های آغازین به سوی هر ماده‌ای کشیده شوند،‌ وجود آنها در کهکشان‌ها باید امری بسیار عادی باشد.
اگر این عادی بودن را یک میلیون بار افزایش دهیم، باز نزدیک‌ترین سیاهچاله به ما احتمالا حدود ۶ هزار میلیون کیلومتر، به اندازه فاصله پلوتون تا خورشید، با ما فاصله دارد. در این فاصله شناسایی سیاهچاله‌ای، حتی اگر به طور مستمر ۱۰ هزار مگاوات انرژی گسیل‌ کند، هنوز بسیار مشکل است.
برای مشاهده یک سیاهچاله آغازین، باید چند کوانتوم از پرتو گامای گسیل شده در یک مسیر مشخص را در مدت زمان مناسبی، مثلا یک هفته‌ شناسایی کرد.
در غیر این صورت،‌ این پرتوها به سهولت به صورت بخشی از پرتوهای زمینه درخواهند آمد.
ولی «اصل کوانتوم پلانک» به ما می‌گوید که هر پرتو گاما دارای انرژی بسیار زیادی است،‌ زیرا پرتوهای گاما دارای بسامد (فرکانس) بسیار بالایی هستند...

  • دسته بندی: علمی ، برگزیده کمتر از ۵۰۰۰ تومان
  • ناشر: انتشارات حکمت - تاریخ نشر:
  • زبان: فارسی
  • حجم فایل : 0.82 مگابایت - تعداد صفحات : ۱۲۸ صفحه
  • شابک:

دانلود کتاب نظریه‌ی همه چیز در فیدیبو

۲۷،۰۰۰+

| کتاب |

بیش از ۲۷،۰۰۰ کتاب، رمان جدید، پرطرفدار و رایگان را روی اندروید، آیفون و ویندوز دانلود و مطالعه کنید یا هدیه دهید.

۱،۵۰۰،۰۰۰+

| دانلود اپلیکیشن |

با دانلود رایگان اپلیکیشن فیدیبو روی موبایل، تبلت یا رایانه می‌‌توانید کتاب‌ها و مجلات بهترین ناشران ایرانی و بین‌المللی را قانونی بخوانید

۵۰۰+

|ناشر |

با نصب رایگان فیدیبو بر روی موبایل یا تبلت یا رایانه خود و دانلود کتاب از بهترین ناشران ایران، مطالعه را در فضای قانونی تجربه کنید.

نظرات کاربران

این کتاب فکر کنم کتاب مستقلی از هاوکینگ نیست ! چون نسخه اصلیش رو پیدا نکردم. ترجمه سخنرانی ها و مطالب ارائه شده هاوکینگ در مورد نظریاتشه اما خب انتخاب های خوبی برای شروع داشته مترجم.کتاب خوبی بود در کل
در 1 ماه پیش توسط رضا درویشیان
شبیه پیراهن نامریی هست چه تن پادشاه برهنه کرده اند .هاوکینگ کسی چه توسط رسانه ها الکی بزرگ شده و خیلی از خواننده هاش هم اصلا نمیفهمند این اصلا چی گفته و الکی به به و نعریف میکنند .خخخخ
در 2 ماه پیش توسط hos...m47
با اینکه تخصص خاصی تو علم فیزیک نداشتم، و بعضی جاهاشو مجبور شدم چند بار بخونم تا بفهمم، اما خداییش خیلی باحال بود. ادم تازه میفهمه چقد کوچولوئه:))
در 3 ماه پیش توسط leili
سلام فرق این کتاب با کتاب جایگاه ما در جهان هستی نوشته هاوکینگ چیست؟ این دو کتاب که شبیه به هم هستند!
در 6 ماه پیش توسط Mohsen Shafiei
دوستان کسیکتاب گیتی از هیچ رونداره ت هیج جا نبود گشتم پیدانکردم
در 6 ماه پیش توسط rtp...and