فیدیبو نماینده قانونی نشر نی و بیش از ۵۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .

نظريه‌های فلسفی و جامعه‌شناختی در هنر

نسخه الکترونیک کتاب نظريه‌های فلسفی و جامعه‌شناختی در هنر به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است. تنها لازم است اپلیکیشن موبایل و یا نرم افزار ویندوزی رایگان فیدیبو را نصب کنید.

درباره کتاب
نظريه‌های فلسفی و جامعه‌شناختی در هنر


مجموعه حاضر از دو بخش جامعه‌شناسی هنر و فلسفه هنر شکل گرفته است. جامعه‌شناسی هنر از چند دهه گذشته به این‌سو به رشته‌ای پویا و بالنده تبدیل شده است که گستره مطالعاتی آن، موضوعات و مسائل بسیار متنوعی را دربرمی‌گیرد. از یک‌سو به تحلیل‌های سطح خُرد جامعه‌شناختی می‌پردازد و برای مثال، زندگی و فعالیت‌های عملی هنرمندان و موقعیت اقتصادی و اجتماعی آن‌ها را به تحقیق می‌گیرد؛ و از سوی دیگر به تأملات سطح کلان روی می‌کند و مسائلی همچون جایگاه هنر و افت‌وخیزهای آن در ساختار کلی جوامع مدرن را موضوع مطالعه خود قرار می‌دهد. جامعه‌شناسی هنر در بخش نظری نیز، به‌ویژه در دو دهه اخیر، پویشی نظرگیر داشته و کتاب‌ها و مقالات پرمحتوایی توسط جامعه‌شناسان درباره مسائل نظری هنر نگاشته شده است.
فلسفه هنر یا زیباشناسی که از دیرباز درباره مسائل مربوط به تعریف و چیستی هنر، نظریه هنر، رابطه زیبایی و هنر، و خودمختاری هنر به تأمل می‌پرداخته، در روزگار کنونی بر مفاهیمی چون ارزش زیباشناختی، تجربه زیباشناختی، معیارهای داوری زیباشناختی و نگرش زیباشناختی تکیه‌ای ویژه داشته است. همچنین روند غالب در زیباشناسی معاصر، بر گرایش به تحلیل‌های موشکافانه‌ای از نقش نظریه در نقدهای هنری، بررسی ضرورت و امکان صورتبندی تعریفی جامع و مانع درباره هنر، هستی‌شناسی هنر و مسائل مربوط به اصالت آثار هنری، نظریه نهادی، هرمنوتیک و تأویل متن، قصد مؤلف و اهمیت آن در نقد هنر و جز این‌ها متمرکز بوده است.


  • دسته بندی:
  • ناشر: نشر نی - تاریخ نشر:
  • زبان: فارسی
  • حجم فایل : 4.24 مگابایت - تعداد صفحات : ۴۵۶ صفحه
  • شابک:

دانلود کتاب نظريه‌های فلسفی و جامعه‌شناختی در هنر در فیدیبو

۲۸،۰۰۰+

| کتاب |

بیش از ۲۸،۰۰۰ کتاب، رمان جدید، پرطرفدار و رایگان را روی اندروید، آیفون و ویندوز دانلود و مطالعه کنید یا هدیه دهید.

۲،۰۰۰،۰۰۰+

| دانلود اپلیکیشن |

با دانلود رایگان اپلیکیشن فیدیبو روی موبایل، تبلت یا رایانه می‌‌توانید کتاب‌ها و مجلات بهترین ناشران ایرانی و بین‌المللی را قانونی بخوانید

۵۰۰+

|ناشر |

با نصب رایگان فیدیبو بر روی موبایل یا تبلت یا رایانه خود و دانلود کتاب از بهترین ناشران ایران، مطالعه را در فضای قانونی تجربه کنید.

نظرات کاربران
درباره کتاب نظريه‌های فلسفی و جامعه‌شناختی در هنر

میشه لطفا کتاباى دیگه که منابع کنکور هنر هستن بزارید
در 1 سال پیش توسط
کتابهای اقای علی رامین از منابع اصلی کنکور پزوهش هنر هستن. ممنونم. حتما کتاب مفیدی خواهد بود⚘⚘⚘
در 1 سال پیش توسط
با سلام،ممنون از لطفتون.میخواستم ببینم آیا از رضایت صاحبان کتاب اطمینان دارین؟والا این روزا نمیشه فهمید صاحب کتاب راضی هست یا نه! اگه اطمینان دارین لطفا توی سایت بنویسید که مخاطبین دچار سردرگمی نشن.با تشکر///// . پاسخ فیدیبو : سلام و احترام فیدیبو طی قراردادی با ناشران کتاب ها را با رضایت ناشران از آن ها دریافت و در سایت خود قرار داده است و هیچ کتابی بدون مجوز ناشرش در فیدیبو قرار ندارد. با مهر
در 2 سال پیش توسط