فیدیبو نماینده قانونی نشر نیلوفر و بیش از ۵۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .

همنوایی شبانه‌ی ارکستر چوب‌ها

نسخه الکترونیک کتاب همنوایی شبانه‌ی ارکستر چوب‌ها به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است. تنها لازم است اپلیکیشن موبایل و یا نرم افزار ویندوزی رایگان فیدیبو را نصب کنید.

درباره کتاب
همنوایی شبانه‌ی ارکستر چوب‌ها

برنده جایزه هوشنگ گلشیری
برنده جایزه مهرگان ادب
برنده جایزه مطبوعات و منتقدین
بسیاری از منتقدان و نویسندگان ایرانی، این رمان را بهترین داستان فارسی پس از انقلاب می‌دانند. درواقع اگر انتخاب «بهترین» چندان آسان نباشد، می توان آن را یکی از بهترین‌ها نامید. رضا قاسمی با همین رمان در ایران شناخته شد. «همنوایی شبانه ارکستر چوب ها» اولین بار در سال ۱۹۹۶ در آمریکا و بعد در ایران منتشر شد و به قدری مورد توجه قرار گرفت که برنده بهترین رمان اول سال ۱۳۸۰ در جایزه هوشنگ گلشیری و بهترین رمان سال ۱۳۸۰ به انتخاب منتقدین مطبوعات شد. ماجرای کتاب، داستانی است درباره مهاجرت. یک روشنفکر ایرانی که به فرانسه پناهنده شده، دراتاق زیر شیروانی ساختمانی در پاریس زندگی می‌کند که ساکنانش را چند فرانسوی و ایرانی تشکیل داده‌اند. نویسنده ضمن توصیف وضعیت رقت‌انگیز زندگی آنها و روابط میانشان، واقعیت و خیال را در داستان به هم آمیخته و ساختاری نو ایجاد کرده است.
قسمتی از متن کتاب:
دست خودم نبود كه با يك تشر رنگم می‌پريد و با يك سيلی تنبانم را خيس می‌كردم .اينطور بارم آورده بودند كه بترسم. از همه چيز. از بزرگتر كه مبادا بهش بربخورد؛ از كوچكتر كه مبادا دلش بشكند؛ از دوست كه مبادا برنجد و تنهايم بگذارد.
همنوایی شبانه ارکستر چوب‌ها سال‌هاست که در فهرست پرفروش‌ترین رمان‌های ایرانی جای گرفته است.


  • دسته بندی:
  • ناشر: نشر نیلوفر - تاریخ نشر:
  • زبان: فارسی
  • حجم فایل : 1.12 مگابایت - تعداد صفحات : ۲۰۷ صفحه
  • شابک:

دانلود کتاب همنوایی شبانه‌ی ارکستر چوب‌ها در فیدیبو

۲۸،۰۰۰+

| کتاب |

بیش از ۲۸،۰۰۰ کتاب، رمان جدید، پرطرفدار و رایگان را روی اندروید، آیفون و ویندوز دانلود و مطالعه کنید یا هدیه دهید.

۲،۰۰۰،۰۰۰+

| دانلود اپلیکیشن |

با دانلود رایگان اپلیکیشن فیدیبو روی موبایل، تبلت یا رایانه می‌‌توانید کتاب‌ها و مجلات بهترین ناشران ایرانی و بین‌المللی را قانونی بخوانید

۵۰۰+

|ناشر |

با نصب رایگان فیدیبو بر روی موبایل یا تبلت یا رایانه خود و دانلود کتاب از بهترین ناشران ایران، مطالعه را در فضای قانونی تجربه کنید.

نظرات کاربران
درباره کتاب همنوایی شبانه‌ی ارکستر چوب‌ها

عالى بود...واقعا باورم نمیشر یه ایرانى نوشته باشه این کتاب رو...میخکوبم کرد
در 1 ماه پیش توسط
این کتاب، حقیقتا از بی نظیرترین و شاهکارترین کتابهایی هست که خوندم! بعد از این کتاب حتی باقی آثار رضا قاسمی رو خوندم! یک نویسنده بی نظیر با آثار شاهکار و ماندگار! شدیدا پیشنهاد میکنم این داستان رو از دست ندید!
در 6 ماه پیش توسط
نکته ی جالب این رمان این بود که روند توصیف بعضی از قسمت ها واتفاقات رمان از پایان به ابتدا بود واین جوری خواننده رو تو خماری میذاشت که ادامه شو بخونه .به علاوه بعضی اعتقادات نویسنده ونحوه انتخاب کلماتش رو هم دوست داشتم .در مجموع کتاب نسبتا خوبی بود
در 9 ماه پیش توسط
کتاب خوبی نیست. نویسنده داستان نداشته. داستانش هم جذابیتی نداشته. فقط یک ایده داشته. همین و بس. برای به اجرا درآوردن یک ایده‌ی خالی، چه کاری بهتر از نوشتن اون به سبک سوررئال و روایت غیرخطی؟ آن هم صرفا برای جذاب کردن نوشته. این کتاب نه تنها سوررئال نیست که ادای سوررئال رو هم نتونسته در بیاره. نویسنده کتاب رو نوشته و در آخر کار صفحات اون رو بریده به هم دوخته و به هم وصل کرده؛ بدون هیچ هدف خاصی به جز جذاب کردن آن با گیج کردن خواننده‌ی مبتدی که فکر میکند هرچه را نفهمد نشانه‌ی جذاب بودن است! به چه دلیل این کتاب جزو بهترین رمان های ایرانیست واقعا دلیلش را نمیفهمم. . سوررئال نویس در دنیا به اندازه انگشتان دو دست نداشته‌ایم و نخواهیم داشت. پس لطفا نویسندگان سعی نکنند سورریال بنویسند؛چون سوررئال نوشتن سعی کردنی نیست!!!
در 10 ماه پیش توسط
نثر خوبی داره و اشاراتش به فرهنگ و عقاید رایج ایران جالب طرح شده. اما من هیچ جذابیت و گره داستانی خاصی برای ادامه مطالعه پیدا نمیکردم. با این وجود تا نصف کتاب هم خواندم و به دنبال انگیزه برای ادامه گشتم که متاسفانه پیدا نشد. شاید کتاب با سلیقه من جور نیست!
در 10 ماه پیش توسط