0
امکان مطالعه در اپلیکیشن فیدیبو
دانلود
مرشد و مارگریتا
٪30

معرفی، خرید و دانلود کتاب صوتی مرشد و مارگریتا

درباره مرشد و مارگریتا

عهد بستن با شیطان یکی از مضامین اصلی داستان‌های عامه پسند در اروپا محسوب می‌شود. نویسندگان بسیاری در کشورهای اروپایی به فاوست نویسی روی آورده‌اند. داستان مرشد و مارگاریتا نیز روایتی است از یک عاشق دلباخته که برای دستیابی به معشوق شد با شیطان پیمان می‌بندد. داستان مرشد و مارگاریتا در ژانر رئالیسم جادویی نوشته شده است. در این داستان‌ها همه چیز عادی و معمولی است. اما عنصری غیرطبیعی نیز درآن وجود دارد.

درباره میخائیل بولگاکف

میخائیل بولگاکف در سال 1891 در شهر کی‌یف اوکراین دیده به جهان گشود. پدر او دانشیار الهیات دانشگاه کی‌یف و مادرش معلم دبیرستان بود. میخائیل 6 خواهر و برادر دیگر نیز داشت و برادر بزرگ خانواده به حساب می‌‌آمد. بولگاکف کودکی با استعداد با روحیه‌ای مستقل بود و توانست با نمراتی ممتاز دوره دبیرستان خود را به اتمام برساند. او در ابتدا دوست داشت تا مانند پدرش استاد الهیات شود اما پدرش به او توصیه کرد تا به سراغ پزشکی برود. میخائیل در 18 سالگی به دانشکده پزشکی دانشگاه کی‌یف رفت و در سال 1916 از این دانشکده فارغ‌التحصیل شد. او در 19 سالگی پدرش را از دست داد. فوت پدر ضربه سنگینی به روحیه او وارد کرد.

با این‌حال میخائیل مجبور بود که به سربازی برود. از آ‌ن‌جاییکه او پزشکی خوانده بود ارتش روسیه او را به روستایی در منطقه اسمالنک فرستاد. بولگاکف به ادبیات علاقه فراوانی داشت و اولین کتاب خود را در این روستا نوشت. این کتاب یادداشت‌های پزشک جوان روستا نام دارد.

با وقوع انقلاب روسیه، بولگاکف جوان به زادگاهش بازگشت. او قصد نداشت تا به ارتش ملحق شود. اما مجموعه اتفاقاتی سبب شد که در ارتش پلورا خدمت کند. او در آن‌ جبهه از ارتش فرار کرد و به ارتش سفید ملحق شد و در ناحیه قفقاز به درمان مجروحان می‌پرداخت. با شکست ارتش سفید، بولگاکف قصد داشت که از روسیه را ترک کند اما به علت بیماری خود و فوت مادرش مجبور شد تا در این کشور بماند. بولگاکف آثار و نمایش‌نامه‌های فراوانی را نوشته است. کتاب‌های قلب سگی و تخم‌مرغ‌های شوم دو اثر معروف میخائیل بولگاکف هستند که رمان‌هایی پادآرمان‌شهری به حساب می‌آیند که به تاثیرات منفی مداخله انسان در طبیعت می‌پردازند. در دهه سی سانسور و سرکوب در روسیه تشدید می‌شد. آثار میخائیل 40 ساله نیز از این سانسور در امان نبود. بسیاری از نوشته‌های او توقیف شدند و کتاب‌هایش اجازه تجدید چاپ پیدا نکردند. میخائیل به همین دلیل به استالین نامه نوشت تا به او اجازه ترک شوروی را بدهد. استالین با این درخواست او موافقت نکرد ولی به میخائیل اجازه داد تا شغلی در تئاتر مسکو داشته باشد. میخائیل بولگاکف دهه آخر زندگی خود را با بیماری‌ای مزمن پشت سر گذراند و نهایتا در سال 1940 و در سن 49 سالگی درگذشت.

درباره کتاب مرشد و مارگاریتا

 رمان مرشد و مارگاریتا معروف‌ترین و برجسته‌ترین کتاب بولگاکف است. این نویسنده مشهور سیزده سال پایانی عمر خود را به نوشتن این داستان اختصاص داد. به نظر می‌رسد که نوشتن این اثر تا سال 1938 به پایان رسیده است و بولگاکف دو سال پایانی خود را به ویرایش و تکمیل این رمان اختصاص داد. میخائیل یکبار نسخه‌ای از این کتاب را به آتش انداخت و دوباره به نوشتنش مشغول شد. گفته می‌شود که شخصیت مارگاریتا پس از این اتفاق به دستان اضافه شده است. بولگاکف نگران بود که نتواند این داستان را به پایان برساند زیرا وضعیت سلامتی او نابسامان بود. او در برخی از روزها نمی‌توانست دست به قلم ببرد و به همین خاطر داستان را برای همسرش تعریف می‌کرد تا او آن را بنویسد. 25 سال پس از درگذشت بولگاکف، دولت شوروی با سانسور 25 صفحه از این داستان، اجازه داد که این رمان در 300 هزار نسخه به چاپ برسد. تمامی این نسخه‌‌ها در روز اول به فروش رفتند. کتاب فوق به بهایی صد برابر قیمت پشت جلدش در بازار سیاه معامله می‌شد.

