کتاب‌خوان فیدیبوک
فیدیبو نماینده قانونی انتشارات فرهنگ معاصر و بیش از ۵۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .

دايی‌جان ناپلئون

نسخه الکترونیک کتاب دايی‌جان ناپلئون به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است. تنها لازم است اپلیکیشن موبایل و یا نرم افزار ویندوزی رایگان فیدیبو را نصب کنید.

درباره کتاب :

امّا آن روز خاطر من سخت مشغول بود و اسم دایی‌جان خاطرات دعواها و اوقات تلخی‌های او را به یادم نیاورد. حتی یک لحظه از یاد چشم‌های لیلی و نگاه او نمی‌توانستم فارغ شوم و به هر طرف می‌غلتیدم و به هر چیزی سعی می‌کردم فکر کنم، چشم‌های سیاه او را روشن‌تر از آنکه واقعاً در برابرم باشد می‌دیدم.
شب، باز توی پشه‌بند چشم‌های لیلی به سراغم آمدند. عصر دیگر او را ندیده بودم. ولی چشم‌ها و نگاه نوازشگرش آنجا بودند.
نمی‌دانم چه مدت گذشت. ناگهان فکر عجیبی تمام مغزم را فراگرفت:
«خدایا، نکند عاشق لیلی شده باشم!»
سعی کردم به این فکرم بخندم ولی هیچ خنده‌ام نیامد. ممکن است آدم از یک فکر احمقانه خنده‌اش نگیرد ولی دلیل نمی‌شود که احمقانه نباشد. مگر ممکن است آدم اینطور بدون مقدمه عاشق بشود؟
سعی کردم کلیه اطلاعاتم را درباره عشق بررسی کنم. متأسفانه این اطلاعات وسیع نبود. با اینکه بیش از سیزده سال از عمرم می‌گذشت تا آن موقع یک عاشق ندیده بودم. کتاب‌های عاشقانه و شرح حال عشاق هم آن موقع خیلی کم چاپ شده بود. تازه نمی‌گذاشتند همه آنها را ما بخوانیم. پدر و مادر و بستگان، مخصوصاً دایی‌جان که سایه وجودش و افکار و عقایدش روی سر همه افراد خانواده بود، هر نوع خروج بدون محافظ از خانه را برای ما بچه‌ها منع می‌کردند و جرأت نزدیک شدن به بچه‌های کوچه را نداشتیم. رادیو هم که خیلی وقت نبود افتتاح شده بود، در دو سه ساعت برنامه روزانه خود مطلب مهمی نداشت که به روشن شدن ذهن ما کمک کند.

  • دسته بندی: داستان ایرانی
  • ناشر: انتشارات فرهنگ معاصر - تاریخ نشر:
  • زبان: فارسی
  • حجم فایل : 2.97 مگابایت - تعداد صفحات : ۶۹۶ صفحه
  • شابک:

دانلود کتاب دايی‌جان ناپلئون در فیدیبو

۲۶،۰۰۰+

| کتاب |

بیش از ۲۶،۰۰۰ کتاب، رمان جدید، پرطرفدار و رایگان را روی اندروید، آیفون و ویندوز دانلود و مطالعه کنید یا هدیه دهید.

۱،۵۰۰،۰۰۰+

| دانلود اپلیکیشن |

با دانلود رایگان اپلیکیشن فیدیبو روی موبایل، تبلت یا رایانه می‌‌توانید کتاب‌ها و مجلات بهترین ناشران ایرانی و بین‌المللی را قانونی بخوانید

۵۰۰+

|ناشر |

با نصب رایگان فیدیبو بر روی موبایل یا تبلت یا رایانه خود و دانلود کتاب از بهترین ناشران ایران، مطالعه را در فضای قانونی تجربه کنید.

نظرات کاربران

یعنی بهترین ماری که ادم میتونه تو زندگیش انجام بده خوندن این کتابه
در 1 روز پیش توسط shaghayegh as
واقعا کتاب قشنگی بود از خواندنش پشیمون نمیشم حتما نسخه فیزیکی رو میخرم. البته آخرش خیلی شوکه شدم ولی به لذت خوندنش می‌ارزید
در 3 روز پیش توسط ن نعمتیان
بی نظیر بود ولی چند صفحه اخر به شدت خونم را به جوش آورد ! این همه تلاش و اخر لیلی بی لیلی ؟
در 1 هفته پیش توسط
طنز شیرین و پر هیجان که بعضی جاها باعث شد داد بکشم از اتفاقاتش یک طنز کاملا زیبا نمونه ای از زندگی مردم پنج دهه پیش
در 1 هفته پیش توسط محمد ت
باورش سخته داستانی که طنز اون صرفا حول مسئله سانفرانسیسکو ( بقول نویسنده) و مسائلی ازاین دسته ، طنز عالی، فاخر، بهترین رمان ایرانی تلقی میشه. نمیدونم اشکال کجاست که توصیف صحنه های دور از اخلاق داستان، باعث خنده بعضی خواننده ها اونم از ته دل میشه!!!!!
در 2 هفته پیش توسط F.Kh