فیدیبو نماینده قانونی نشر افرند و بیش از ۵۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .

بررسی وضعيت شهرسازی و برنامه‌ريزی شهری و منطقه‌ای در ايران معاصر

نسخه الکترونیک کتاب بررسی وضعيت شهرسازی و برنامه‌ريزی شهری و منطقه‌ای در ايران معاصر به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است. تنها لازم است اپلیکیشن موبایل و یا نرم افزار ویندوزی رایگان فیدیبو را نصب کنید.

درباره کتاب
بررسی وضعيت شهرسازی و برنامه‌ريزی شهری و منطقه‌ای در ايران معاصر


به‌رغم گذشت بیش از صد سال از انقلاب مشروطه و تأسیس نهادها و زیرساخت‌های مدرن، بیش از شصت سال از شروع برنامه‌ریزی عمرانی در کشور، حدود پنجاه‌وپنج سال از اتخاذ و پی‌گیری سیاست تمرکززدایی و چهل‌وپنج سال از تهیه و تصویب اولین طرح‌های جامع شهری و در پی آن، طرح‌های آمایش سرزمین، طرح‌های توسعه منطقه‌ای، طرح‌های شهرستان، طرح‌های مجموعه شهری و... و بازنگری دوره‌ای مستمر در آن‌ها، می‌توان گفت که کشور ما هنوز با مسائل جدی و اساسی در زمینه نظام شهرنشینی و شبکه شهری، حفظ منابع ملی و سلامت محیط زیست و همچنین ناکارآمدی و کیفیت نامناسب محیط شهرها روبه‌روست.
روشن است که این وضعیت هرکس را که اندکی آگاهی و حساسیت داشته باشد به پرسش وامی‌دارد، از جمله مؤلف این مجموعه را، که به‌عنوان یک شهرساز طی سی‌وپنج سال گذشته به‌طور پیوسته به کار شهرسازی اشتغال داشته و مدیریت انجام مطالعات و تهیه طرح‌های متنوع و متعددی ــ از جمله طرح جامع مشهد (مصوب ۱۳۷۲) و طرح مجموعه شهری تهران (مصوب ۱۳۸۱) ــ را به‌عهده داشته و روند اجرا و سرنوشت برنامه‌ها و طرح‌ها را پس از تصویب آن‌ها نیز پی‌گیری کرده است.
به‌نظر می‌رسد که پرسش از علت این ناکامی‌ها و دست نیافتن اغلب برنامه‌ها و طرح‌های شهری و منطقه‌ای به بسیاری از آرمان‌ها و آرزوهایی که انگیزه تهیه آن‌ها بوده است، و جست‌وجوی راه‌حل‌ها برای برخورد با این مشکل بزرگ فرهنگی و اجتماعی، در شرایطی که وضعیت شهرها و مناطق شهری و نواحی و عناصر باارزش طبیعی کشور روز به روز وخیم‌تر می‌شود، یک ضرورت مبرم است که انگیزه تهیه این مجموعه هم بوده است.
این کتاب شامل متن ده گفت‌وگو است که در شش‌ماهه نیمه دوم سال ۱۳۹۰ حول سه پرسش مشخص، با صاحب‌نظرانی انجام شده است که ضمن برخورداری از دانش و تخصص‌های مرتبط با کار شهرسازی و برنامه‌ریزی شهری و منطقه‌ای در زمینه‌های اجرایی، آموزشی یا حرفه‌ای دارای تجربه طولانی بوده‌اند.


  • دسته بندی:
  • ناشر: نشر افرند - تاریخ نشر:
  • زبان: فارسی
  • حجم فایل : 1.96 مگابایت - تعداد صفحات : ۲۳۶ صفحه
  • شابک:

دانلود کتاب بررسی وضعيت شهرسازی و برنامه‌ريزی شهری و منطقه‌ای در ايران معاصر در فیدیبو

۲۸،۰۰۰+

| کتاب |

بیش از ۲۸،۰۰۰ کتاب، رمان جدید، پرطرفدار و رایگان را روی اندروید، آیفون و ویندوز دانلود و مطالعه کنید یا هدیه دهید.

۲،۰۰۰،۰۰۰+

| دانلود اپلیکیشن |

با دانلود رایگان اپلیکیشن فیدیبو روی موبایل، تبلت یا رایانه می‌‌توانید کتاب‌ها و مجلات بهترین ناشران ایرانی و بین‌المللی را قانونی بخوانید

۵۰۰+

|ناشر |

با نصب رایگان فیدیبو بر روی موبایل یا تبلت یا رایانه خود و دانلود کتاب از بهترین ناشران ایران، مطالعه را در فضای قانونی تجربه کنید.

نظرات کاربران
درباره کتاب بررسی وضعيت شهرسازی و برنامه‌ريزی شهری و منطقه‌ای در ايران معاصر

کتاب بسیار خوبی در مورد تجربه شهرسازی معاصر چند دهه اخیر است به تمام دانشجویان رشته شهرسازی توصیه می کنم که حتما مطالعه کنند
در 5 ماه پیش توسط
خوب
در 1 سال پیش توسط