مرشد و مارگاریتا از 3 داستانی که به موازات هم اتفاق می‌افتند تشکیل شده است. در ابتدا پرفسور ولند که همان شیطان است با همراهان خود به مسکو وارد می‌شود و حوادث هولناکی را در این شهر رقم می‌زند. قسمت دوم داستان به مصلوب شدن حضرت مسیح و احوالات حاکم رومی اورشلیم، پونتیوس پیلاطس می‌پردارد. بعدها معلوم می‌شد که شخصیت مرشد این داستان را نوشته است. قسمت سوم داستان نیز مربوط به عشق مرشد و مارگاریتا است.

این رمان سرشار از مفاهیم الهیاتی و فلسفی است. در اثر فوق چابلوسی و بسیاری از رفتارهای رذیلانه مورد نقد قرار می‌گیرند و فضای اختناق‌آور و پلیسی شوروی استالینی به خوبی ترسیم می‌شود.

درباره ترجمه کتاب صوتی مرشد و مارگاریتا

دکتر عباس میلانی مرشد و مارگاریتا را به فارسی ترجمه کرده است. نسخه متنی این کتاب به وسیله نشر نو به چاپ رسید. کتاب صوتی میخائیل و مارگاریتا به گویندگی حامد فعال و توسط استودیو نوار منتشر شده است.

خرید کتاب صوتی مرشد و مارگاریتا را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

اگر به ادبیات روسیه علاقه‌مند هستید و داستان‌های عاشقانه با مضامین پیچیده فلسفی و سیاسی را دوست دارید اما در عین حال وقتتان برای خواندن کتاب‌ها به صورت متنی کم است. خرید کتاب صوتی میخائیل و مارگاریتا را به شما توصیه می‌کنیم

در بخشی از کتاب صوتی مرشد و مارگاریتا می‌شنویم

ولاند بی آن که دلیلش معلوم شود شادمانه گفت: «خون چیز مهمی است...» سپس افزود:

اين طور که می بینم اين کره ی من مورد توجه تان قرار گرفته است

آه بله، تاکنون کره ای به این قشنگی ندیده بودم

کره ی قشنگی است. این طور نیست؟ راستش را بخواهید این خبرهایی را که اخیرا از رادیوپخش شده اند دوست ندارم: اول این که اين خبرها را معلوم نیست چه دخترهای جوانی میخوانند که به طور قطع نمی توانند نام محل ها را به درستی تلفظ کنند. دوم. یکی از این دخترهای جوان لکنت زبان دارد. با مشکل دیگری در خواندن واژه ها و جمله هاء انگار آن ها را به عمد برای این کار انتخاب کرده اند. کره ی من صدبار آسان تر است. به ویژه که نیاز فراوانی دارم که اطلاع درستی از رویدادها داشته باشم. به طورمثال این قطعه زمین کوچک را که اقیانوس در یک طرفش شناور است می بینید؟ نگاه کنید: در آن آتش زبانه می کشد. جنگی در آن درگرفته. اگر نزدیک تر شوید. جزییاتش را هم می بینید.

مارگریتا به کره نزدیک شد و آن قطعه زمین کوچک وسعت پیدا کرد. رنگارنگ شد. حالت برجسته پیدا کرد بعد نوار باریکی را که رودخانه ای بود تشخیص داد و کنار آن دهکده‌ی کوچکی، خانه ای به کوچکی یک نخود بزرگ شد و ابعاد یک قوطی کبریت را پیدا کرد. ناگهان بام خانه بدون هیچ سروصدایی میان ابری از دود سیاه به هوا پرید و دیوارهایش فروریختند و از قوطی کوچک که دوطبقه داشت. ویرانه ای بیش نماند که دود از آن برمی خاست. مارگرینا نزدیک تر که رفت چهره ی کوچک زنی را دید که روی زمین افتاده و کنارش هم بچه ای با دست های از هم بازشده توی برکه ی کوچکی از خون دیده می شد. ولاند لبخندزنان گفت: «اين بچه فرصت چندانی برای ارتکاب گناه پیدا نکرده. کار آبادوناء الهه ی اسطوره ای چاه های عمیق نقص ندارد.»

