فیدیبو نماینده قانونی نشر قطره و بیش از ۶۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .
کتاب همراهی نزدیکان در طول بیماری

کتاب همراهی نزدیکان در طول بیماری
چگونگی برخورد با بیماری‌های سخت‌درمان

نسخه الکترونیک کتاب همراهی نزدیکان در طول بیماری به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است.


فقط قابل استفاده در اپلیکیشن‌های iOS | Android | Windows فیدیبو

درباره کتاب همراهی نزدیکان در طول بیماری

هنگامی جامعه‌ای سالم و متعادل خواهیم داشت که افراد آن جامعه، از سلامت روان برخوردار و در عرصه‌های اجتماعی فعال باشند. انکار کردن نابسامانی‌های روانی افراد جامعه درست نیست. برای اصلاح، نخست باید درد و بیماری را شناخت. در این صورت، درمان سهل‌تر خواهد بود. در گذشته‌های دور، اندیشمندان و ادیبان، کتاب‌های پند و اندرز می‌نوشتند تا به مردم آگاهی‌های لازم را برای رسیدن به تعادل اخلاقی و روانی ارائه دهند. اما امروزه این پندنامه‌های ارزشمند به تنهایی کافی نیستند. زندگی در عصر ما، آگاهی‌ها و مهارت‌های ظریف‌تری را می‌طلبد که با مطالعه و تجربه به دست می‌آیند. دسترسی به اطلاعات درست و کسب مهارت‌های لازم برای زندگی، در پیشگیری از آسیب‌های روانی سهم عمده‌ای دارد. هر چند علاوه بر اطلاعات درست، یافتن راهکارهای صحیح نیز ضروری است. تاکنون در ایران برای حل مسائل و مشکلات فردی و خانوادگی کتاب‌های ارزشمندی در حوزه روان‌پزشکی و روان‌شناسی، ترجمه و منتشر شده است، که بیشتر آن‌ها راه‌حل‌هایی متناسب با فرهنگ‌های غیرایرانی ارائه داده‌اند. لذا صِرفِ ترجمه ــ حتی علمی‌ترین ــ متون روان‌شناختی غرب نمی‌تواند راهگشای مشکلات جامعه ما باشد، و ما باید دریافت‌های خود از دانش غرب را با شرایط فرهنگی و میراث معنوی خود سازگار کنیم تا کلام‌مان آشنا و راهکارهای درمانی‌مان مؤثر باشد. نشر قطره بر آن شده است تا با همکاری روان‌پزشکان و روان‌شناسان برجسته ایرانی مجموعه کتاب‌هایی را با عنوان «روان و زندگی» منتشر کند. مؤلفان این مجموعه با دانش نظری و تجربه‌های بالینی و درمانی مفید، موضوع‌هایی را برای تألیف انتخاب کرده‌اند که در آن مهارت و تجربه ویژه‌ای دارند.

ادامه...
  • ناشر نشر قطره
  • تاریخ نشر
  • زبان فارسی
  • حجم فایل 0.74 مگابایت
  • تعداد صفحات ۱۲۰ صفحه
  • شابک

بخشی از کتاب همراهی نزدیکان در طول بیماری

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:


یادداشت ناشر

هنگامی جامعه ای سالم و متعادل خواهیم داشت که افراد آن جامعه، از سلامت روان برخوردار و در عرصه های اجتماعی فعال باشند. انکار کردن نابسامانی های روانی افراد جامعه درست نیست. برای اصلاح، نخست باید درد و بیماری را شناخت. در این صورت، درمان سهل تر خواهد بود.
در گذشته های دور، اندیشمندان و ادیبان، کتاب های پند و اندرز می نوشتند تا به مردم آگاهی های لازم را برای رسیدن به تعادل اخلاقی و روانی ارائه دهند. اما امروزه این پندنامه های ارزشمند به تنهایی کافی نیستند.
زندگی در عصر ما، آگاهی ها و مهارت های ظریف تری را می طلبد که با مطالعه و تجربه به دست می آیند. دسترسی به اطلاعات درست و کسب مهارت های لازم برای زندگی، در پیشگیری از آسیب های روانی سهم عمده ای دارد. هر چند علاوه بر اطلاعات درست، یافتن راهکارهای صحیح نیز ضروری است.
تاکنون در ایران برای حل مسائل و مشکلات فردی و خانوادگی کتاب های ارزشمندی در حوزه روان پزشکی و روان شناسی، ترجمه و منتشر شده است، که بیشتر آن ها راه حل هایی متناسب با فرهنگ های غیرایرانی ارائه داده اند. لذا صِرفِ ترجمه ــ حتی علمی ترین ــ متون روان شناختی غرب نمی تواند راهگشای مشکلات جامعه ما باشد، و ما باید دریافت های خود از دانش غرب را با شرایط فرهنگی و میراث معنوی خود سازگار کنیم تا کلام مان آشنا و راهکارهای درمانی مان موثر باشد.
نشر قطره بر آن شده است تا با همکاری روان پزشکان و روان شناسان برجسته ایرانی مجموعه کتاب هایی را با عنوان «روان و زندگی» منتشر کند. مولفان این مجموعه با دانش نظری و تجربه های بالینی و درمانی مفید، موضوع هایی را برای تالیف انتخاب کرده اند که در آن مهارت و تجربه ویژه ای دارند.
این مجموعه به صورت پرسش و پاسخ و به زبانی ساده تنظیم شده است تا خوانندگان بتوانند با مسائل روان شناسی آشنا شوند و آگاهانه با مشکلات روانی برخورد کنند و نیز بدانند که به هنگام بروز مشکل چگونه می توانند راهنمایی های لازم را از مشاوران دریافت کنند.
نشر قطره بر خود لازم می داند از روان پزشکان، روان شناسان و استادان محترمی که در این مجموعه ما را یاری کرده اند سپاسگزاری کند.

