فیدیبو نماینده قانونی نشر قطره و بیش از ۶۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .
کتاب عشق شکستنی است، با احتیاط حمل شود

کتاب عشق شکستنی است، با احتیاط حمل شود
جلد دوم

نسخه الکترونیک کتاب عشق شکستنی است، با احتیاط حمل شود به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است. تنها لازم است اپلیکیشن موبایل و یا نرم افزار ویندوزی رایگان فیدیبو را نصب کنید.

درباره کتاب عشق شکستنی است، با احتیاط حمل شود

اگر قوانینی که به بچه‌ها می‌گویید معنای ژرفی نداشته باشد، برداشت بچه‌ها این است که این قوانین برای آنها بد و برای شما خوب است.

  • ناشر نشر قطره
  • تاریخ نشر
  • زبانفارسی
  • حجم فایل 0.93 مگابایت
  • تعداد صفحات ۰ صفحه
  • شابک

معرفی رایگان کتاب عشق شکستنی است، با احتیاط حمل شود

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:۱. آیا آمادگی بچه دار شدن دارید؟

تصمیم برای گسترش خانواده

اول عشق می آید، بعد ازدواج و بعد هم نوزادی در گهواره. آیا واقعا این مسیر زندگی است؟ لزوما نه. در عصر کنترل جمعیت، زوج ها انتخاب های دیگری هم دارند. می توانند بچه دار شدن را به تعویق بیندازند، یا اصلاً بچه دار نشوند، تصمیم بگیرند چه وقت، چگونه و چند بچه داشته باشند. اما گرفتن این تصمیم ها بسیار دشوار است، به خصوص اگر همسران مهارت گفت وگو را کسب نکرده باشند.
جسیکا بچه می خواست و دوست داشت بلافاصله بعد از ازدواج بچه دار شود. در دوران نامزدی اش با برنت، متوجه شد که او از بچه خوشش نمی آید و مخصوصا از او پرسید که آیا دوست دارد بچه دار شود و او گفته بود بله. اگر بچه ای در کار نبود با برنت ازدواج نمی کرد. اما بعد از ازدواج، برنت گفت فکر نمی کند بتواند با بچه کنار بیاید. گفت شاید بعدا نظرش عوض شود اما وقت بیشتری می خواهد.
جسیکا با ناامیدی از من پرسید: «باید چه کنم؟ برای فکر کردن چه قدر وقت می خواهد؟ من عاشق او هستم، اما می خواهم رویای بچه دار شدنم هم واقعی شود. من گیج شده ام و این شرایط ناراحتم می کند.»

با هم ساختن راه و رسم زندگی

ازدواج، ترکیب دو نفر است؛ دو نفری که یکی می شوند در حالی که هر کدام شخصیت و علائق خاص خود را دارند، پس هر دو به دقت این علائق را یکی می کنند تا رابطه ای رمانتیک، سودمند و مفید به وجود آورند. اگر این کار درست انجام شود هر دوی آنها انسان های شادتر و بهتری خواهند شد.
ساختن راه و رسم جدید زندگی مثل ساختن خانه ای آجری است که هر آجر نشان دهنده ی تصمیمی درباره ی راه و رسم زندگی است: مهم ترین تصمیم های زندگی مشترک اینها هستند؛ محل زندگی، نحوه ی خرج کردن پول، سنت های زندگی و هر چیز دیگری که سبک جدید زندگی شما را می سازد. اگر تصمیمی دو جانبه و سودمند باشد، این آجر محکم است اما اگر به ضرر یکی و به نفع دیگری باشد، سست است و فرو می ریزد.
اگر این آجرها ضعیف باشد، چیزی را که واقعا در زندگی دنبالش هستید، به دست نخواهید آورد، رابطه ی رمانتیک شما آسیب می بیند و یکی از شما اکثر اوقات ناراحت خواهد بود. سبک زندگی با آجرهای محکم، ازدواج شما را به موفقیت می رساند و «سیاست توافق مشترک»، استحکام آجرها را تضمین می کند.
***
ایجاد راه و رسم جدید زندگی مثل ساختن خانه ای آجری است. اگر تصمیمی دوجانبه و سودمند باشد، این آجر محکم است اما اگر تصمیمی به ضرر یکی و به نفع دیگری باشد، سست است و فرو می ریزد.
***
قبلاً به دو دسته از این تصمیمات مهم در راه و رسم زندگی یعنی مسائل مالی و کاری پرداختم. اگر عادت کنید برای اخذ تصمیمات مالی و شغلی از «سیاست توجه همه جانبه» و «سیاست توافق مشترک» استفاده کنید، از بسیاری اشتباهات متداولی که زن و شوهرها در زندگی مرتکب می شوند در امان خواهید بود و راه و رسم زندگی شما آجرهای محکمی خواهد داشت.
اما انتخاب دیگری در سبک زندگی هست که حتی از شغل و مسائل مالی هم مهم تر است: تصمیم درباره ی بچه دار شدن چه بچه ی اول باشد یا پنجم، به شما توصیه می کنم این تصمیم را با همان ملاحظه ای اتخاذ کنید که بقیه ی تصمیمات خود را می گیرید. در این فصل به شما نشان می دهم چه طور این کار را انجام دهید.