مارگریتا گفت: «من هیچ دوست ندارم در جبهه ی مخالف این آبادونا باشم. او در کدام جبهه است؟ »

 

 

 

 

 

شناسنامه

فرمت محتوا
mp۳
حجم
838.۶۰ مگابایت
مدت زمان
۲۱:۳۳:۲۱
نویسندهمیخائیل بولگاکف
مترجمعباس میلانی
راویحامد فعال
ناشراستودیو نوار
زبان
فارسی
تاریخ انتشار
۱۴۰۰/۰۳/۱۷
قیمت ارزی
5 دلار
مطالعه و دانلود فایل
فقط در فیدیبو
mp۳
۸۳۸.۶۰ مگابایت
۲۱:۳۳:۲۱

نقد و امتیاز من

بقیه را از نظرت باخبر کن:
دیگران نقد کردند
4.5
از 5
براساس رأی 384 مخاطب
اجرای روان 🎙️ (15)
سرگرم‌کننده 🧩 (9)
5
ستاره
73 ٪
4
ستاره
13 ٪
3
ستاره
4 ٪
2
ستاره
3 ٪
1
ستاره
4 ٪
242 نفر این اثر را نقد کرده‌اند.
f
f.t******@gmail.com
۱۴۰۰-۱۰-۱۳
5

کتاب تماما عالی ، گوینده فوق العاده . افکت‌ها به جا. آقای فعال شما کجا بودی تا حالااااااا؟؟؟؟

ف
فائزه احمدی
۱۴۰۰-۰۵-۲۸
5

خیلی جالب بود.همچنین توقعی نداشتم. لذت بردم حقیقتا. باورم نمیشه این انواع صدا متعلق به یک نفر باشه

9
911952****
۱۴۰۰-۰۹-۰۵
5

ساعت هایی که با خوندن این کتاب میگذره جزو گذر عمر محسوب نمیشه ❤ البته با تشکر از صدای زیبای راوی

h
htn****@yahoo.com
۱۴۰۰-۰۴-۱۲
5

من فقط درباره اجرای کتاب نظر میدم . در یک کلام عالی است . عالی . موسیقی و افکت‌های صدا همگی خوب و به اندازه است و مثل برخی کتابهای دیگر گوشخراش نیست . مشتاق شوم بقیه کتابهایی را هم که آقای فعال خوانده‌اند گوش دهم

n
narges
۱۴۰۱-۰۲-۰۳
3

من طبق نظرات کتابو گرفتم، اما به بقیه پیشنهادش نمیدم چون برای من اصلا داستان جذابی نبود، ولی راوی داستان واقعا عالی بودن

س
سید محمد یوسفی طبایی
۱۴۰۱-۰۲-۰۳
5

هنوز ب اخرش نرسیدم این شصت درصد عالی .راوی فوق العاده مثل ی سریال جذاب شده ک همشو دارم میبینم و هی میخوام بدونم قسمت بعد چی میشه.داستان های مختلف ک خیلی زیبا بهم مرتبط میشند

9
912415****
۱۴۰۰-۰۴-۰۵
5

انتظار نداشتم اجرای راوی خوب باشه ولی واقعا خوب بود من یکبار سعی کردم کتاب رو بخونم اما در بین اسامی طولانی و نااشنای روسی داستان رو گم کردم، کتاب صوتی کمک کرد بخوبی ماجرا رو بفهمم درباره داستان هم در کل کتاب خاص و عجیبیه، داستان سفر شیطان به شوروی کمونیستی جاییکه اعتقاد به خدا از بین رفته.

n
naz************@gmail.com
۱۴۰۱-۰۱-۲۶
5

فقط می تونم بگم شاهکار هست این کتاب، شاهکار، از داستان گرفته که در نوع خودش خاص، صدای راوی هم که عالی، زیبایی کتاب را دو چندان می کرد، آقای فعال استادانه با چندین نوع صدا حال و هوای داستان را دقیقا مناسب با موضوع می کرد، موسیقی هم مناسب با موضوع... این کتاب انقدر ارزشمند هست که نسخه ی فیزیکی‌ش رو هم به کتابخانه م حتما اضافه می کنم... سپاس☀️💫

9
921358****
۱۴۰۱-۰۲-۰۴
5

اجرای کم نظیر اقای فعال ، به قلم نویسنده عمق میداد و انگار تصویرسازی های نویسنده رو جلوی چشم ها نقاشی میکرد.👌🏻 ترجمه کتاب هم روان و شیوا بود. کاراکتر های زیادی داره و نیازمند این‌ه که خیلی فاصله نیافته توی خوندنش تا انسجام داستان رو متوجه بشه ادم.

ع
عادل ستوده
۱۴۰۱-۰۱-۱۲
5

کتاب بسیار خوب صدای گوینده و شخصیتها بسیار خوب و تأثیر گذار به نحوی که خیلی از اوقات شما حس میکنید شنونده یک نمایشنامه رادیویی هستید.

نمایش 232 نقد دیگر
4.5
(384)
اجرای روان 🎙️ (15)
51,000
٪30
35,700
تومان
%30
تخفیف با کد «HIFIDIBO» در اولین خریدتان از فیدیبو
مرشد و مارگریتا
مرشد و مارگریتا
میخائیل بولگاکف

گذاشتن این عنوان در...

قفسه‌های من
نشان‌شده‌ها
مطالعه‌شده‌ها
مرشد و مارگریتا
٪30
مرشد و مارگریتا
میخائیل بولگاکف
استودیو نوار
4.5
(384)
اجرای روان 🎙️ (15)
51,000
٪30
35,700
تومان