فیدیبو نماینده قانونی نشر نی و بیش از ۵۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .

فلسفه طنز (بررسی طنز از منظر دانش، هنر و اخلاق)

نسخه الکترونیک کتاب فلسفه طنز (بررسی طنز از منظر دانش، هنر و اخلاق) به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است. تنها لازم است اپلیکیشن موبایل و یا نرم افزار ویندوزی رایگان فیدیبو را نصب کنید.

درباره کتاب
فلسفه طنز (بررسی طنز از منظر دانش، هنر و اخلاق)

خنده چیست و شوخ‌طبعی چگونه در تاریخ تکامل انسان به این‌جا رسیده است؟ مهم‌ترین تئوری‌ها دربارهٔ خنده، طنز و شوخ‌طبعی کدام‌اند، چه می‌گویند و قوت و ضعف هرکدام در کجاست؟ رابطهٔ طنز با اخلاق چگونه است و جنبه‌های مثبت و منفی در زمینهٔ اخلاق کدام‌اند؟ آیا می‌توان طنز را یک تجربهٔ زیبایی‌شناختی در نظر گرفت؟ علوم تجربی دربارهٔ خنده و شوخ‌طبعی چه می‌گویند؟ جان موریل در این کتاب می‌کوشد با زبانی نسبتاً ساده به چنین پرسش‌های مهمی دربارهٔ خنده و انوع شوخ‌طبعی پاسخ دهد. او که استاد فلسفهٔ دین در کالج ویلیام اند مری در ویرجینیای آمریکاست، سال‌هاست که در مقام یکی از برجسته‌ترین پژوهشگران و نظریه‌پردازان حوزهٔ طنز شناخته می‌شود.


  • دسته بندی:
  • ناشر: نشر نی - تاریخ نشر:
  • زبان: فارسی
  • حجم فایل : 2.72 مگابایت - تعداد صفحات : ۲۸۸ صفحه
  • شابک:

دانلود کتاب فلسفه طنز (بررسی طنز از منظر دانش، هنر و اخلاق) در فیدیبو

۲۸،۰۰۰+

| کتاب |

بیش از ۲۸،۰۰۰ کتاب، رمان جدید، پرطرفدار و رایگان را روی اندروید، آیفون و ویندوز دانلود و مطالعه کنید یا هدیه دهید.

۲،۰۰۰،۰۰۰+

| دانلود اپلیکیشن |

با دانلود رایگان اپلیکیشن فیدیبو روی موبایل، تبلت یا رایانه می‌‌توانید کتاب‌ها و مجلات بهترین ناشران ایرانی و بین‌المللی را قانونی بخوانید

۵۰۰+

|ناشر |

با نصب رایگان فیدیبو بر روی موبایل یا تبلت یا رایانه خود و دانلود کتاب از بهترین ناشران ایران، مطالعه را در فضای قانونی تجربه کنید.

نظرات کاربران
درباره کتاب فلسفه طنز (بررسی طنز از منظر دانش، هنر و اخلاق)

عذر میخوام من نسخه رو خریداری کردم چرا دریافت نمیشه؟
در 4 ماه پیش توسط
من زمانی شروع کردم به تحقیق درباره خود طنز و تلاش برای یادگیری مبانی و فلسفه و این چیزاش. تقریبا تنها کتابی که در بازار پیدا کردم همین بود. واقعا کتاب جامعی بود آنچه میخواستم رو داشت حتی با وجود کمبود منابع مناسب در بازار کتابهای فارسی، به سرمنزل مقصود رسوندم.
در 7 ماه پیش توسط
از میان همه کارهایی که انسان‌ها تجربه می‌کنند خندیدن عجیب‌ترین‌شان است. چیزی اتفاق می‌افتد یا کسی چیزی می‌گوید، ابروها و گونه‌هامان بالا می‌روند و عضلات دور چشم تنگ‌می‌شوند. گوشه‌های لب‌هایمان به بالا چین می‌خورند و دندان‌هایمان نمایان می‌شود. عضله دیافراگم مان با انقباض شدید بالا و پایین می‌رود و ریه‌هایمان را با ایجاد صداهای منقطعی از هوا خالی می‌کند. اگر خنده از ته دل باشد، همه بدن‌مان را به تسخیر خود در می‌آورد، خم می‌شویم و دست روی شکم‌مان می‌گذاریم. اشک در چشما‌نمان می‌نشیند. اگر در حال نوشیدن باشیم، نوشیدنی از بینی‌مان به بیرون می‌ریزد و حتی ممکن است خودمان را خیس کنیم…این تجربه به طرز بدیعی برایمان لذت بخش است. همانطور که وودی آلن درباره استدآپ کمدی می‌گوید: بهترین لذتی است که می‌توانید بدون درآوردن لباس‌تان تجربه کنید. "از متن"
در 1 سال پیش توسط
اغلب وقتی خبر بدی می‌رسد، کاری برای بهبود اوضاع نمی‌توان کرد؛ به جز فراغت عاطفی گرفتن از آن تا بلکه به این وسیله بیش از تراژیک بودن خنده‌دار بشود. اسکاروایلد به وقت مرگ گفت: «این کاغذ دیواری خیلی ضایع است؛ یکی از ما دوتا باید شرش را کم کند.»------------------توضیح اضافی ندم؛ خواندن این کتاب به شدت توصیه میشه! بحثهای خوبی درباره رابطه بازی و طنز، شوخی‌های قومی و جنسیتی و اخلاق مثبت و منفی طنز داره. اگر میخواستم کتاب رو جوری خلاصه کنم که به درد دنیا و آخرت ملت بخوره این خیلی مناسبه: «در طنز، گوینده ایده هایی در ذهن شنوندگان می‌نشاند نه به هدف باور کردن یا دست به عملی زدن، بلکه برای لذتی که میدان دادن به آن ایده‌ها به بار می‌آورد. شنوندگان درباره آن ایده‌ها فکر می‌کنند نه برای آنکه از خلالش به باور درباره چیزی برسند یا بدانند چه کاری باید بکنند، بلکه تنها برای تفریح. چنین نتیجه می‌گیرم که شوخی یک وضعیت خاص از بازی، با استفاده از زبان است که در آن قوانین روزمره ارتباطات را معلق می‌کنیم و به یکدیگر جواز کمیک می‌دهیم که هر چه خواستیم بگوییم، مادامی که جمع از آن لدت ببرد. همانطور که توماس آکویناس گفته، تنها و تنها یک معیار برای لطیفه‌گویی موفق وحود دارد: لذت.»‎
در 3 سال پیش توسط