زمانی که زن و شوهرها توافق ندارند

در سمینارها اغلب از شنوندگانم می پرسم آیا در ازدواج شان پیش شرط هایی گذاشته اند؟ به عنوان مثال، آیا یکی از دیگری پرسیده آیا می خواهی کار کنی؟ چون بعضی از مردم در پیدا کردن شغل مناسب آن قدر مشکل دارند، که مدت های طولانی بی کار می مانند. «آیا موافقی که همیشه با هم رابطه ی جنسی داشته باشیم؟»؛ «موافقی محبتت را نسبت به من ابراز کنی؟»؛ «موافقی خارج از آن برنامه ی پرمشغله ات به من توجه همه جانبه داشته باشی؟»؛ «موافقی با من صادق باشی؟»؛ «موافقی به من صدمه نزنی؟»؛ «موافقی با کس دیگری رابطه نداشته باشی؟» و...
می توانم ادامه دهم و شرایطی را بگویم که بیشتر ما در زندگی مشترک با آن روبه رو می شویم؛ اما هیچ وقت این پیش شرط ها ذکر نمی شوند، به جز آخری.
مردم برای نگفتن این پیش شرط ها دلایلی دارند؛ ازدواج مهم تر از انتظارات زناشویی است. بنابراین وقتی ازدواج می کنید، توافق می کنید زندگی تان را با دیگری شریک شوید، حتی اگر انتظارات شما برآورده نشوند. به همین دلیل است که بعضی انتظارات مثل داشتن رابطه جنسی، مهربانی، کار یا حتی بچه داشتن معمولاً در عقد ازدواج ذکر نمی شود.
وقتی جسیکا قبل از ازدواج از برنت پرسید بچه می خواهد یا نه، برنت فکر نمی کرد در واقع او دارد یکی از پیش شرط های مهم ازدواجش را مطرح می کند. فکر کرد جسیکا کنجکاو است که نظر او را بداند؛ به همین دلیل گفت بله. به ذهنش نرسید که اگر جوابش نه باشد ازدواج آنها به هم می خورد.
با این که معمولاً در ازدواج پیش شرط های خود را مطرح نمی کنیم، اما دانستن این انتظارات در موفقیت ازدواج بسیار اهمیت دارد. اگر انتظارات یکدیگر را مثل رابطه ی جنسی، مهربانی، کار و دیگر نیازها برآورده نکنید ازدواج شما موفق نخواهد شد و اگر نتوانید عدم اعمال خشونت و عدم خیانت را اجرا کنید، ازدواج شما چندان نخواهد پایید.
اما داشتن فرزند چه؟ این انتظار هم باید برآورده شود؟ نیاز داشتن و بزرگ کردن بچه ها جزء نیازهای شخصی ای که در این کتاب ذکر کرده ام نیست، اما این موضوع به خصوص برای زنان بسیار مهم است به همین دلیل آن را جزء ده نیاز عاطفی مهم در ازدواج قرار داده ام. این نیاز را تعهد خانوادگی نامیده ام و در فصل بعدی آن را بیشتر توضیح می دهم.
در این جا لازم است بدانید که این نیاز بسیار مهم است، در حقیقت، این قدر مهم که اکثر زنان مثل جسیکا نمی توانند زندگی مشترک را بدون تحقق آن تصور کنند. برای آنها یکی از پیش شرط های مهم ازدواج همین مسئله است. با این که تمایل به بچه دار شدن را به طور منطقی می توان جزء یکی از پیش شرط های ازدواج دانست، اما بسیاری از زوج ها قبل از ازدواج راجع به این موضوع صحبت نمی کنند و از همین رو گاهی متوجه می شوند نظرهای متفاوتی دارند. پس آن وقت چه باید کرد؟
زوج هایی مثل جسیکا و برنت قبل از ازدواج فکر می کردند با هم کاملاً تفاهم دارند، اما یکی از آنها پس از ازدواج تغییر عقیده می دهد. پس این مشکل چگونه باید حل شود؟
حل این مشکل و مشکلاتی نظیر آن دشوار است، با این همه در ازدواج ها متداول است؛ اگر در مورد بچه دار شدن قبلاً توافق کرده اید یا خیال ندارید خانواده تان را بزرگتر کنید از این فصل بگذرید و یک راست به فصل بعدی (قوانین خانه) بروید.

نظرات کاربران درباره کتاب عشق شکستنی است، با احتیاط حمل شود