فیدیبو نماینده قانونی گروه انتشاراتی ققنوس و بیش از ۵۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .

جنگ‌های صلیبی (مجموعه تاریخ ۳۳)

نسخه الکترونیک کتاب جنگ‌های صلیبی (مجموعه تاریخ ۳۳) به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است. تنها لازم است اپلیکیشن موبایل و یا نرم افزار ویندوزی رایگان فیدیبو را نصب کنید.

درباره کتاب
جنگ‌های صلیبی (مجموعه تاریخ ۳۳)

ظهر سی‌ام آوریل سال 1975، ستونی از تانک‌های تحت فرمان نیروهای ویتنام شمالی‌دروازه‌های کاخ ریاست جمهوری ویتنام جنوبی را در سایگون فرو ریختند و واردمحوطه کاخ شدند. رهبر ویتنام جنوبی طی پیامی تسلیم بی‌قید و شرط خود را اعلام‌کرد. تسلیم ویتنام جنوبی در برابر ویتنام شمالی در سال 1975، پس از دو هزار سال‌درگیری‌های خارجی و داخلی برای تعیین سرنوشت کشور، نقطه عطف بزرگی بود. درخلال قرون متمادی، مردم ویتنام برای راندن متجاوزان گوناگون خارجی ظفرمندانه‌دست به‌دست همدیگر داده، اما در این راه بارها و بارها نیز به قهقرای جنگ‌های تلخ‌داخلی افتاده بودند. آن گونه که در تاریخ ثبت شده، ویتنام نخستین بار در سال 111 قبل از میلاد توسط امپراتوری چین تسخیر شد. تا چند هزار سال بعد از این تاریخ، ویتنام حکم یکی ازاستان‌های چین را داشت. ویتنامی‌ها به چینی‌ها به دیده تحسین می‌نگریستند و بخش‌اعظم فرهنگ چین را در فرهنگ خود ادغام کرده بودند، اما در عین حال سودای‌استقلال نیز داشتند. در سال 938 ویتنامی‌ها برای مطالبه استقلالشان به قدر کفایت نیروبسیج کرده بودند. نیروهای تحت فرمان ژنرال نِگو چوین چینی‌ها را در نبردی در شمال‌ویتنام، نزدیک هایفونگِ امروزی، شکست داد. قبل از جنگ، سربازان ژنرال نِگو چوین‌در بسترِ رودی پُر جزر و مد در باچ دانگ دیرک‌های نوک فلزی فرو کردند. با بالا آمدن‌سطح آب، وقتی دیرک‌ها زیر آب بودند و دیده نمی‌شدند، ویتنامی‌ها قایق‌های چینی‌را با ترفند به صحنه کارزار کشیدند. با پایین رفتن آب، قایق‌های چینی در میان دیرک‌هابه دام افتادند و به سهولت توسط ویتنامی‌ها نابود شدند.


  • دسته بندی:
  • ناشر: گروه انتشاراتی ققنوس - تاریخ نشر:
  • زبان: فارسی
  • حجم فایل : 5.42 مگابایت - تعداد صفحات : ۱۶۸ صفحه
  • شابک:

دانلود کتاب جنگ‌های صلیبی (مجموعه تاریخ ۳۳) در فیدیبو

۲۸،۰۰۰+

| کتاب |

بیش از ۲۸،۰۰۰ کتاب، رمان جدید، پرطرفدار و رایگان را روی اندروید، آیفون و ویندوز دانلود و مطالعه کنید یا هدیه دهید.

۲،۰۰۰،۰۰۰+

| دانلود اپلیکیشن |

با دانلود رایگان اپلیکیشن فیدیبو روی موبایل، تبلت یا رایانه می‌‌توانید کتاب‌ها و مجلات بهترین ناشران ایرانی و بین‌المللی را قانونی بخوانید

۵۰۰+

|ناشر |

با نصب رایگان فیدیبو بر روی موبایل یا تبلت یا رایانه خود و دانلود کتاب از بهترین ناشران ایران، مطالعه را در فضای قانونی تجربه کنید.

نظرات کاربران
درباره کتاب جنگ‌های صلیبی (مجموعه تاریخ ۳۳)

مجموعه‌ای از جنگهای میان مسیحیان و مسلمانان که به نام دین در سال ۱۰۹۵ میلادی آغاز گردید و پس از هشت جنگ خونین در سال ۱۲۹۱ میلادی پایان یافت. "درباره کتاب" مربوط به این وقایع نیست.
در 1 سال پیش توسط
تانک؟! ویتنام؟!
در 1 سال پیش توسط
به نظر می‌رسد «درباره کتاب» به اشتباه از کتاب دیگری انتخاب شده است.
در 2 سال پیش توسط