0
امکان مطالعه در اپلیکیشن فیدیبو
دانلود
ماندن در وضعیت آخر
٪30

معرفی، خرید و دانلود کتاب صوتی ماندن در وضعیت آخر

درباره ماندن در وضعیت آخر

کتاب «ماندن در وضعیت آخر» اثر «تامس ای. هریس»، نویسنده و روانپزشک آمریکایی و همسرش «امی بی.هریس»، روزنامه‌نگار و مدرس است. این کتاب که نخستین بار در سال ۱۹۸۵ میلادی با نام اصلی «خوب ماندن» به چاپ رسید، ادامه‌ی کتاب وضعیت آخر (با نام اصلی «من خوبم، شما خوبید») است.

موضوع کلی کتاب صوتی ماندن در وضعیت آخر این است که چگونه در زندگی با احساس‌های بد برخورد کنیم، چگونه سعی کنیم در خود احساس خوب بوجود بیاوریم، و در نهایت چگونه زندگی شادتر و پرآرامش‌تری داشته باشیم.


خلاصه‌ای از کتاب صوتی ماندن در وضعیت آخر:

کتاب صوتی ماندن در وضعیت آخر، ادامه‌ی کتاب صوتی «وضعیت آخر» است. کتاب صوتی وضعیت آخر به بررسی چگونگی ایجاد احساس خوب، و کتاب صوتی ماندن در وضعیت آخر به چگونگی حفظ این احساس می‌پردازد.


در بخشی از کتاب صوتی ماندن در وضعیت آخر می‌شنویم:

«جنبه‌ی شیرین و شگفت جوان بودن این است که اگر مجبور شدیم چیزی را از سر نو شروع کنیم، می‌توانیم. بیشتر ما دیگر جوان نیستیم و گذشته همچون یک سگِ دست‌آموز پیر پشت سر ماست و برای جلب‌ توجه خودش را به پر و پای ما می‌مالد و موهای بلند و سفیدش را بر فرش زندگی می‌ریزد.

اگر به او امر کنیم برود و گوشه‌ای بنشیند، می‌رود و می‌نشیند، ولی زود بازمی‌گردد. گذشته همیشه با ماست، با همه‌ی لحظه‌های بد و خوبش، با همه‌ی احساس‌هایی که با آن لحظه‌ای خوب و بد توام بودند. احساس‌های خوب گذشته، یادآور لحظاتی طلایی‌اند که گهگاه با به خاطر آوردنشان می‌خواهیم از شادی بال درآوریم.

اما آنچه معمولا بیشتر به ذهنمان فشار می‌آورد احساس‌های بد است، احساس‌های غم است، احساس‌های دختر یا پسر کوچکی است که می‌خواست و می‌سوخت و محروم می‌ماند».

این کتاب با لحنی صمیمی و ساده، به بیان و بررسی اتفاقات و حالات روحی‌ای می‌پردازد که همه‌ی ما آن‌ها را تجربه کرده‌ایم؛ مثل این‌که نسبت به کاری که انجام داده‌ایم یا حرفی که زده‌ایم، احساس پشیمانی آزاردهنده‌ای می‌کنیم؛ و یا مثل وقت‌هایی که با حال بسیار خوبی روز خود را شروع می‌کنیم و یک اتفاق ناخوشایند کوچک و حتی یادآوری خاطرات بد گذشته، در کسری از ثانیه، همه چیز را خراب می‌کند.

نویسندگان این کتاب، با طرح این اتفاقات آشنا شروع کرده و در ادامه، به بررسی این می‌پردازند که چگونه می‌توانیم بر احساس‌های بدِ این‌چنینی غلبه کنیم و راه‌کارهایی برای آن ارائه می‌دهند.

در ادامه، کتاب یک مرحله جلوتر رفته و به بررسی روان‌شناختی این موضوع می‌پردازد که چرا واکنش افراد در مقابل اتفاقات بد، متفاوت است؛ «چرا برخی بیش از دیگران متکی به نفس و «خوب» به نظر می‌رسند؟چرا بعضی تقریبا از همان روزهای اول شازده کوچولو به نظر می‌رسند و بقیه نه؟»

سپس توضیح می‌دهد که چگونه می‎توانیم کودکان را برای رویارویی با مسائل و مشکلات زندگی آماده کنیم تا اجازه ندهند هر اتفاق ناخوشایندی بر حال آن‌ها اثر بگذارد و آن‌ها را تحت کنترل بگیرد.


ارتباط کتاب ماندن در وضعیت آخر با تئوری تحلیل رفتار متقابل (TA):

منظور از رفتارهای متقابل، تعاملاتی بین انسان‌هاست که در آنها، از طرف مقابل انتظار بازخورد می¬رود، مثلا احوال¬پرسی یا دست دادن.

تئوری تحلیل رفتار متقابل بیان می‌کند که شخصیتِ هر فردی شامل سه بخش است: کودک، والد و بالغ. بخش کودک، مسئول رفتارهای غیرمنطقی و عجولانه‌ی ماست و هر رفتاری که در کودکی فرا گرفته‌ایم را بروز می‌دهد.