مقدمه مولف

با توجه به پیشرفت های چند دهه اخیر در زمینه بهداشت، تشخیص و درمان بیماری ها، و بالا رفتن سطح آگاهی مردم، می بینیم که انسان ها از زندگی طولانی تر و تندرستی بیش تری برخوردار هستند؛ اما هم چنان درصد زیادی از افراد ــ خود یا یکی از نزدیکان شان ــ به بیماری های وخیمی دچار می شوند که دوره درمان طولانی و سختی دارند، و متاسفانه به رغم همه اقدامات درمانی، و امکان استفاده از پیشرفته ترین ابزارهای درمانی، همیشه به نتیجه مطلوب، یعنی شفای کامل بیماری، نمی رسند.
بیماری های درمان ناپذیر، به آن دسته از بیماری ها گفته می شود که با وجود همه پیشرفت های چشمگیر علوم پزشکی و فناوری های وابسته به آن، راه درمان آن ها شناخته نشده است، و ممکن است اصلاً هیچ راه درمانی نداشته باشند. دانش پزشکی شاید بتواند چند صباحی بر عمر این بیماران بیفزاید، ولی سرانجامِ آن ها به مرگ ختم می شود و برای پیر و جوان و زن و مرد هم تفاوتی نمی کند. بیماری هایی که حتی به زبان آوردن نام آن ها، هم برای پزشک و هم برای بیمار و بستگانش سخت است. یعنی حتی برای پزشکان هم آسان نیست که به بیمار بگویند: «آقا، شما ایدز گرفته اید.» یا «خانم، شما به MS یا سرطان پیشرفته مبتلا شده اید.»
در گذشته به جز مرگ های اتفاقی مثل تصادف و سکته، بیماری های عفونی، علت اکثر مرگ ومیرها بودند، اما امروزه به دلیل تکامل ابزارهای تشخیصی و تکنیک های درمانی، متوسطِ سن افراد بالا رفته و بیماری های دِژِنِراتیو (بیماری هایی که باعث از بین رفتن بافت ها می شوند) علت اصلی مرگ انسان ها شده اند.
به دلیل پیشرفت های پزشکی و داروسازی، متوسط سن انسان ها به میزان قابل توجهی افزایش یافته است. (طول عمر انسان ها، روزانه پنج ونیم ساعت بیش تر می شود، یعنی تقریبا در هر ده سال، احتمال زنده ماندن افراد دوسال ونیم زیادتر می شود.) با این حال هم چنان بیماری هایی وجود دارند که راه درمان قطعی برای آن ها یافت نشده است و این بیماری ها به رغم تلاش فراوان پزشکان، هنوز جان انسان ها را می گیرند.
با در نظر گرفتن زمان زیادی که صرف درمان بیماری های وخیم می شود و عوارض جانبی روش های درمانی، می توان دید که نتایج و آثار نامطلوب بیماری، نه تنها بر شخص بیمار، که بر خانواده و همه کسانی وارد می شود که بیمار را همراهی می کنند.
برای شخصی که متوجه می شود به بیماری سختی مبتلا شده، هم تحملِ وضعیت مشکلِ بیماری و هم تحملِ روش های مختلف درمانی و آزمایش های متعدد ــ که معمولاً رنج آور و طاقت فرسا هستند ــ بسیار مشکل است، اما معمولاً به وضعیت کسانی که با بیمار زندگی می کنند و روابط درازمدت و دلبستگی های محکم عاطفی با او دارند، توجه زیادی نمی شود. در این کتاب سعی شده که به وضعیت افراد خانواده و نزدیکانِ بیمار توجه شود و روش های گوناگون رویارویی و راه های تطبیق سالم با وضعیت های دشوار و پیش بینی نشده، بررسی شود.
تابه حال مطالعات گوناگونی روی خانواده بیماران و مشکلات آنان انجام شده است. بازنگری نتایج به دست آمده، تجربیات شخصی و درخواست های زیاد بیماران و خانواده آن ها برای راهنمایی های لازم در گذراندن وضعیت سختِ همراهی با بیمار، منجر به انتخاب موضوع این کتاب شد، و امیدوارم که محتوای آن بتواند در جهت تسهیل وضعیت موجود، مفید باشد و در این گذر سخت امکان گذراندن ساعت های خوشایندتر و دلپذیرتری را برای بیماران و اطرافیان آن ها فراهم کند.

دکتر عبدالحسین رفعتیان

نظرات کاربران درباره کتاب همراهی نزدیکان در طول بیماری

صوتی ش رو هم بذارین لطفاا
در 10 ماه پیش توسط فایزه شفیعی
باید خدا رو شکر کرد که بدن سالمی داریم مشکلات بیماری برا همه هست پس با اراده باید جلو رفت
در 3 سال پیش توسط علی پارساپور
چگونگی برخورد با بیماری های سخت درمان
در 10 سال پیش توسط Rez...a
این کتاب نوشته ی یکی از استادان بنام روان پزشکی بوده و برای افرادی که در میان اطرافیان خود بیماران مبتلا به بیماری های سخت و مزمن دارند مناسب است
در 3 سال پیش توسط hamid yousefi
لطفا صوتی اون هم گذاشته بشه.
در 3 ماه پیش توسط par...oki