بخش والد، به طور ناخودآگاه از رفتارهای پدر و مادر و یا برداشت ما از رفتار آن‌ها تقلید می‌کند؛ اعمالی مثل سرزنش‌ کردن و حمایت‌ کردن. بخش بالغ وجود ما، رفتارهای منطقی و درست ما با توجه به شرایط زمان و مکان حاضر را در بر می‌گیرد. بخش بالغ ما همان بخشی است که فکر می‌کند، تجزیه و تحلیل می‌کند و در واقع همان عقل ماست.

این تئوری با شناسایی این که فرد با کدام بخش از خود رفتار می‌کند، رفتارهای بعدی او را پیش‌بینی می‌کند؛ در نتیجه به کمک آن می‌توان تعاملات را ارتقا داد و تسلط بر خود را راحت‌تر نمود.

کتاب صوتی ماندن در وضعیت آخر، از تحلیل رفتار متقابل استفاده می‌کند تا به ما یاد بدهد چگونه واکنش خود در مقابل احساس‌های بدی که به ما هجوم می‌آوردند را بهبود ببخشیم و با استفاده از مدیریت بر سه بخش شخصیت خود، احساس خوب ایجاد کنیم.


درباره‌ی نویسندگان:

توماس آنتونی هریس در ۱۸ آوریل سال ۱۹۱۰ میلادی در سن‌آنتونیو واقع در ایالت تگزاس آمریکا متولد شد. او در سال ۱۹۳۸ لیسانس علوم خود را از دانشگاه آرکانساس گرفت و در سال ۱۹۴۰ موفق به اخذ مدرک پزشکی خود از دانشکده پزشکی دانشگاه تمپل شد.

او پس از فارغ‌التحصیلی، به عنوان کارآموز پزشکی به نیروی دریایی ملحق شد. زمانی‌ که زیردریایی یو.اس.اس پلیاس در دسامبر سال ۱۹۴۱ مورد حمله واقع شد، هریس در آن حضور داشت و پس از آن حمله، دچار مشکلات دائمی شنوایی شد.

پس از به پایان‌ رسیدن کارآموزی‌اش در سال ۱۹۴۲، تامس هریس شروع به یادگیری روانپزشکی در بیمارستان سنت‌الیزابت در واشنگتن نمود و پس از تکمیل دوره‌ی رزیدنتی، مجددا به نیروی دریایی بازگشت. پس از اتمام جنگ، او به عنوان رئیس بخش روان‌پزشکی کشتی یو.‌اس.‌اس ‌هِوِن خدمت کرد.

هریس در نهایت رئیس بخش روان‌پزشکی نیروی دریایی شد، و در سال ۱۹۵۴ زمانی که به مقام فرماندهی رسیده بود، از نیروی دریایی بازنشسته شد.

پس از بازنشستگی، رئیس گروه موسسات ایالت واشنگتن شد و در همین زمان، در خنثی کردن شورش زندانیان زندانی در والاوالا، نقش مهمی ایفا کرد. با وجود این، او به زودی از کار اداری خسته شد و در سکرمانتو یک کلینیک خصوصی باز کرد.

هریس دوستی طولانی‌مدتی با اریک بِرن، بنیان‌گذار تئوری تحلیل رفتار متقابل، داشت است که از زمانی که هردو در زمره‌ی معدود روانپزشکان ارتش آمریکا بودند، شروع شد. او همچنین یکی از اعضای اصلی سمینار «تحلیل رفتار متقابل» بِرن در سانفرانسیسکو بود، که به مدت یک دهه هر هفته تشکیل می‌شد و مفاهیم اصلی این تئوری را پایه‌گذاری کرد.

هریس یکی از حامیان گروه‌درمانی و تحلیل رفتار متقابل بود و آن را به روان‌کاوی سنتی ترجیح می‌داد. او در ۴ می سال ۱۹۹۵ میلادی در ساکرامنتو واقع در ایالت کالیفرنیا، درگذشت.

امی بی.هریس، همسر توماس آنتونی هریس، یک سخنران و روزنامه‌نگار بود و در سال ۱۹۲۹ میلادی متولد شد. او تا کنون دو کتاب تالیف کرده است که یکی از آن‌ها، کتاب ماندن در وضعیت آخر (خوب ماندن) است.

دسته‌ها:

شناسنامه

فرمت محتوا
mp۳
حجم
718.۱۱ کیلوبایت
مدت زمان
۱۲:۴۵:۵۹
نویسندهتامس هریس
نویسنده دوم امی ب هریس
مترجماسماعیل فصیح
راویمیلاد فتوحی
ناشراستودیو نوار
زبان
فارسی
تاریخ انتشار
۱۴۰۲/۰۸/۲۴
قیمت ارزی
3 دلار
مطالعه و دانلود فایل
فقط در فیدیبو
mp۳
۷۱۸.۱۱ کیلوبایت
۱۲:۴۵:۵۹

نقد و امتیاز من

بقیه را از نظرت باخبر کن:
0
(بدون نظر)
51,300
٪30
35,910
تومان
%30
تخفیف با کد «HIFIDIBO» در اولین خریدتان از فیدیبو

گذاشتن این عنوان در...

قفسه‌های من
نشان‌شده‌ها
مطالعه‌شده‌ها
ماندن در وضعیت آخر
٪30
ماندن در وضعیت آخر
تامس هریس
میلاد فتوحی
استودیو نوار
0
(بدون نظر)
51,300
٪30
35,910
تومان